reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

Nia.. dokładnie tak jak mowisz, ale posiedze na wychowawczym, pozarabiam na korepetycjach i mam zatrudnienie na 4 ponad lata.... perfidne ale niestety taka rzeczywistość....
citrus w Polsce musisz miec swiadków i dodowy by wygrac ssprawe... a jak szef kasowny to przegrywasz na dzien dobry...nagrywałam ale skapneła sie i zniszczła mi tel.. itd itd...szkoda słów... a słuchanie ze sie jest debilem, idiotką itp to miałam na porzadku dziennym... dlatego nie mam skrupułów....

Ja ide z Asia do laryngologa na kontrole.. powiem Pani dr co mysle o wciskaniu kitu o alergii.. bo mojedzieckoo ma ewidentnie zapalenie zatok, ciezko wyleczyc....a ta mi kit o alergii wciska.. grrr...
 
reklama
Czy któraś z Was cierpi na krwawiące dziąsła w ciąży? Bo ja już nie wyrabiam :dry:


George, brat mnie wyręcza, bo nie jeżdżę na święta do rodziców ;-)

Ja :dry:

Przecież to wszystko można zeznać, co z tego, że nie ma dowodów? Jeśli ktoś Cię np. molestuje, dotyka nie tak, jak powinien, to tak samo idziesz i zgłasasz popełnienie przestępstwa.

Ale jakoś trzeba udowodnić, że doszło do tego przestępstwa. A brak solidnych dowodów w przypadku mobbingu to murowana przegrana niestety.

Ogólnie to wszystko jest proste tylko pozornie.

A Bohun ze mnie że hej :-D


W kwestii prezentów to dla mojego ojca alkohol odpada - jest alkoholikiem. No problem mam z nim, nie da się ukryć...
A dla mamy kupujemy (rodzinną ściepą) laptopa, swojego nie ma i podobno z ojcem się o kompa jak dzieci kłócą :-D

Siostrzycy już częściowo zakupiłam co trzeba.
 
Właśnie dostałam smsa od mamy z życzeniami z okazji rocznicy ślubu. O losie jak mogłam zapomnieć?Ciekawe czy mezulek bedzie pamiętał:-) A jak Wy swietujecie takie okazje?
 
George81 no to ładnie;) A ktora to już rocznica? :) My z mezem cos tam zawsze razem robimy, gdzies idziemy, jakas kolacja, kino, po prostu staramy sie milo spedzic czas na ile to mozliwe w danym momencie:) Tylko my zawsze obchodzimy dwie rocznice hehe;) Związku i małżenstwa- szkoda mi tych lat przed slubem ;) Razem w grudniu minie nam 9 lat, po ślubie w sierpniu minely 4 lata :))
 
Hej!

W Polsce bezapelacyjnie na wszystko trzeba miec dowody.Inaczej jeszcze ta bogatsza strona oskarzy o pomowienie.Szkoda gadac.Prawo chroni tych z lepszymi rawnikami.

Ja uwielbiam sie zastanawiac nad prezentami.Nawet jak nie mam za duzo gotowki.Tata nie zyje(tesc zreszta tez) ale dla odmiany mam ojczyma.Najbardziej by sie ucieszyl z dobrej polskiej wodki.Wiec kupimy mu rekawiczki :-D:rofl2:
Nie moge sie doczekac swiat.Przyjedzie do nas moja przyjaciolka.Na pewno bedzie wesolo.

Z macierzynskim i zwolnieniami...Wiadomo,ze czesc kobiet to wykorzystuje.Ale mialam kolezanke w pracy,ktora chodzila chociaz lekarz zalecal jej lezenie w domu.W koncu ciaza to nie choroba.No i niestety...nastepnym razem byla madrzejsza i posluchala lekarza.I zostala w domku.I ma slicznego synka.Mielismy pelen przekroj sytuacji bo w ciazy bylo chyba z 8 dziewczyn.2 zostaly w domu bo musialy,4 bo chcialy a 2 do ostatnich dni pacowaly.Ale pod tym wzgledem pracodawce mielismy bardzo w porzadku.Sama jak rozmawialam z porcelana w pierwszej ciazy to pracowalam w domku i dojezdzalam z tym,co bylo gotowe.I na zwolnienie isc nie musialam w tym czasie.

