reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

reklama
gnidka super...i to jest dowód, że jednak da się szybko paszport wyrobić, ciekawe w takim razie dlaczego za pierwszym razem się tak długo czeka...
 
Wczoraj któraś z Mam pisała o rekordowym spaniu Maluszka w nocy. To dzisiaj ja pochwalę się pięknie przespaną nocą (mamy, których dzieci często i regularnie budzą się w nocy lepiejniech dalej nie czytają mojego posta :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D).
Wykapalismy Agatkę przed 20:00, od 20:00-20:30 karmienie i odłozyłam ją do łózeczka do spania, oczy miała jak 5 zł. O 21:00 jeszcze nie spala, odzywała się a jak się jej pokazałam - dostałam usmiech ;). Potem ładnie sama zasnęła.
I dziś obudziła się o 6:50!!!!! Nakrmiłam, przebrałam i odłozyłam do łóżeczka i zeszłam szykować dziewczynki do szkoły i przedszkola. Przed 8 znów spała i az do 11:00.Ona chyba pobija wzelkie rekordy w spaniu. Chociaż zdarzaja sie dni, ze w ciagu dnia nie spi wogole.:szok::szok::szok::szok::szok::szok:
Znów dostała katarku, niestety co wyjdziemy na spacer cos nas dopada, ach ta wiosna.
Czekamy na polozna, jesrem ciekawa ile dzis waga pokaze...
 
sylwia_m18, u naskikutek też odpadł bardzo późno, równo w 6 tygodniu, a w 8 tygodniu, odpadł strupek po kikiutku, nic się nie paprało i dopiero regularne czyszczenie kikutka spirytusem dało jakiś efekt, ale gdyby jeszcze jakiś czas nie odpadał to miałam iść do pediatry po skierowanie do chirurga, żeby usunąć kikutek chirurgicznie, ale na szczęście obyło się bez tego.

kwasia,
u mojego Marcinka, też skóra sucha i schodzi na buźce i we włosach, zwykłe kremy nie dawały sobie z tym rady i w poniedziałek poszłam po receptę na maść cholesterolową z witaminą A, żeby w końcu to natłuścić i nawilżyć jednocześnie, jest to maść robiona w aptece i super sprawdza się w takich sytuacjach.

agisan_75, eve1911, zdrówka dla dzieciaczków

nadika, jak ja Cię rozumiem też cały dzień mam na pełnych obrotach, a wieczorem padam:crazy:

Mój synek to pogodne dziecko, jak coś do niego mówię to śmieje się od ucha do ucha, bardzo podoba mu się karuzela, którą mamy po córce, ona też ją uwielbiała, mały piszczy do niej i macha rękami i nogami jakby chciał złapać zwierzaki z karuzelki
TINY LOVE Karuzelka Wyspa Marzeń - karuzela +pilot (3130707555) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Chłopak jest długaśny, bo już przed świętami zmieniliśmy garderobę na 68:szok:
Dobrze, że synuś mi się taki grzeczny trafił, bo z córą ciągle mam jakieś akcje, od jakiegoś czasu kompletny brak apetytu, co jakiś czas wymioty, a od wczoraj to już kompletny Sajgon, ciągle marudzi i nie wie sama co jej jest, co jakiś czas trafi się brzydka kupka, mam nadzieję, że to tylko zęby, bo ciągle czekamy na 5.

A poza tym, to żal mi, że nie mam tyle czasu dla synka ile bym chciała, jednak przy pierwszym dziecku poświęca mu się 100% czasu, a przy drugim, to czasem nie wiadomo, którym najpierw się zająć, szczególnie przy niewielkiej różnicy wieku.
 
nie doczytam was teraz. jestem szybciorem. melduje sie po szczepieniu. prawie ryczalam z synciem. kurcze jakie pzezycie. w dodatku on juz wczesniej byl jakis marudny i chyba mam odpowiedz. po konsultacji z pania doktor sciagnelam pokarm z 1 cycka i niestety po 30 minutach wyszlo tylko 100ml (a moj dziec lekka reka powienien jesc 150ml, w dodatku 30 minut to on nigdy nie bedzie efektywnie ssal bo zasypia po 10 minutach:-(). po tym sciagnieciu bol suta niemozliwy!!!!!!!!:szok:ale czego sie nie robi dla tej kruszyny.
macie jakies sposoby na pobudzenie laktacji?chcialabym jeszcze zawalczyc o cyce.

dodatkowo mamy skierowanie na badanie siuskow i kupki. no i niestety dola dopelnil fakt ze mamy skierowanie do chirurga na te nieszczesne wodniaczki. tak mi zal tego mojego dzieciecia. teraz spi juz 2 godziny po szczepieniu.
to zmykam i tradycyjnie dziekuje za wszelkie rady.buziaki.
wszystkim chorutkom zycze szybkiego zdrowia a wam mamy sily zelaznej i anielskiej cierpliwosci.
 
hejooo jak to mowia teletubisie :-D

Drimus ja bym się nie sugerowała tym ze sciagnelas 100 ml, myślę ze młody wyciąga tyle ile mu trzeba :-) pozatym najlepszy laktator nie oprozni tak dokładnie cycka jak ssak-dziecko :-D

Oprócz elektrycznej medeli jaki laktator polecacie ?

