reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

A u mnie dziwne objawy. Pojechaliśmy do teściów na obiad, a mnie jakby ktoś oblewał wrzątkiem - uderzenia gorąca. Zjadłam obiad, wypiłam trochę kawy i czuję jak mnie wali po prostu masakra, aż mi pot po czole leciał. Zmierzyłam ciśnienie a tam 140/70, puls 105. W życiu takiego ciśnienia nie miałam,aż mi było ciężko oddychać. Wystraszyłam się i kawy już nie dopiłam. Pojechaliśmy do domu, już chciałam jechać na pogotowie, bo do najbliższej IP mam 25 km, ale stwierdziłam że położę się w domu i jak nie przejdzie to wtedy pojadę. Ciśnienie spadło do 120/70, ale za to było mi zimno. Zaczęły mnie boleć plecy jak na okres i brzuch się napinać, ale ten ból z krzyża nie pokrywa się ze skurczami więc to chyba jeszcze nie TO. Ale czuję, że trzeba się szykować. R. nic nie mówiłam o bólach. Cały czas leżę i się uspokoiło.
Myślicie, że taki skok ciśnienia jest bezpieczny dla dziecka?
Zaczynam się martwić.

Z tego, co mówił mój lekarz najważniejsze, żeby to drugie ciśnienie nie było większe niż 90. Ale jeśli miałaś taki wyskok kontroluj sobie choć 2 razy dziennie ciśnienie, czy przypadkiem się nie podnosi. Jednorazowy wyskok nie powinien zaszkodzić - ja miałam wysokie przez dłuższy czas (nawet nie wiem jak długi, bo nie mierzyłam wcześniej regularnie) i na szczęście z łożyskiem nic się nie stało. Myślę, że u Ciebie też będzie ok. A teraz czujesz się lepiej?
 
reklama
Zaraz obchód. Z krwawienia jest teraz więcej skrzepów, najwięcej ich było po załatwieniu się. Lekarka(?) mówiła, że jak ciemne to ok. Na wszystkich 3 ktg skurcze. Po obchodzie napiszę, co powiedział lekarz.
 
Z tego, co mówił mój lekarz najważniejsze, żeby to drugie ciśnienie nie było większe niż 90. Ale jeśli miałaś taki wyskok kontroluj sobie choć 2 razy dziennie ciśnienie, czy przypadkiem się nie podnosi. Jednorazowy wyskok nie powinien zaszkodzić - ja miałam wysokie przez dłuższy czas (nawet nie wiem jak długi, bo nie mierzyłam wcześniej regularnie) i na szczęście z łożyskiem nic się nie stało. Myślę, że u Ciebie też będzie ok. A teraz czujesz się lepiej?

Dzięki, teraz zmierzyłam ciśnienie i mam 133/76, puls 96. Ja ogólnie jestem niskociśnieniowcem, jak dostaje taki skok to od razu czuję, bo zalewa mnie pot i robi się gorąco. Dodatkowo ciężko mi się oddycha. U gina na wizytach miałam najwyżej 110/90, zresztą dla mnie to i tak już wysokie. Nie wiem co robić, czy jechać na to pogotowie czy nie. Nie chcę siać paniki, ale z drugiej strony to nie grypa czy ból gardła.
Mała ruchliwa jak zawsze, ale zaczynają mi się takie miesiączkowe bóle.

Napisałam do Pieszczoszki sms, ale nie odpisuje, pewnie zajęta Laurką.
 
U mnie, po jednorazowym skoku ciśnienia (też mam z reguły niskie) w gabinecie gina kazał mi je najpierw przez kilka dni kontrolować. Moje niestety, od wizyty utrzymywało się w granicach 160/100, puls ponad 100, więc niestety, po 3 dniach zadzwoniłam do niego i okazało się, że tabletki są niezbędne. Jeśli teraz masz ciśnienie w normie - a 133/76 mieści się w granicach normy to raczej nic na zbicie go nie dostaniesz niestety :-( Zmierz jeszcze dzisiaj raz, przed spaniem, albo chociaż za jakieś 2 godzinki. Prawidłowe ciśnienie uznają do 140/90.

Wkleję Ci link do artykułu o nadciśnieniu: Wysokie ciśnienie krwi w ciąży – jak duży to problem? - Ciążowy.pl

Mam nadzieję, że u Ciebie było to jednorazowe, spowodowane np. zmianą pogody, bo i tak się zdarza. Jeśli czujesz ruchy to super :tak: A co do bóli miesiączkowych, pocieszę Cię - mnie boli prawie cały czas, brzuch praktycznie ciągle twardy i napięty (nawet w nocy i po nospie). Trzymaj się ;-);-)
 
Anik, dzięki za info. Tylko nie wiem czy ciśnienie 140/90 dla kogoś kto zawsze miała 100/60 jest takie w normie. Jak skacze to ja czuję się strasznie i to są takie skoki kilka razy dziennie. Na początku skakał tylko puls, szczególnie przy skurczu a od kilku dni to ciśnienie, a dziś szczególnie odczuwalnie. Dodatkowo boli mnie głowa, ale wiem że to skutek uboczny. No i puchnięcie stóp. Jak to wszystko połączę to dostaję gęsiej skórki.
We wtorek mam wizytę u gina, ale tak na prawdę dalej nie wiem co robić.
 
A ja dziś zrobiłam dzień leniucha - w końcu niedziela, nie:) Ta pogoda jest taka do dooopy, że nic się nie chce. Właśnie oglądam prognozę pogody i koniec kwietnia/początek maja ma być bardzo ciepły:) A więc jeszcze troszkę do pięknej pogody:)

Carmella czekam na wieści po obchodzie i trzymam cały czas kciuki&&&&&&

As Kubuś jest niesamowity. Super, że tak dobrze znosi rozstanie z Tobą - Tobie też napewno jest lżej.
 
Powiedział, że po dzisiejszym badaniu stwierdza, że mimo, że wcześniak, jakby teraz się urodziła to byłoby ok (bo jest rozwinięta) ale najlepiej żebym ten tydzień dotrzymała. :)
 
reklama
Do góry