reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

reklama
O rany ale się rozpisałyście :) W sobotę zrobiła trzeci test, wyszły dwie piękne kreseczki teraz czekam do 26.06. na wizytę :) Wczoraj powiedzieliśmy rodzicom... no i tym sposobem wie już cała rodzinka i chyba wszyscy znajomi :) cudownie było... a że mieszkam w małej miejscowości to dziś też powiedziałam szefowi, że to nic jeszcze na 100% pewnego, ale żeby się nie dowiedział od kogoś innego. Było bardzo sympatycznie, więc już ten stres za mną. Kurcze, nie myślałam że będę zmuszona tak szybko się ujawnić, ale to są minusy życia w małej wsi.... hmmm, no cóż... :) Teraz tylko się modlę na okrągło żeby dzidzia była zdrowa. Trzymam kciuki za Wasze dzisiejsze badania. Czekam na pozytywne wieści :)
 
Patik, ja odebrałam wpis Aniołka tak samo..Trochę mnie to nawet rozbawiło;-)

Wróciłam od lekarza. Zrobił mi usg, ale nie widać jeszcze zarodka, powiedział, że endometrium mam piękne ciążowe, beta ładnie przyrosła na tych wynikach, pogratulował. Za trzy tygodnie mam przyjechać na usg. Dał mi duphaston dalej, tylko teraz 3 x 1 i luteinę dopochwową 2 x 1. Mam odstawić metformax (bo brałam). Na kolejną wizytę mam zrobić mocz, morfologię i glukozę na czczo (mam problemy z insuliną stąd tak wcześnie to badanie)
 
Nie uważam, że zawsze tańsze rzeczy są gorsze. po protu te które ja akurat oglądałam nie budziły mojego zaufania. Nie jestem jakoś negatywnie nastawiona do rzeczy nie markowych czy tanich, bo sama staram sie w wielu przypadkach szukać okazji, wyprzedaży czy mam zamiar kupić nawet używane ubranka np na allegro czy w komisach może nie wszystkie ale część na pewno no i takie rzeczy które można kupić używane np łóżeczko, czy krzesełko do karmienia.

Tak jak pisałam wcześniej dokąd nie zobaczyłam emaljungi to podobał mi się roan marita i to tez jest wózek czestochowskiej firmy i kosztuje cos koło 1200 wiec wcale nie odbiegam od normy:)

jagódka z łaski swojej zejdź ze mnie!!!
 
Super jagodka, mam nadzieje ze teraz czujesz sie lepiej:) Niesamowite jak pozytywne wiesci od lekarzy moga nas uspokoic.:tak:

Czytalam ta dyskusje o wozkach, troche sie dziwna zrobila. Przeciez drogi wozek mozna kupic za pol ceny uzywany jak sie strasznie podoba, prawdopodobnie tak zrobie z moim, zeby miec wiecej pieniedzy na inne rzeczy. Albo do Polski pojade i tam poszperam w ogloszeniach. I nie wierze ze wozek za 1500 zl jest gorszy od tego za 3000zl, ba czasem jest nawet lepszy. Emmaljunga jest dlatego droga, bo produkowana w Szwecji gdzie place robotnikow sa wysokie i ceny produktu szybuja w gore. Jakosc jest dobra, to fakt ale jest pelno super wozkow o wiele tanszych, mozna przebierac! Akurat mi podobaja sie strasznie te wozki wizualnie wiec dlatego sie na nie nastawiam, zaoszczedze przez kolejne miesiace jak bedzie trzeba:) Nie rozumiem dyskusji pt: drozszy= lepszy tanszy= gorszy:confused:

Poza tym to mieso jem caly czas w calkiem duzych ilosciach, az sie zastanawiam czy sie nie zmusic aby zmniejszyc ilosc, mimo ze apetyt mam na nie caly czas ogromny. Z jednej strony cialo daje znac ze je potrzebuje a z drugiej hormony szaleja wiec moga mi wysylac dziwaczne informacje :-D Mi lekarz tez powiedzial ze cole mozna pic ale tak jak kawe- w malych ilosciach. Wiadomo, grunt to nie przesadzac.
 
