reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2013

Byłam na zakupach, posprzątałam mieszkanko została mi jeszcze tylko łazienka, pranie nastawione i zaraz się biore za obiadek. Sama niewiem skąd mam dzisiaj tyle siły a planuje jeszcze wyciągnąć męża na zakupy jak wróci z pracy, muszę kupić jakieś prezenty, z mojej strony aż 5 osób ma urodziny w sierpniu wliczając mnie
 
reklama
witam:)
dzwoniłam go gina
nic się nie da zrobić z różyczką, teoretycznie jeśli tosia zachorowała po 12 tc to fasolka jest bezpieczna, ja dzisiaj kończe 13 tc, antosi plamki wyszły we wtorek a dziecko jest chore i najbardziej zaraża ok 7 dni przed pojawieniem się plamek a więc gdy nie miałam jeszcze skończonych 12 tc :(
wszelkie wady rozwojowe powinny wyjść na usg ale w późniejszym czasie. Są bardzo liczne przypadki zachorowań w ciąży i wad płodu;(
teoretycznie jeśli byłam szczepiona powinnam być chroniona ale to tylko teoretycznie
 
Witam Dziewczyny:-D

Kasiadz współczuję niepewność zawsze jest najgorsza, ale trzymam kciuki żeby wszystko było ok.

Witam nową Mamusię

Ja też mam bóle w pochwie i niewiadomo od czego.
Właśnie kichnęłam i strasznie bolało mnie podbrzusze, myślicie że coś może się stać od kichania? Jeszcze tak nie miałam bo wcześniej owszem bolalo ale nie tak mocno.

Ja niemam problemów ze zbyt wczesnym wstawaniem nawet jak obudzę się koło 8 to leżę sobie gdzieś do 9, za to o 20 to jakby mnie z nóg ścinało odrazu padam.
 
kasiadz wiem, że łatwo mówić...:blink: ale trzeba być dobrej myśli :tak:choć rzeczywiście na pewno myśli w głowie masz teraz 100000 :/ Ja mam nadzieję i wierzę, że będzie wszystko dobrze z Twoją dzidzią:tak::tak:
3maj się Kochana i nie daj się !!
 
Kasiadz trzymam kciuki aby było wszystko oki.:****
Dzwonilam do gin. Ale nie odbiera, poczekam przez weekend może się poprawi, ból nie jest silmy i brzuch nie twardnieje przy tym. A ile tej nospy lykacie? Nie wiem czy tak sama bez konsultacji z nią powinnam ją brać:/
 
Kasiadz trzymam kciuki aby było wszystko oki.:****
Dzwonilam do gin. Ale nie odbiera, poczekam przez weekend może się poprawi, ból nie jest silmy i brzuch nie twardnieje przy tym. A ile tej nospy lykacie? Nie wiem czy tak sama bez konsultacji z nią powinnam ją brać:/

Bella, wg mnie możesz brać nospę- mi gin od początku ciąży mówi, że jak boli to mam brać nawet 3 dziennie (po 40g). Początkowo nie brałam tyle, wydawało mi się to za dużo i cierpiałam. Teraz widzę, że to pomaga. Nie denerwuj się, ja też to przeżywałam kilka dni temu, ale naczytałam się o takich bólach- gdzies umieściłam nawet fragment artykułu- takie bóle sa normalne jeśli są krótkie i mijają po odpoczynku i nospie.

Kasiadz, jak byłaś szczepiona to napewno nic nie grozi dzieciątku!!!
 
Poli dzięki:** czytalam ten fragment i doczytaam jeszcze, że jakbrzuch nie twardnieje to jest to niegroźne, ale wiesz opinia lekarza że jest oki zawsze bardziej pomaga:)) a Tobiebrzuch twardnieje?
 
Poli dzięki:** czytalam ten fragment i doczytaam jeszcze, że jakbrzuch nie twardnieje to jest to niegroźne, ale wiesz opinia lekarza że jest oki zawsze bardziej pomaga:)) a Tobiebrzuch twardnieje?

Jasne, lekarz wie lepiej przecież:D Może da Ci luteinę? Ja biorę 2x2. Co do twardnienia, mam wrażenie, że czasami wieczorem- tylko nie wiem czy to nie wzdęcia. Bardzo ciężko mi je odróżnić w ciąży, a może to brzuch się napina? Mi gin kazał w poniedziałek zadzwonić i powiedzieć czy coś się zmieniło po asparginie i nospie.

Znalazłam tez to:
Najczęstszą przyczyną skurczów i bólów brzucha jest prawidłowo rozrastająca się macica. Na początku ciąży często pojawiają się bóle podobne do bólów menstruacyjnych. Może pojawić się kłucie w podbrzuszu i uczucie jakby „rozrywania” w kroku. Tego typu bóle brzucha wynikają z przekrwienia tkanek spowodowanego działaniem podwyższonego poziomu progesteronu we krwi. Ponadto, powiększająca się macica pociąga więzadła maciczne. Ból może się pojawiać w pachwinach, raz z jednej, raz z drugiej strony lub obustronnie, z różnym nasileniem. Gdy bóle są bardzo mocne i występują po prawej stronie, mogą zwiastować zapalenie wyrostka robaczkowego.
Bóle kłujące, występujące w pierwszym okresie ciąży i zdiagnozowane przez ginekologa jako normalne, mogą pojawiać się do połowy trwania ciąży.
Bardzo niebezpieczne są bóle w dole brzucha objawiające się jego drętwieniem. Jeśli kobieta czuje, że ból ustępuje, ale podczas wstawania do pozycji stojącej ma wrażenie jakby brakowało jej skóry, jakby skóra się nadmiernie naciągała, powinna natychmiast skonsultować się z lekarzem. Takie objawy są szczególnie niebezpieczne, jeśli występują po odpoczynku nocnym. Kiedy brzuch ciężarnej twardnieje, ona sama ma wrażenie spinania, oznacza to, że coś jest nie w porządku.
 
Ostatnia edycja:
mnie boli brzuch od rana, wzięłam juz 2 no-spy i nic nie pomaga, ale to nie jest kłujący tylko tępy ból, wczoraj miałam biegunkę i dzisiaj tak coś nie bardzo, jak mi nie przejdzie to rozważam przejechanie się do szpitala, może cos mi powiedzą?
 
reklama
Sama już nie wiem dzwonilam dwa razy ale nie odbiera, może oddzwoni, mi się wydaje, że tem ból to mam na środku tak na wysokości kości lonowej, tak sieobawiam że przez telefon to nic mi nie powie:/
 
Do góry