Cortin je 5-7 min po czym wypluwa cycka i patrzy na mnie wzrokiem Pt"daj mi matko spokój" ;-) raz śpi 15 min innym razem 3h, myślę ze krzywdy sobie nie da zrobic jak będzie głodny to się zapewne upomni ;-) jak jestem w zasięgu jego wzroku/wechu to czasem co godzinę jeść wola ale myślę ze to się zmieni, licze na to ;-)

U nas zielone kupy na topie ;-) podejrzewam z położna ze to po szczepieniu organizm walczy, balneum krem na pupę tylek mu uratował bo takie kupy szybko odpazyc potrafią wiec polecam :-)

Czytam was w nocy jak karmie , nie pisze bo na telefonie ciężko posty tworzyć ;-) a dnie poświęcam dzieciom, przy dwójce jest co robić :-D ;-)

Aaaa Cortin odkrył ze ma ręce ssie piesci albo je ogląda :-D i pięknie śmieje się w glos jak go włosami moimi smyram po policzku :-D
Kocham go strasznie mimo ze dziś dal mi po dooopie, spal po 15 min i jadl co godzinę ;-)
 
Ostatnia edycja:
Cortina co godzinę to i tak super :-p Tymek jak mnie widzi to chce do cyca cały czas a jak mu dzisiaj wpychałam smoczka(ode mnie wypluwa) to jak dostał cycka to mnie użarł a potem jak tylko chciałam go odbić to wył jak bym go zarzynała.

Ja właśnie kupiłam laktator medela swing. Miałam do tej pory wypożyczony ze szpitala medeli taki duży tłuczek ale rewelacyjnie działał. W domu miałam pożyczony medela mini electric ale u mnie słabo się sprawdził a szczerze mówiąc ten swing jest dla mnie najlepszy. Do tego kupiliśmy zestaw do karmienia SNS medeli i tak wydałam pieniądze które Tymuś dostał :sorry: no w sumie to można to podciągnąć pod zakupy dla Niego ;-)
Pochowałam wszystkie butelki i teraz karmimy się przy cycu przez rurkę i trzeba wtedy pracować bo samo nie leci :tak:

Jutro kolejne pobieranie krwi. Żółtaczka prawie za Nami ale to cholerne GGTP nadal za wysokie. Jutro się dowiem ile dokładnie było ostatnio.
Dziecko się chyba dopchało bo śpi mi już 3 godziny. Mam nadzieję,że się nakarmimy i pójdziemy spać dalej.
Sory,ze tak rzadko zaglądam ale priorytetem jest sen i jedzenie :zawstydzona/y:
dobrej nocki :-D
 
oby tak bylo cortina. u nas niestety dochodzi niespokojny sen trwajacy w nocy w porywach do 3 godzin jak go smoczkiem zapcham, no i od kilku dni cyc mam miekki jak puch.maly posiorbie z 5 minut i koniec - zaczynaja sie nerwy. ja juz sil nie mam na to karmienie a tak bardzo sie staram. na razie walcze z laktatorem po karmieniu i pije karmi (fleh) plus herbatki. moze moj cyc znow nabierze pelnosci?czy to se newrati? jak jest u was z cyckami?bebilon czeka w pogotowiu ale patrzec na niego nie chce.
 
oby tak bylo cortina. u nas niestety dochodzi niespokojny sen trwajacy w nocy w porywach do 3 godzin jak go smoczkiem zapcham, no i od kilku dni cyc mam miekki jak puch.maly posiorbie z 5 minut i koniec - zaczynaja sie nerwy. ja juz sil nie mam na to karmienie a tak bardzo sie staram. na razie walcze z laktatorem po karmieniu i pije karmi (fleh) plus herbatki. moze moj cyc znow nabierze pelnosci?czy to se newrati? jak jest u was z cyckami?bebilon czeka w pogotowiu ale patrzec na niego nie chce.

ja dziś zaczęłam dokarmiać na zalecenie lekarza..Niby Leo super przybiera, ale ciągle płacze jakby z głodu..No i było lepiej, ale to może przypadek? Jak trzeba dokarmiać to trzeba..Ważne, że dziecko jest też na naszym pokarmie:tak:Głowa do góry!
 
reklama
dreamuś ja piję herbatki z herbapola - bo te granulowane nie są za dobre- lepsze te do zaparzania a oprócz tego biorę tabletki Lactinal3x1 no i duużo piję wody niegazowanej.Herbatę 1 dziennie i to słabiutką. Wydaje mi się, że moje cyce produkują tyle, ile trzeba:tak:;-) Szymek przybiera dobrze, ale bez rewelacji jak to powiedziała pediatra. Poza tym nastawiam się, ze mleko dla mojego syneczka ma być i koniec ;-):laugh2:

Maruuudzi ten mój syn od wczoraj....:sorry2: w nocy 3 pobudki na cyca.....:baffled:teraz znowu co godzinę i najlepeij spać u mnie na rękach :sorry2::baffled:[h=1][/h]
 
Do góry