Ze zwolnieniem po powrocie z macierzynskiego...no coz.Wiem ze jak tu w De wroce po macierzynskim to nowa pani kierownik z wieeelka przyjemnoscia mnie zwolni.W najblizszym mozliwym terminie.I pod byle pretekstem...Sie lubimy baaardzo...

Dziasla w pierwszej ciazy mi straszliwie krwawily.w tej jakby jest lepiej.Sposobu zadnego nie poznalam.Szalwia chyba plukalam.Troche pomagalo....
 
Właśnie dostałam smsa od mamy z życzeniami z okazji rocznicy ślubu. O losie jak mogłam zapomnieć?Ciekawe czy mezulek bedzie pamiętał:-) A jak Wy swietujecie takie okazje?

OOOO mnie się to też kiedyś zdarzyło.
A świętujemy różnie. Zależy od pogody, młodego. Najczęściej jakaś kolacja i winko.

Aisha oczywiście kciuki dla ciebie będe trzymała.

A jak PolaTola po wizycie?
 
Zapominajka, więc może jakąś dobrą książkę, jeśli czytuje?

Mysiak, to co piszesz, jest wręcz niewyobrażalne. Gdyby mnie ktoś traktował w taki sposób, jak piszesz, to W. by mu po prostu mordę obił i jeszcze sama bym go prosiła, żeby uderzał mocniej. I nieważne, czy byłaby to kobieta, czy nie. Jeśli ktoś jest skończonym gnojem, to należy mu się łomot jak psu buda. Takie właśnie mam zdanie.
 
Witajcie,

Citrus, mnie też spotkał mobbing (psychiczny) w pracy do tego stopnia, że wylądowałam na psychotropach. Zresztą nie tylko ja doświadczyłam tego z mojego działu, ale ponieważ mój przełożony był/jest nietykalski w firmie nikt nic nie widział, nie słyszał a udowodnienie komuś mobbingu jest bardzo trudne. Zresztą przełożony poinformował mnie przez osobę trzecią, że jeśli będę próbowała cokolwiek udowodnić, to załatwi mnie i całą moją rodzinę, że się nie pozbieramy finansowo.

Miałam nawet taką sytuację, że kiedy powiedziałam, ze jestem w ciąży i pewnego dnia źle się poczułam szef wysłał mnie na L4 do końca ciąży ( a to był drugi miesiąc), bo jak to uzasadnił zejde mu z kosztów i nie będę rozbijać pracy zespołu - a jak się dowiedziałam dwa dni później znalazła się już osoba na moje miejsce.

Co do tak długiego macierzyńskiego, myślę, że dla pracodawców jest to dobre i złe rozwiązanie. Kobiety i tak, czy będą na macierzyńskim 6 czy 12 miesięcy i tak są na przegranej już pozycji, ponieważ mają dziecko i stają się mniej dyspozycyjne, itp. Ale tak naprawde kobieta posiadająca dziecko potrafii się jeszcze lepiej zorganizować w pracy i pogodzić ją z obowiązkami domowymi właśnie dlatego, że ma dziecko. Pracodawcy, zwłaszcza męźczyźni tego nie rozumieją i zwalniają bądź degradują na niższe stanowiska.

Zapominajka, świetna fotka:-)

George, nie martw się ja również zapomniałam ostatnio o naszej rocznicy ślubu:tak:

Dziewczyny, ile już prztyłyście ( jeśli można zapytać)? Bo ja zaczęłam się troszke martwić, ponieważ od początku przytyłam tylko kilo a mam niedowage.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czyli tylko potwierdzasz (niestety, bo to co przeszłaś, jest okropne!) moją teorię, że wielu ludziom przydałby się porządny wpi**dol i może by się wówczas nauczyli, że nie są nietykalni. Jak to gdzieś ktoś powiedział: nikt nie jest na tyle mądry, by nie móc dostać taboretem w ryj. Jeżeli komuś się wydaje, że może działać poza prawem, to poza prawem równie dobrze może mieć gębę obitą.
 
Do góry