reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

hej,
pewnie mnie nie pamiętacie bo bardzo rzadko tu sie udzielam. Martwi mnie jedna rzecz, wczoraj miałam wizytę i lekarz stwierdził skracającą się szyjkę macicy, ma 2.5cm. Mam się oszczędzać i dużo leżeć, ale jestem już mamą 2 latka i nie zawsze mogę tylko leżeć. Ma któraś Was też problem z szyjką?? To dopiero 18 tc więc do końca ciązy jeszcze długa droga..
 
reklama
Witam się nocą;-) witam nową mamusię
wpadłam tylko na chwilę Was poczytać i zaraz zmykam spać.
muszę się też wyżalić, mój piesio skaleczył sobie dziś łapkę, biedactwo śpi teraz w opatrunku i skarpetce :-(nockę mam z głowy bo muszę pilnować żeby sobie kanalia opatrunku nie rozpracowała:-)
wczoraj byłam w tesco i kupiłam kilka rzeczy dla dzidzi, jutro się pochwalę w wątku zakupowym:happy:
 
domikcw nie tylko ty boisz się porodu, ja jedyne czym zaprzątam sobie głowę to to czy z dzidziolem wszystko ok oraz to jak będzie wyglądał poród. Myślę sobie że nie ja pierwsza i ostatnia, ale.... przeczytałam już chyba wszystko o znieczuleniu, cesarcę. Zastanawiam się bardzo nad porodem w wodzie. Co o tym myślicie ? Mam dwie znajome których dzieci przyszły na świat właśnie w wodzie (obie rodziły w anglii), obie mają takie samo zdanie że to super sprawa. W szpitalu jest taka możliwość więc jeśli będzie tylko można to chyba się na poród w wodzie zdecyduję, chociaż troszke czasu zostało.

A propo wody, dziewczyny chodzicie na basen ? bo ja chodzilam przez ostatnie kilka lat 2 razy w tygodniu z przerwą wakacyjną kiedy basen był zamknięty no i nie wiem jak teraz. Lekarz ogólnie nie był zachwycony ale powiedział że jak nie mam i nie miałam nigdy żadnych infekcji to mogę chodzić, mój mąż, mama, znajomi odradzją, a ja nie wiem.
 
witam wieczorową porą:-) w końcu chwila dla siebie:tak: emek w pracy, dzieci śpią - oby jak najdłużej;-)

Dagusia nie przywitałam się jeszcze więc nadrabiam:-) przykro mi, że w tej ciąży masz tyle zmartwień, zdaję sobie sprawę, że w takiej sytuacji zachować spokój, ale nie wolno przestać Ci wierzyć, że z dzieciątkiem będzie wszystko w porządku! mocno ściskam kciuki za kolejne badania!!!&&&&
agaod biedny piesio - niech szybko dochodzi do formy!
nadika z tego co wiem to niestety w takiej sytuacji odpoczynek jest konieczny, choć rozumiem, że przy dwulatku to wręcz niemożliwe:sorry: może poproś kogoś o pomoc przy opiece.. moja koleżanka w drugiej ciąży miała ten sam problem, w końcu miała zakładany pessar, dzięki czemu dotrwała praktycznie do terminu, bo miała zaplanowaną cesarkę na około 10 dni przed wyliczonym terminem porodu. Ja przy w drugiej ciąży miałam problem, z tym że mi się szyjka wykrzywiała i przez to było ryzyko skracania, ale na szczęście na kolejnych wizytach było ok - ale pamiętam, że wtedy ginek też mi mówił o tym krążku na szyjkę, że w razie czego trzeba będzie założyć.

a.m.g. ja nie chodzę, wiem że mam skłonność do infekcji i nie chce ryzykować, tym bardziej że w okolicy nie mam jakieś dobrego i polecanego kąpieliska
 
hej,
pewnie mnie nie pamiętacie bo bardzo rzadko tu sie udzielam. Martwi mnie jedna rzecz, wczoraj miałam wizytę i lekarz stwierdził skracającą się szyjkę macicy, ma 2.5cm. Mam się oszczędzać i dużo leżeć, ale jestem już mamą 2 latka i nie zawsze mogę tylko leżeć. Ma któraś Was też problem z szyjką?? To dopiero 18 tc więc do końca ciązy jeszcze długa droga..

