reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Jakbym chciała, żeby mój Tymek miał 6 kilo. Nadal w pieluchach dwójeczkach siedzimy, rozmiar 62 nadal w użyciu jest, powoli dopiero z niego wyrasta. Okaże się za tydzień we wtorek ile przybrał na wadze. Byle kilogram od poprzedniego szczepienia.

Pisałyście ostatnio o swoich starszych i młodszych pociechach jak na siebie reagują. U nas z reguły kąpiel nie odbywa się bez asysty Gosiaka. Tak bardzo pali się do pomocy, że nauczyłam ją przewijać i rozbierać Niuniusia. Mały lubi być turlany a dodatkowo, że robi to siostra, w którą jest wpatrzony jak w obrazek to często przy tym gaworzy. O płaczu nie ma mowy. Obydwoje mają do siebie cierpliwość, ciekawe na jak długo :-)
 
reklama
suzi86 Twój mały 6300g i pulpecik mówisz na niego to co ja mam powiedzieć o Macieju... ;-) jutro powiem ile dokładnie waży bo na szczepienie idziemy ale na naszewj wadze t przekroczył już 7,5kg haha

No to super waży mały puilpecik ;)
ja sprawdzę w piątek a, że Larysia wiekiem będzie jak Maciuś to sobie porównamy, plecy to mnie juz nieźle nasuwają jak ją nosze więc aż ciekawa jestem ile jej przybyło (od miesiąca dokarmiamy mm).

U nas pierwsze szczepienie było ok, mała nawet go nie zauważyła a rotawirusa wciągnęła jak jakiś rarytas, mam nadzieję że teraz będzie tak samo.

anis- nie sugeruj sie wyłącznie oznaczeniami kilogramowymi na pieluszkach. My niunię wsadziliśmy w 3 jak ważyła niecałe 5 kg bo było jej wygodniej i więcej mogła nasikać, spróbujcie i wtedy ocenisz, który rozmiar jest ok.
 
ja pieluszki 3 używam od jakiś 2mscy. Dużo właśnie w tym rozmiarze dostaliśmy w prezencie tak więc nie kupowałam mniejszych tylko podwijałam trochę te 3
 
Tynka, a bo Adaś jest króciuski, ma ze 62 cm ;p więc te jego 6 kg przy takim wzroście to wygląda jak mały pulpecik;p dla nas to dużo, bo jak się urodził to miał 2,5kg więc dużo przybrał ;p

mały póki co się dużo śmieje w głos, ale jak tylko opuszczam pokój to płacze:(
 
Próbowałam 3, ale wydawały mi się jeszcze duże i kupiłam 2. Ale to ostatnia paczka, potem mamy happy 2 ale one wydają mi się takie duże jak 3 dady.
 
My w czwartek idziemy na szczepienie. Bedzie kluta w obie nozki:(( mam jakies plastry niwelujace bol, zobaczymy czy beda dzialac! Probowala ktoras??
Slonca wam okropnie zazdroszcze u nas od 5 tyg deszcz, pochmurno:/ wszyscy poubierani.
 
Czesc Dziewuszki!
Moja ukochana sasiadka jest w szpitalu.
Ona choruje na stwardnienie rozsiane ale dosc dobrze sobie radzi. A tutaj szpitale nie sa darmowe wiec jak juz kogos biora to musi byc cos powaznego. Zaraz pojedziemy z niunkiem i zobaczymy.
Tylko mam nadzieje, ze da sie przejechac bo przez te durne NATO wszedzie korki a wczoraj nawet autostrade zamkneli.
ani83 ja juz to przerabialam wiec Ci powiem jak dlugo: dopoki mniejsze nie zacznie zabierac zabawek.:-)
 
suzi86 o super rośnie Adaś,no Maciej startował z 3750g przy porodzie ;-) troche sie boje tego szczepienia bo tak jak pisałam u nas to pierwsze z naszego wyboru jak pisałam wczesniej,ma mieć kucie w 2 nóżki 6w1 i pneumokoki z nerwów wydaje mi się że się rozmyśle
Cho Maciek jest starszy od Larysy prawie 2 tg wedlug suwaczka to bliżej Adasia od Suzi86 jest Laryska
Ani83 wieksza waga wiekszy ciezar do noszenia, pampesy 2 odstawilam jak maciek wazyl 5600 a teraz najpierw bylismy na 3 new baby one sa mniejsze 3-7kg a teraz tylko dlatego ze dostalismy w prezencie jestesmy juz na normalnych 3 czyli 4-9kg i powiem szczerze ze wszystkie jakies duze sa i maciek mial je dobre jak wchodzil w gorna granice wagi tora pisze na opakowaniu ;-)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie kochane mamusie,

wlasnie przyszlysmy z dlugaaassssnego spaceru, nogi mi z d.. wylaża. haha
piekna u nas pogoda, w koncu! mielismy dwa miesiace gora 10 stopni, padalo, wialo, rzucalo żabami itp.
bylysmy z Tosia i Liljanka na spacerze, pozniej po Marysie do szkoly, wraz z jej kolezanka, wiec jestesmy teraz w piatke.. piec dziewczynek :)
starszaczki na balkonie sie bawia watertafel czyli wodnym stolem, a ja wcinam makaron z lososiem i szparagami bialymi. Tamte juz wciely :)

widze, ze waga i wzrost na topie.. Lilusia ważyla 2 tygodnie temu 5600 g i mierzyla 60 cm. wszystko ponad holnederska srednia, ale w normie.

Cyśka, ja na szczescie nie mam teraz problemu z placzem w wozku, Lila jest bardzo grzecnza, ale z Marysia to sie omeczylam.. Kazde dziecko jest inne, Marys nie znosila gondoli, nudzilo sie jej.. Moze jakies dodatkowe zawieszki na wozku by pomogly?

Magdabb wsplczuje pogody, my mielismy tak 2 miesiace. od soboty dopiero mamy piekna pogode.
 
reklama
Adaś miał teraz w obie nóżki i jedną łapkę.. dużo strasznie tego jest :/ no ale cóż..

w sumie to miałam z nim wyjść na spacer, ale dostał teraz małej gorączki, więc chyba nie wyjdziemy już dziś.
 
Do góry