reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2013

Poli ogromnie mi Cię żal:**** choroba jest okropna w normalnym stanie przy pełnej apteczce a co dopiero jak tak się mało może brać:(((
może call do swojego gina, z tą polopiryna i orofarem bo to jednak silny lek choć jak dla mnie najskuteczniejszy .

Dziewczyny a czy ja termofor pod plecy mogę sobie podkładać jak mnie tak boli? chyba wtedy nie powinno się nic stać nie? ja zawsze przyklejam, takie plastry rozgrzewające ale jednak w ciąży się ich boję bo na niektórych napisane, że w ciąży nie wolno;/
 
reklama
Dzięki dziewczyny, posłałam męża po propolki, prenalan i paracetamol, jak zalecacie. Nię będę brać już tej drugiej połówki polopiryny. Do gina nie dzwonię, bo na początku ciąży kazał iść do ogólnego, a jak już poszłam to nic nie przepisał i kazał polegac na domowych sposobach. A amolem mogę się posmarować?????
 
witam grubaski:p
i ja chora niestety;(
lekarz powiedział że to paskudne przeziębienie i dal jakieś tam leki i się uczepił żebym szła na L4 ale stanowczo odmówiłam.
A dzisiaj tak się fatalnie czułam że zanim doszłam z parkingu do pracy to zarzygałam wszystkie krzaki:zawstydzona/y: a potem ta straszna zgaga....
mąż zagrał córę na spacer więc idę odpoczywać:)

deizzi wczoraj pytam męża czy kupujemy zwykłą pościel z samym ochraniaczem czy full wypas, to stwierdził że nie ma co żałować i będzie chyba wsio, podobaja mi się takie komplety ~ 6-cz POŚCIEL 100x135 cm Z BALDACHIMEM OD -NADIA (2638328549) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. dinozaury sa super;) ale ogólnie jest duużo opcji, podobaja mi sie też falbanki maskujące szczebelki
pościel nie w moim guście ale nie dlatego piszę. Chciałam zwrócić uwagę że baldachim z materiału będzie mocno ograniczał dopływ powietrza, poszukaj takiego siatkowego/moskitiery:)

ja miałam baldachim, prałam go co 2 tyg. ale największy problem to prasowanie bo był bardzo duży (do ziemi i oplatał całe łóżeczko i jeszcze był zapas) i miał falbanki. Używałam go głównie dlatego że balam się reakcji kota, ale teraz też go będę używała bo dodaje uroku;)

jeśli chodzi o pościel to najlepiej intensywne kolory a szczególnie czarny, czerwony, biały bo dziecko najlepiej i najszybciej widzi takie kolory i zwraca uwagę na wzorki. Ja miałam kolory ecru. Ale karuzele miałam papierową czarno-białą i młoda od początku była nią bardzo zainteresowana. Są takie strony gdzie można kupić zabawki, pościel, rożki i inne akcesoria właśnie w takich kolorach
 
Ostatnia edycja:
witam grubaski:p
i ja chora niestety;(
lekarz powiedział że to paskudne przeziębienie i dal jakieś tam leki i się uczepił żebym szła na L4 ale stanowczo odmówiłam.
A dzisiaj tak się fatalnie czułam że zanim doszłam z parkingu do pracy to zarzygałam wszystkie krzaki:zawstydzona/y: a potem ta straszna zgaga....
mąż zagrał córę na spacer więc idę odpoczywać:)

Kochana, witam w klubie.. Co lekarz kazał Ci brać na przeziębienie? Dobrze, że masz l4, leż ile się da!
 
nie wzięłam L4 bo dużo pracy mam, a umowa tylko do końca października i czekam aż mi przedłużą i w listopadzie chcę już na dobre iść na L4. A poza tym muszę pracować co najmniej do końca października żeby dostać trzynastkę;)
dostałam mig 400 2x1 przez 3 dni, otruvin aerozol 3x1 5 dni, cerutin 3x2 7dni, supremin 2x1 5 dni
 
kasiadz dużo dostałaś tych leków... ale w sumie ja mam wrażenie, ze w Pl tak często jest... tutaj to w ciąży by najchętniej nic nie dawali tylko jak faktycznie już jest mus. no i w zasadzie tylko jak bakteryjne i potrzebny antybiotyk, a tak to w miarę możliwości naturalnie leczyć :-D
 
Poli na ulotce od Orofaru napisane,że można tylko pod kontrolą lekarza i w absolutnej konieczności więc ja bym na własną rękę nie brała. Lepiej Tantum Verde w sprayu.
 
Ja od siebie dodam, że do picia na przeziębienie herbatka z malinami- najlepiej takiej domowej roboty jak ktoś ma to niech się nią raczy:-) Pić co godzinkę ( nie tylko herbatkę, ale też soki, wodę niegazowaną) - żeby się nie odwodnić i dostarczyć organizmowi wody. Do nosa woda morska- można nią psikać tak często jak czuje się zapchany nos:tak: Leżeć i wypoczywać. Aha no i rosołek na gardełko cudowna sprawa:tak: Zdrówka kobitki!
 
reklama
kasiadz ciężką masz sytuację z pracą współczuję, ale może chociaż na parę dni tej najcięższej choroby? wyleżysz to szybciej przejdzie...
a co do baldachimu to my mamy jeden pokój i to takie maskowanie łóżeczka przed światłem i tv

ja sie zapisała do tej szkoły rodzenia bo u nas zapisuje położna i jak chodze do poradni od początku lipca to dopiero teraz ją spotkałam... więc wolę iśc wcześniej niż zapisać sie np w styczniu na luty jak się pani łaskawie znów pojawi w gabinecie:confused2: dzisiaj udało mi się zameldować czasowo w Warszawie żeby za to całe przedsięwzięcie nie płacić:-)

po całym dniu dopiero wróciłam ale byłam na zajęciach w punkcie szczepień i takie fajne bąble przychodziły na kłucie... pokazywała nam wszystkie szczepionki i podpowiedziała jakim schematem warto zaszczepić własne maleństwo;-)

biorę się za jakis obiadek bo cały dzien jestem na kanapkach i co przyzwyczajenie to przyzwyczajenie i ciepłe danie musi być inaczej tak ciężko na żołądku:eek:
 
Do góry