reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

reklama
Olcia, jak walczycie z katarem? ja się przejęłam tym paskudztwem, bo młody pierwszy raz coś złapał :-(. nawilżam wodą morską, solą fizjologiczną, odciągam fridą (ale młody dostaje szału, jak mnie z rurką widzi), smaruje pod nosem maścią majerankową i zrobię jeszcze inhalację tylko do apteki po olejek muszę skoczyć.

geniusia, jeśli mogę, to również poproszę przepisy :-).

zamówiłam dziś książkę kucharską BLW, bo jestem ciekawa, jak to w praktyce wygląda. zobaczymy...


geniusia, a jak tam na bobomigach? bo chyba Ty pisałaś, że na kurs z Kacperekiem idziesz?


wisi mi jeszcze praktyka 5 miesięczna i zdobycie licencji z podjętych 2 lata temu studiów podyplomowych. jakoś nie umiem się za to zabrać, tym bardziej, że chyba po urlopie zmienię branżę. ale od kilku tygodni intensywnie myślę na nowym kierunkiem studiów... tylko znowu pakować się na licencjat i to przy małym dziecku, hmmm... no i kasa :zawstydzona/y:.
 
Ostatnia edycja:
nie pisalam dlugo ale teraz jak jestem w domu to nie mam jak.m zapomnial neta zaplacic, juz im przelew zrobilam,ale czekam na zaksiegowanie.A u nich wyglada to tak ze blokuja neta na 5 min co 5 min.Masakra.
NO I MAMY OSPE!!! tzn mala maa ja czekam czy tez dostane..mmam nadzieje ze przejdzie to lagodnie.Teraz jest z tesciowa wiec wstaje rano zawoze ja i do pracy, z pracy do tesciowej,obiad,do domu krotkie ogarniecie sie i kapanie,No i od razu mala zasypia.A w nocy zeby sie wyspac biore ja do siebie do lozka.Jak m wroci to bede oduczac.Pozdrawiam buzki papa
 
sprite a po jakich studiach jesteś i o jakim kierunku teraz myślisz?
dagrab życzę szybkiego powrotu do zdrówka, a szczepiłaś małą przeciw ospie?
 
Blizniak to ja założę nowy temat albo dopiszę do tego o żywieniu dziecka. Ja Kacperkowi np drobię banana na kawałki, ale nie na plasterki (wczoraj wypluł), muszą być kawałki. Nie wiem co on potem z tym robi, połyka czy gryzie dziąsłami, ale nie wypluwa, międli buźką więc chyba tak je ciapie ;) Dałam mu zupy w stylu dzieciowym - była tam kasza jęczmienna, starte marchewka i pietruszka, por gotowany w plastrach, trochę przecieru pomidorowego, zjadł ze smakiem. Mamy problem z jedzeniem np rybki, bo ostatnio jest na nie, zaciska buzię i robi prrrrrr :) ale trochę żółtka mu dałam tak w okruchach palcami, rozgniótł dziąsłami lub językiem, zjadł :) międli chrupki kukurydziane i bułki kawałki. Owocki czasem je w takiej siateczce, tak ciumka, wysysa. Także polecam takie jedzenie. Czasem też dostaje ugotowane warzywka do łapki, trochę zje, trochę pościska, pobawi się.
 
Aaaa dziś byliśmy na pierwszych bobomigach. Bardzo fajnie. Piosenki, tak jakby przedstawienie-bajeczka, muzykowanie, puszczanie baniek, robienie wiatru przez mamy (machałyśmy taką płachtą ze wstążkami, aby dzieciaczki zaciekawić), na zakończenie piosenka z miganiem, no i na powitanie też piosenka z miganiem. Parę znaków już w ciąży się nauczyłam. Teraz będę pokazywać młodemu znak- jeść, kąpać się, cyc, spać. Od jakiegoś czasu pokazuję mu znak - chodź - żeby do mnie przychodził :)




.................
wkleiłam przepisy, które dostałam od koleżanki z forum - temat "żywienie malucha"
 
Ostatnia edycja:
geniusia my też uczymy się migania, mamy książkę i pokazuję mu właśnie, jeść, spać, idziemy na dwór itp. no ale nie znam żadnych piosenek z pokazywaniem po polsku. Jedną po szwedzku, ale nie wiem czy nie jest jeszcze za malutki.
Dziękuję za przepisy :)

CO do jedzonka je też robię np, banan, jabłko, brzoskwinia: banan duszony, reszta po ztarkowana (czasem dodaję kleiku ryżowego, czasem kruszę biszkopta, ale nie zawsze)
Na obiadki różne kombinacje: marchew, pietruszka, ziemniak, mięso. dynia,brokuł. Kalafior, brokuł, ziemniak, mięsko(albo połówka żółtka). makaron,brokuł,mleko modyfikowane,masełko. itp.
Robiłam też mu kisiel. Smakowało mu tylko ciężko karmić z łyżeczki.
 
Ostatnia edycja:
dagrab, zdrówka dla Małej!

bliznak, podyplomowe zarządzanie nieruchomościami w związku z moją pracą, mgr w ogóle inna bajka, a myślę o całkowicie czymś innym, np. dietetyka (poniosło mnie?;-)).

geniusia, aaaaleeee fajnie :-):-):-). szkoda, że w moich okolicach nie ma takich zajęć.
 
sprite nie nie poniosło Ciebie, bo niby dlaczego? Mi się tęskni za studiami i gdybym była w Polsce myślę że też bym coś myślała, tylko ja raczej bym się kształciła w bliskim kierunku, lub spokrewnionym.
Ja w każdym bądź razie życzę Ci wytrwałości i siły :)
Mi przy maleństwu na wszystko brakuje czasu, zwłaszcza że my prawię 3 miesiące spędziliśmy w szpitalu,a 5 w domu więc to prawie połowa :-) jego życia. I jakoś nie umiem się zorganizować:no:
 
reklama
Hej.
BLIZNAK witaj a Dominik słodziutki i jak ślicznie pozuje do zdjęc:-)
U nas też warzywka na topie mięsko jest blee.Zupki gotuje sama z własnych warzyw podstawą jest marchewka i ziemniak a reszta to raz kalafior kalarepka cukinia dynia,pomidor koperek,pietruszka lub natka dziś byl buraczek Owoce tez własne surowe jabłka i gruszki jak przekaska a parowane do kaszki jabłka gruszki winogrono maliny.
 
Do góry