Z tego co wiem trzeba leżeć bo jak się skróci do 2 cm czy mniej to Pessar czy szew założą i tak czy siak będziesz leżeć z tym aż do ok 36 tyg wtedy cię uwolnią z medycznych cudów i będzie poród lada moment

U mnie jest inaczej, bo szyjka długa ale z lekka już otwarta więc też nie wesoło...

muszę się też wyżalić, mój piesio skaleczył sobie dziś łapkę, biedactwo śpi teraz w opatrunku i skarpetce :-(nockę mam z głowy bo muszę pilnować żeby sobie kanalia opatrunku nie rozpracowała:-)
wczoraj byłam w tesco i kupiłam kilka rzeczy dla dzidzi, jutro się pochwalę w wątku zakupowym:happy:

Pokazuj twoje cuda...

Jak nocka i łapka psiaczka?

Naszego ostatnio osa upitoliła w łapkę i też kulał i skomlał, ale już ok.

Wstałam po 6 i już nie mogłam zasnąć a spać poszłam po 24 bo tv oglądałam a brzuszek coś pobolewał,aż do ranka...

Miłego dnia ide jakies śniadanko wciągnąć...
 
Też myślałam o basenie albo o aquaaerobiku dla ciężarówek ale niema nigdzie informacji o takich zajęciach a niechce mi się chodzić po basenach i pytać. Ogólnie myślę o jakichś ćwiczeniach w ciąży bo to podobno ułatwia poród a moja kondycja jest dość kiepska.
 
Witam mamuski;)
Nadika tak jak diewczynki mówią, musisz się oszczędzać bo inaczej szyjka będzie się skracać i pessar zakładają a on czasem się nie trzyma i szyja. Poczekaj do następnej wizyty, będziesz miała oglad sytuacji ile się skraca, czy się skraca itp.

Agaod ja wczoraj jezynce mojej za dużo pazurka obcielam i aż mu krewka poszła:( wyrzuty sumienia mam do teraz:((

Mam dziś mega lenia nic mi sie nie chce:( a dom trza posprzątać i pranie zrobić bleee
 
dziekuje wam bardzo za miłe słowo.
wiem ze chore dziecko nie przekresla niczego. ale kiedy zdaje sobie sprawe ze mogło mnie to spotkac nie czuje sie z tym dobrze. gdy urodze bede miała 20 lat. jednak chciała bym byc szczesliwa i spokojna mama. wiemy z mezem na co sie zdecydowalismy i przygotowujemy sie do tego z kazdym dniem bardziej



zycze wam miłego i spokojnego dnia :*
 
Jestem już!


Wyniki super ufff 1:6625 to chyba zadawalające ale zastanawiam się nad amniopunkcją.
witam nową mamusię Eve.
a co do fasolki i bigosu to aż mi ślinka poleciała:-)
Idę poleżeć odreagować cały stres. Milego wieczorka,

ja szykuje sie teraz do amniopunkcji mam w poniedziałek jesli nie musisz to nie rob bo to jest zabieg inwazyjny i ryzyko poronienia jest. ja niestety musze u mnie nie bylo az tak milo z wynikami bo prawdopodobienstwo jest 1;71.
 
reklama
Dagusia na tym forum o amnio dziewczyny też mialy źle wyniki testu a okazywało się, że dzieciaki zdrowe, ja mocno wierzę, że i u Ciebie tak będzie Kochama:***
A mogę zapytać jak wyszło usg? Kość nosowa i kark?
 
Do góry