reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

ArliJ dokładnie to samo powtarza mi mąż! I wkurza się na mnie jak marudzę, że jestem nie wyspana ale jak mam okazję odpocząć to jej nie wykorzystuję, bo zawsze coś ważniejszego się znajdzie do zrobienia! Dziś normalnie biedak nie mógł uwierzyć, że w ogóle się położyłam i w dodatku na taką długą drzemkę! Do tej pory się ze mnie śmieje, czy nie mam wyrzutów sumienia, że pół dnia zmarnowałam!
 
reklama
Digitalis
user-online.png
też bym wolała żeby się jednak odwróciło, sn już rodziłam i wiem jak to jest trzeba się solidnie namęczyć bynajmniej ja tak miałam,ale cc też się boje i tego znieczulenia do kręgosłupa chociaż kolezanka mi mówiła że cc to mały niby pikuś przy sn ale musze byc dobrej myśli bo co mi da zamartwianie się tylko ten strach troche mi dokucza
 
Digitalis - żółtaczka fizjologiczna to nic złego. Jeśli się pojawi to w szpitalu naświetlają dzidzię specjalnymi lampami no i własnie przez to dłużej się jest w szpitalu. Czasem żółtaczka ma też powiązanie z początkową nietolerancją pokarmu matki ale zazwyczaj nie trzeba odstawiać maleństwa od piersi.

Geniusia - jak najbardziej tak może być. Chodziło mi o to że w przypadku różnych rh (dziecka i matki) prawdopodobieństwo wystąpienia żółtaczki jest większe. Poza tym chyba zamierzam rodzić na Karowej i tam chyba prawie wszystkie dzieci przechodzą żółtaczkę nawet te bez konfliktu.
 
Ostatnia edycja:
Blizniak gratuluję narodzin synka i życzę abyście jak najszybciej wrócili do domu. No i dużo zdrówka dla Ciebie i dla małego.

Susi ciesz się dziewczyno, że miałaś trochę czasu dla siebie i mogłaś pospać. Należę do osób, które mimo dużego zmęczenia nie mogą spać w dzień. Wyjątkiem jest okres jesienno-zimowy gdy za oknem szybko ciemno się robi, wtedy ok. 16 jestem w stanie zasnąć.

Dziś też poczułam co to znaczy twardnienie brzuszka. Miałam dziś małą wycieczkę do pracy z moim zwolnieniem lekarskim, trochę stania, trochę siedzenia i brzuch zaczął się spinać. Jeszcze trzy tygodnie w dwupaku muszę przetrwać, zalecenie od mojego gin więc od jutro leżenie, leżenie i jeszcze raz leżenie.
 
Myszka - ale chyba teraz lepiej wiedzieć niż później w szpitalu usłyszeć i panikować. Ja pamiętam że miałam mega stresa jeśli chodzi o Wiktora i żółtaczkę w szczególności że u niego poziom przekroczył 15 mg/dl a nie był wcześniakiem.
 
Weronika moj Tomcio urodzil sie w 41 tyg i tez ja mial, nie bylo koniecznosci naswietlania,

ale co wazne jesli dzieci sa naswietlane musza miec gogle na oczkach i nad tym nalezy sie skupic
 
reklama
Susi wiem coś o tym bo sama tak mam, zawsze sobie coś znajdę do roboty i szkoda mi czasu na odpoczynek ale tym razem pozwalam sobie na spanie długie rano....jak tylko wstanę z rańca bo coś załatwiam to potem tak ciężko mi się położyć mimo że padam.

co do żółtaczki to moja Nadia też miała i to nic groźnego, żółtaczka fizjologiczna jest bardzo często i sama mija, bez leczenia ale oczywiście trzeba obserwować i badać. Jeżeli poziom bilirubiny systematycznie spada to wszystko ok:)
 
Do góry