reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Agaod, Bella biedne te wasze dzieciaczki, zdrówka życzę i żeby was te choróbska omijały szerokim łukiem.

Poli ciebie widzę też nie oszczędza, kuruj się kochana

Martunia u nas tak samo tylko mała popije dwa łyki mleczka już sruta:)), chociaż ostatnio troszkę się pręży przy kupkaniu co ja bardzo frustruje :(

Martuszka hahaha ale się uśmiałam :-D

A jak wasze maluszki zasypiają wieczorem. Bo u nas z tym straszne cyrki. W dzień wypije mleko trochę ja ponoszę żeby się odbiło kładę i zasypia. A wieczorem mogę sobie nosić, bujać odkładam i jest ryk. Nie wiem czy nie dawać jej w dzień tyle spać czy jak?
 
reklama
Smoniczka- u nas w nocy mały zasypia od razy jak go po jedzeniu odkładam do łóżeczka- no chyba, że ma kolkę..Ale ten etap co wy przerabialiśmy wcześniej- u Was pewnie tez to się unormuje:tak:
 
Alexander robi jakies dwie kupy na dzien.. wczoraj co prawda tylko jedna ale taka wielka ze az za pieluszke wyszlo :-D ojciec akurat przebieral i dostal szoku :-D zaluje ze aparatu nie mialam. Czy wy tez robicie kompromitujace zdjecia waszym pociechom czy tylko z nas sa tacy niedobrzy rodzice?:-p
Maly dzis w nocy mial 5 godzinna przerwe jedzeniowa! Uwielbiam jak to idzie w takim kierunku! Godzine po jedzeniu o 22 sie wiercil (nie jestes sama smoniczka) o 23 zasnal, a potem obudzil sie po 3:szok: Tak sie zdziwilam jak zobaczylam ktora godzina ze az zaczelam sie zastanawiac czy nic mu nie jest... Ale nie, popil, poziewal i zasnal. Co prawda tylko na 2,5 godziny ale przebaczylam mu bo sie tak ladnie wczesniej zachowal :cool2:
 
poli1050 życze szybkiego powrotu do zdrowia
martuszka Ty to jesteś aparatka
bella83 może spróbuj coś do swojej małej mówić jak jej znikasz z oczu - u mnie pomaga

Co do wyprysków to u mnie moja Madzia też miała - sudocremem i rumiankiem smarowałam i przecierałam. Robiłam to non stop co wyschło to od nowa ! Pomogło, chociaż w pewnym momencie myślałam że to już jakieś uczulenie - sama mam skaze bialkową i myślałam że mała odziedziczyła wszelkie alergie po mamusi.

Przeżywam kryzys laktacyjny musze małej dać raz butelke bo niestety sie nie najada ;/

Wczoraj moja córunia miała sesje dla noworodków ( hmm ona to chyba już niemowlak ) super sprawa. Mała tak się zmęczyła że zasnela o 19 i wstała dzisiaj o 9 rano z przerwą o 23.30 i 5.15 na jedzenie.

Dziewczyn nosicie pasy poporodowe ? Pomagają coś ?
 
Wrócił mój synuś do normy :-) Normalnie jestem taka szczęśliwa, że nie musze kupować tego laktatora!! :-)
Kupki robi juz normalnie, ale za to więcej sika - pewnie przez herbatkę. W nocy śpi różnie... generalnie nigdy mu sie nie zdarzyło spać dłużej niż 3 godziny... ale licze że sie to zmieni.
Antek robi się coraz bardziej ciekawski, obserwuje świat... lubi słuchac Arki Noego :-D

Dostałam też dzisiaj Medical Card dla Antka :-D Gosia jak wyrabiasz Europejską kartę? Gdzie to trzeba pisać?
 
Poli mogę Cię pocieszyć, że ja też jakiś czas temu byłam chora, mocny ból gardła gorączka, kaszel, a całą chorobę przyniósł mój M. on sam miał 40 stopni. Podobnie jak Ty bałam się, że małą zarażę, ale na szczęście na nią choroba nie przeszła.

Bella moja Malwina podobnie, czasami to jej nie dogodzisz. Leżeć źle, nosić źle, kołysać źle, i nie wiem czy jej wtedy coś dolega czy co... Fakt czasami potrafi poleżeć sama, szybko jej jednak się nudzi:-D
Wczoraj moja córa zrobiła mi niesamowitą histerię. Dosłownie darła się, nie krzyczała tylko darła się przez przeszło godzinę i nie szło jej uspokoić. Przystawiłam ją do cyca pocycała trochę i w ryk... W końcu Marcin jakoś ją ululał i poszła spać. Nie na widzę być w takich sytuacjach, ta bezradność... Chce się pomóc dziecku, a nie wiadomo co mu jest.

