reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Luty 2013

reklama
Zuzia mnie tez to strasznie meczy, ale skoro cycem nie bardzo idzie to chociaż w taki sposób. Chciałam wrócić do karmienia piersią ale Madzia się wypieła, posmakowala butli i klops. No więc doje się :-)
 
My po pierwszym szczepieniu, które mama ledwo przeżyła:confused2::-pMoje małe biedactwo płakało:baffled: W domu też miała ataki płaczu:no: Uśmiałam się z mojego synka przed szczepieniem- było tak milka takich niemowlaczków i tylko mój wydaje z siebie niekontrolowane piski i pianie hehehe.
Wypytałam pediatrę przy okazji o 1000 różnych spraw, więc podzielę się z Wami niektórymi informacjami, może się coś Wam przyda:
- kupki zielone, żółte, lepkie, śluzowate- to norma przy karmieniu piersią;
- wg lekarza Leo ma leciutką skazę- mam jeść dosłownie wszystko, by dziecku dostarczać tego co trzeba, podawać małemu Biogaię, miejsca zmienione na skórze smarować Locoid Lipocream oraz Oilatum, podawać też krople Fenistil dla alergików; gdyby jednak się nasiliło, mam dokarmiać mlekiem sztucznym na receptę
- Leoś ma lekkiego wodniaczka w jąderku- kłaść jajeczko wyżej w pieluszce,
- miejsca wkłuć po szczepieniu smarować Alkacetem

Kwasia- wg mnie to potówki, też tak mieliśmy. Ogranicz ubranie do minimum i minie:tak:No i 2 lekarzy to potwierdziło.

Jednak złamany obojczyk daje o sobie znać- Leo mocno przekrzywia się na ta stronę..Czyli znów nas czeka neurolog bądź ortopeda:confused2:
 
Kwasia Dominik od tygodnia ma taką wysypkę na twarzy i karku ale ja jestem zdania że to trądzik dziecko przestawia się na produkcję własnych hormonów krostki pojawiają się i znikają tak samo jak u dziewczyn ja sama miałam całą brodę tak zsypana w ciąży i nic nie pomagało samo znikło po porodzie

W domu wszyscy zakatarzeni mam nadzieje że malucha ominie...
 
Hej
My po szczepieniu. Moje biedne maleństwo płakało, a ja razem z nim. Za każdym wkłuciem coraz mocniej:-( W ośrodku był chłopczyk o 2 tygodnie starszy od mojej Malwinki, a był o wiele od niej mniejszy. Taka kruszynka.
U mnie lekarz potwierdził niestety skazę... Chociaż dietę stosuję od zeszłej środy i smaruję maścią robioną, którą mi przepisał pediatra, lekka wysypka jeszcze jest. Fakt była o wiele gorsza, teraz to jest taka błyszcząca skorupka na policzkach. Mam nadal stosować dietę i wykluczyć jeszcze jajka, bo wcześniej tego nie zrobiłam...
 
hej :)

kwasia według mnie to też raczej trądzik, bo mój szkrab tez takie cudaki miał na buzi, za uszami i na karmu. I co prawda rzeczywiście były mniej widoczne jak w domu było nieco chłodniej, ale jak tylko zrobiło się cieplej, np. po kąpieli to zaraz były widoczniejsze:tak: Mnie położna poleciła przemywanie tego gazikami Leko, nadmanganianem potasu i sudocremem- zniknęło:tak:
Mój syn chyba przeżywa kolejny skok rozwojowy- bo dziś co godzina chciał cyca i koniec:baffled:;-)no i byleby być blisko mamy:-) tuli się jak nigdy:-D
nam może się uda zaszczepić w przyszłym tygodniu w końcu...:sorry::angry:
ile płacicie za szczepionkę 5w1?i za rota? U nas 110zł 5w1.Ale nie wiem czy szczepić go też na rotawirusy..:confused::sorry:
 
reklama
Do góry