najadłam sie czereśni i teraz mnie brzuch boli:-(

Cortina co to za smutki Cię dopadły?
aniołeczek ok:) ja wcale nie uważam że nawet jak kupisz wózek za 4000 złotych to będziesz odbiegać od normy - przecież to osobista decyzja każdej z nas! wszystko już jasne więc nie ma sensu się nad tematem rozwlekać;-)
 
nie za 4 tylko za 3 pozatym o gustach nie powinno sie dyskutować. poprostu wyraziłam swoje prywatne zdanie dotyczące tylko i wyłącznie mnie i nie miałam zamiaru nikogo przy tym urazić. chyba po to jest forum żeby wyrazić swoją opinie na jakiś temat prawda? nie odnosiłam sie do innych w tym co pisałam a koleżanki na mnie nasiadły jakbym nie wiem co napisała:( przez to wyszłam na nie wiadomo jaką bogatą lale "co to nie ja" a wcale taka nie jestem, na kasie też nie śpię- przeciwnie ivf mnie tak spłukało ze groszem nie śmierdzę w tej chwili:(

przykro mi ze tak szybko mnie niektóre z was oceniły
 
jagódka z łaski swojej zejdź ze mnie!!!

Dyskusja nawet w Internecie, aby była konstruktywna, wymaga trochę kultury, nigdzie na Ciebie nie "wchodziłam". Nie tylko ja odebrałam Twój komentarz w ten sposób, napisałam, że mnie to rozbawiło, bo pisanie, że wózki z okolic Częstochowy są takie, że strach w nie wkładać dziecko, to absurd. I zwracaj czasem uwagę na emotikony, bo po coś one są. Dziecko może Ci wypaść z wózka i za 10 000 zł, przecież to nie ma znaczenia, czy wozimy dziecko z wózku z komisu za 300zl, czy z najnowszej kolekcji jakiejś renomowanej firmy. Jeśli Cię na to stać, to kupuj wózek jaki chcesz, przecież żadna z nas nie narzuca Ci zdania, ja napomknęłam tylko, że JA wolałabym te pieniądze przeznaczyć na coś innego. Chciałam też zauważyć, że po prostu wydatków jest ogrom i ja w pierwszej ciąży nie byłam do końca świadoma ile jest to pieniędzy. Jeli nie chcesz, to mogę w ogóle nie pisać z Tobą, jeśli Ci to przeszkadza, jest nas tu wystarczająco dużo.
 
A mi się podobają wózki Tako jumper na allegro je wypatrzyłam i jeśli chodzi o stronę wizualną to mi odpowiadają :) ciekawe tylko jakie są w praktyce... Myślałyście już nad mebelkami? mi strasznie marzy się kołyska ale nie wiem czy to nie moje zbędne ciążowe fanaberie ;) czy pieniążków nie szkoda bo przecież dzidziuś zbyt długo w niej nie pośpi .... a mebelki podobają mi się z serii baby vox- modern te jaśniutkie... oj ale się rozmarzyłam teraz :)
 
reklama
Witam wieczornie:)

Jagódka cieszę się bardzo, że badania i wizyta udane:)

Dziewczyny proszę nie kłóćmy się o takie miłe rzeczy jak zakupy dla maluszków:)
zaczęłam ten temat bo byłam ciekawa Waszej opinii ale każdy ma prawo do swojej, ja podobnie jak większość nie wydałabym 3 tys na wózek tylko dlatego, że podoba mi się jego wygląd, szczególnie, że model który mi pasuje jest po 1,8 a funkcje ma takie same, ale zauważam też racje Anioleczka, to jej pierwsze dziecko i ona woli przyoszczędzić np. na ubrankach czy nie kupić maty lub innej zabawki:) ja jakoś nie lubię ubrań używanych nawet dla siebie no chyba, że po rodzinie lub znajomych:))
nie odebrałam jej wypowiedzi jako, tanie= złe a drogie= dobre a raczej jako fascynację tym konkretnym modelem:)
każda z nas jest inna i ma inne priorytety:))
więc ja zaczęłam to i ja postaram się zmienić temat hihi
może zrobimy taką tabelkę jak mają styczniówki tzn nick nasz, imię, wiek, termin porodu i może miejscowość z której jesteśmy?
co Wy na to Babeczki?
 
Do góry