reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

reklama
mitra a jaką tą mannę masz? Ja zawsze myślałam że mannę to trzeba na mleku zagotować.A jak to się ma do dosypywania do marchewki np?? Kurcze głupia już jestem odnośnie tego glutenu...
Ja kupuje eko - polskie mlyny chyba - i na wodzie robię, potem zamykam w pojemniku aventa i wyparzam - to mam na 2 dni.. dodaje pol łyżeczki na posiłek, nawet tego nie czuć. Jak mi przyjdzie nowy parowar to w parowarze bede pichcić bo z pojemniczkami zamówiłam.

genusia sa herbatki hippa w torebkach i są świetne, bez cukru oczywiście.
 
a może młyny wodne?
znalazłam taką na necie, właśnie eko ale z młynów wodnych ;p hehe google wszystko znajdzie;p
 
Mitra dzięki :) zwrócę uwagę specjalnie jeśli będę chciała coś młodemu kupić> Niestety te granulkowe z glukozą najbardziej kolorowe, najbardziej wyeksponowane, najbardziej rzucają się w oczy. Tamtych w markecie zwyczajnie nie widziałam.
 
w chuście ja trzymam w welurowym pajacu na łeb czapka..i tyle

zrobiłam znowu makaronu z kg mąki 5 jaj i szklanki ciepłej wody miksuję truskawki dodaję na michę trochę truskawek by tak się oblepiły makarony i wszamam trzyma mnie to kilka godzin.Takie sobie robione kluchy można jeść i same..mały coś marudny był podejrzewam, że tak jak u triny coś z jedzenia kupa śmierdząca zielonkawa...
 
Na te herbatki granulkowe faktycznie trzeba uważać, ale i ja mam i czasem małej podaję raz na jakiś czas mysle ze nie zaszkodzi, na razie to dopajanie u nas bardzo sporadycznie - rumianek lubi i taki zwykły zaparzony z torebki i ten granulkowy, czasem tylko nie chce mi się parzyć to ide na łatwiznę...
Ja słoiczków nie kupuję (no kupiłam tylko dynię z ziemniakiem hippa ale bardziej dlatego ze na razie dyni nie ma trzeba az do jesieni czekać no i były łyżeczki w prezencie:)) robię marchewkę i ziemniaka sama owoce zresztą też, wszystko w parowarze potem do słoiczków i do piekarnika zeby się odpowiednio zassało i było na dłużej - jakoś więcej zaufania mam do tego co przygotuję sama, i chociaż może to nie do końca prawda to wydaje mi się to zdrowsze, smaczniejsze ... najpierw zrobię same potem w kolejnych może dodam kleiku ryżowego, czy manny - przepisów w necie na rózne dania jest na szczęście masa:)
Myślę, że próbować nowych smaków Nina zacznie pod koniec czerwca:) zobaczymy jak nam pojdzie:)

Co do chusty - my mamy elastyczną i jak jest tak 18-20 stopni to body i cienki bawełniany pajacyk, jak wieje to zakładam skarpetki i bawełnianą czapeczkę
 
Ostatnia edycja:
susi faceci :///
cyśka a mój Adaś na chrzcinkach w kościele zapłakal na początku ale ciut bo chciał spać. włożylismy go do wózka i spał, potem ksiadz go wodą obudzil, ale po całym obrzędzie znow trafil do wózka
dopiero mocno rozryczał sie na sali bo chciał bardzo jeść
ja kupiłam na początek 1 marchewkę HIPP, sok marchwiowy Hipp, jabłuszko Hipp, soczki z jabłuszek i soczki ze sliwek, ziemniaczek+dynia, ziemniaczek+szpinak, kremik jarzynowy (ziemniak+groszek+kalariorek+marchewka (ale to na przyszlość), ppodgrzewam ciut w kąpieli wodnej w osobnej miseczce a reszte zakrecam w sloiczku i przechowuje zamkniety 48h w lodówce, uzywam plastikowej lzeczki
munie ja też chciałabym zdrowo odżywiać Adama a z pewnością nie chcę go roztyć i nauczyć jeść słodycze, póki co daje mu wode do picia, sok wypija z marchwi, i wprowadzam warzywa i owoce, ale to dopiero 9 dni wiec po troszku powoli do celu
Flower nie ma chyba rady, co zrobić by dziecko się nie budziło... ja daję smoczek na noc, i moj synek sam ustalil ze od 21 śpi do 5 rano, widac Twóje dziecko potrzebuje jesc czesto, przecież gieniusia też tak wstaje, nie umiem Ci pomóc.

ja Hippa kupiłam bez problemu, teraz nawet w biedronce była akcja hipp i bobovita :)

ostatnio dużo chodzę między pólkami z żywnością dla maluchów i jestem przerażona, kaszka mleczno ryzowa z cukrem i owocami (niewiadomego pochodzenia) dla mnie to taki fast food
przemyślałam ten sinlac i postanowilam ze 1/tydzien Adam dostanie ja do jedzonka
tylko sa 2 sprzeczne info na opokowaniu, jedna żeby zużyć w 6 tyg a druga po otwarciu saszetki w 14 dni :/

krisowa, kaszka Nestlé Sinlac może być przechowywana po otwarciu przez okres 6 tygodni. Pragniemy przeprosić za niejednoznaczną informację podaną na opakowaniu tego produktu. Podjęliśmy już działania zmierzające do ujednolicenia wskazówek dotyczących sposobu przechowywania tego wyrobu.

Ekspert.Nestlé
---
Ekspert.Nestlé, udziela porad i odpowiada na pytania związane z produktami NESTLÉ, a także kwestiami dotyczącymi żywienia. Zapraszam do dyskusji.
 
reklama
Byłam dzisiaj w rossmanie, jest promocja kremu przeciwsłonecznego dla dzieci 50+ babydream z 13 zł na 9 przeceniony. Kupiłam Karolinie bo jestem bardzo zadowolona z ich firmowych produktów.
To tak gdyby któraś chciała

Cysia, Mitra
wiem pisałyście ze gerber to zło, i nie chciałam go kupować. Ale byłam w 3 sklepach i nie znalazłam samej marchewki, więc stwierdziłam że wezmę, ale już nie kupię bo paskudztwo blee
Munie jak znajdę marchewkę z hippa to na pewno wypróbujemy
Geniusia a czytałam skład tych herbatek, ślepok ze mnie. Jakoś nie zwróciłam uwagi. Tą herbatę to sporadycznie podajey, dużo częściej wode przegotowaną
 
Do góry