No i jak u wszystkich to u wszystkich. U mojej małej też wyskoczyła jakaś wysypka na buźce, z tym, że w moim przypadku na czole...
 
Zanetka, u nas tez od czola się zaczęło, potem wysypka schodziła coraz nizej ( a z góry znikała) az na szyjkę.

Felus dzisiaj spi i jakis niemrawy. Nie placze, lezy biedaczek i spi (ale płytko). To chyba po tej szczepionce jest nieswój. Oczywiscie trochę na rękę mi że spi, ale mam nadzieję że to chwilowe po szczepionce a nie jakis zły objaw. Na udzie ma jednak gulkę po wkłuciu :-(
 
Poli, wracaj szybciutko do zdrowia, ja do szpitala z Laurą poszłam zdrowa a wyszłam z katarem, który mam do teraz i boję się że znowu mi zachoruje.

Co do wysypki to u Laury z tej wysypki zrobiła się taka brzydka błyszcząca skorupka, szorstka buźka i strasznie sucha, od wczoraj używam kremu emolium i mam nadzieję, że stan skóry się poprawi..i chyba mniej swędzi po tym fenistilu bo malutka śpi od godziny i już nie jest taka marudna. Jestem już na 100 % pewna, że to skaza bo oprócz wysypki są też zielone kupki ze śluzem:-(
 
agaod no niestety objawy na to wskazują...u nas też tak było. jak wykluczyłam mleko sery itp ze swojej diety, to kupy są żółte;-) współczuję. mam nadzieję że szybko zejdzie, bo ja już czasem fiksuję na ser, mleko itp. łączę się w bólu i trzymam kciuki.

nie doczytam was teraz, lece bo za chwile dziadkowie wpadają. a jechali z daleka:-D
 
reklama
Dzien dobry
Moje dziecko pierwszy raz od 2 dni zasnelo nie na moich rekach... Nawet nie mam jak tu pisac, bo moja kluska jest niemozliwa do opanowania w ciagu dnia ostatnio:szok:. Wierci sie , kweka, placze calymi dniami... zasypa na 10 minut po czym sie budzi i nie spi przez 5 godzin chociaz widac, ze jest bardzo zmeczony- uspokaja sie tylko na rekach, mocno przytulony. Zamowilam wczoraj chuste, mam nadzieje ze szybko ja dostarcza bo nic zrobic nie moge, dopiero jak M wroci z pracy i on przejmie Szymka na rece:eek: Na szczescie w nocy spi ladnie i budzi sie 2-3 razy na jedzenie i przerwy na jedzenie tez juz sa coraz krotsze, wiec jakos funkcjonuje.
Wczoraj bylismy w osrodku zwazyc i sprawdzic malego krzykacza, przybral dokladnie 1 kg od powrotu do domku i wazy 4400:-)
Zanetka- moj maly tez mial taka wysypke i bylo dokladnie tak jak pisze martuszka- zaczelo sie od czola, potem policzki i nosek a na koncu broda i szyjka- zaczelo sie juz w 2 tyg i resztki sa jeszcze dzisiaj( pytalam o to wczoraj i polozna powiedziala ze to prawdopodobnie zmiany hormonalne i do 3go miesiaca powinno samo ladnie zniknac)
Gosia- ale masz fajnie, ja nawet wniosku jeszcze o paszport nie wyslalam. Dopiero dostalismy PPS, i wczoraj bylam na Gardzie popodbijac dokumenty. I bardzo sie wkurzylam bo nie podbili mi Form A, bardzo mloda i mila gardzistka wyslala mnie drzwi obok do immigration office, a pani w tym biurze powiedziala mi ze nie podbije bo na wykazie na koncu dokumentu nie ma nic ze Garda moze to zrobic, i kiedy zaczelam tlumaczyc, ze pytalam sie pana gardzisty przy pobieraniu wniosku czy moge u nich podbic i on powiedzial ze tak- to odpowiedziala mi ze pewnie chodzilo o aplikacje a nie o form A, wiec ja jej mowie, ze pytalam sie dokladnie o form A, bo wiedzialam ze takowa bede musial podbic i jej kolega powiedzial ze bez problemu, to powiedziala ze niestety tego kolegi dzisiaj nie ma i splawila nas z biura hehe.
U Was to wszystko jakos szybciej trwa, ja dopiero dzisiaj dostalam wniosek na Child Benefit:-)
I mialam odpisac kazdej cos, ale juz moja klucha kweka- wiec tylko szybko napisze- zycze wszystkim chorym powrotu do zdrowia. I dla dzieciaczkow i dla mamusiek wszystkiego dobrego!:-)
 
Do góry