reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mądrości doświadczonych mam ;)

Franca czy Ty mówisz o szpitalu na Żelaznej w Warszawie? Powiedz mi, bo jedna rzecz mnie zastanawia-miałaś zaklepaną położną...czy to normalne tam jest? Skąd znałaś tą położną? Czy to dużo kosztuje?
Mój lekarz prowadzący tam pracuje i poleca mi ten szpital, ale ja chodzę do niego do enel medu, a nie do szpitala i nie wiem co zrobić żeby mnie tam przyjęli. Czy ta położna tylko pomaga Ci się dostać do szpitala czy też potem jest przy Tobie jakoś inaczej się opiekuje?

Nawet nie wiedziałam,że można sobie zaklepać położną...a to mój pierwszy poród, więc może to być fajne :)



Tak, tam właśnie rodziłam i mimo, że poród miałam bardzo kiepski (krwotok, zaniki tętna młodego i vacum) to szpital chwalę i polecam.

Ja zarówno za pierwszym razem jak i teraz miałam zaklepaną położną prywatną i nie miałam problemów żeby się dostać mimo, że był tłok. Poziom opieki super, warunki bardzo fajne, wszystko nowe, czyste.Teraz dodatkowo jeszcze mój lekarz też jest z Zośki. Mam nadzieję, że będzie ok. Za Twoje przyjęcie też trzymam kciuki :)

A synkowi to na pewno na dobre wyjdzie, ja to strasznie bym chciała żeby mój tak miał a nie po mamusi "przepraszał, że żyje". Na razie jest zdystansowany, ale zdanie własne ma jak najbardziej. Pożyjemy zobaczymy :)
 
reklama
Fiolka myśle ze opis doświadczeń z porodu mieści sie w "mądrościach doświadczonych mam", ale to moje zdanie jak większość bedzie chciała osobno o tym pisac to zakładajcie oddzielny wątek ;)

Asia pytanie nie do mnie, ale odpowiem. Franca pisała, ze zdecydowała sie i teraz i za pierwszym razem na położna. Rodziła na Żelaznej. Wtedy płaciła 1,5 tys. zł, teraz nie wie jaki jest koszt, ale 2 miesięcy temu zarezerwowała juz jedna panią na poród.
Wszystko to jest wyżej - wystarczy poszukać i sie wczytać :p
A co do tego co ma sie w ramach tej opłaty to m gwarancja jej obecności podczas całego porodu. Jest na Teoj telefon i przyjeżdża kiedy dajesz jej znać ze sie zaczęło ;)
 
Asia możesz rodzic w jakim szpitalu chcesz nie ma rejonizacji ;)
wykupienie położnej to tak jakby dodatkowa opieka bo normalnie przy porodzie też jest :)
 
Tak wykupienie położnej to opcja ekstra. Jak sie na nią nie zdecydujesz to po prostu pomaga Ci położna która akurat ma dyżur w
Szpitalu w czasie jak do niego trafisz... No ale nigdy niestety nie jest tak kolorowo zeby była przy Tobie bez przerwy, bo w praktyce wyglada najcześciej tak ze ma do obsługi kilka pacjentek rownolegle.
 
ja się bardzo cieszyłam z tego że położna zostawiała mnie samą z mężem. zresztą bez przesady co ma robić jak poród przebiega ok ;)
 
Ostatnia edycja:
Ja też chyba wolę tak, że jest raz na jakiś czas, bo mnie wkurzała głupimi tekstami i wolałam być sama z Mężem i mu wbijać paznokcie :cool2: Zresztą wtedy byłam w innym świecie i jakaś babka mnie nie interesowała :p
Każdy potrzebuje czegoś innego, ale zawsze ta położna jest czy się wykupi czy nie ;)
 
Dokładnie wtedy jest inny świat :) ja nawet nie wiedziałam kiedy ona jest kiedy nie ma, nie zwracałam uwagi na to.
Teraz w ogóle rozważałam poród domowy :D ale to jeszcze nie ten moment
 
reklama
To wtedy doświadczone położne (muszą być 2) biorą do szpitala:)
Ja nie wiem gdzie w czerwcu będziemy mieszkać więc trudno by mi było się przygotować psychicznie , do tego koszt dość spory. Ale nie wykluczam kiedyś takiego:)
 
Do góry