reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2014

Dzisiejszy dzień to zupełne lenistwo - cały dzień tv, komputer i coś do jedzenia... chwilkę się przespałam i jest okej ale pogoda u nas przymula, w miarę ciepło ale pochmurno i nie dawno padało... Brzucho dzisiaj tak nie boli ale czasem tak zaboli z prawej strony, ciekawa jestem kto tam we mnie sobie rośnie :)
 
reklama
mnie caly dzień mdli, wiec leze cos tam w tv oglądam i w sumie nic nie zrobiłam oprócz prabnia i podlania ogrodka, u mnie pochmurno,ale parno, tak jakby miał deszcz zaraz lunac. Masakrycznie mnie dzisiaj muli, dokucza podbrzusze, aj byle do jutra.
 
mam stacha dalej nie jestem przekonana czy te badania są refundowane.. owszem jak są wskazania to tak ale nie każda kobieta musi je robić. Jeżeli jest ryzyko czyli te choroby występowały w rodzinie lub wiek to w takich przypadkach NFZ je refunduje... ale w innych przypadkach chyba nie...
Jane ale jakie badania? USG w 12 tyg ciąży, które sprawdza przezierność karkową pod kątem zespołu Downa jest darmowe na NFZ - na pewno - w każdej ciąży miałam je robione. Jeśli to badanie nie budzi wątpliwości lekarza to ok, jeśli budzi lub są inne czynniki to może dać skierowanie na dalsze badania, które są już dokładniejsze, jak test pappa i wtedy też jest darmo, profilaktyka tego badania obejmuje też kobiety po 35rż. W każdym innym przypadku należy za nie zapłacić i chyba nie są to małe pieniądze /pomijam sytuacje np. lux med z pracy/

A u mnie nadal różnie, ale lepiej, mdłości już są lżejsze, choć nadal mam wstręt do wielu rzeczy, ostatnio ogarnia mnie senność no i te upały są wykańczające, do tego nie wiem jak i skąd przybywa mi kg :szok:
 
mama stacha chodzi mi właśnie o test PAPPA i wolną betę HCG to tak z marszu nie jest chyba refundowane.Mi lekarz powiedział, że to badania krwi + USG dają pełen obraz ryzyka wystąpienia zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau.
 
Hej dziewczyny :-)
Ja dziś leniłam się na basenie mały był tak wymęczony że o 17 już padł i pewnie będzie spał do rana ;-) wczoraj byłam z rodzicami na działce i chyba przesadzilam z robotą bo Nie dość że zakwasy mnie męczą to i brzuch daje o sobie znać a jeszcze do tego złapałam jakąś infekcje wszystko mnie piecze i co chwila muszę zaglądać do łazienki mam takie upałwy i łapie paranoje że moźe to krew
Monila jestem w szoku ze dali radę cię przetrzymać 2,5 msc po odejściu wód u mnie po 2 dniach wywoływali poród a przy tym mega postraszyli tą całą infekcja wewnątrzmaciczna
Co do ubrań to ja zakładam legginsy luźne krótkie spodenki i tuniki bo w krótkich bluzkach to brzuchol mi wyłazi na wierzch ale mi bardzo piersi urosły i nie obraziła bym się gdyby takie już zostały a co do zachcianek moja największa jest kapusta kwaszona:-D
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj to serio zamulony dzień mężusiowi się zachciało placków ziemniaczanych a mi czekolady truskawkowej ;-) Zauwazyłam że chyba jakoś więcej mam tych upławów i jak dużo wody w ciągu dnia nie wypije to wcale aż tak siku mi sie nie chce..
 
Jane, TAK, z tym się jak najbardziej zgadzam :tak: Te badania są darmo po 35rż lub gdy usg budzi wątpliwości, tudzież są choroby w rodzinie, choć zespół Downa ponoć nie jest dziedziczny. Ja sądziłam, że my cały czas rozmawiamy o usg, które też sprawdza wymiary pod kątem zespołu Downa :-D To z 12tyg mierzące m.in. przezierność karkową (zwiększona może sugerować chorobę).

To się w końcu dogadałyśmy, jednak w słowie pisanym nie ma tyle zrozumienia co face to face :-D

Zerknijcie na stronkę parenting, kurcze naprawdę fajna 11 tydzień ciąży | parenting.pl
Akurat w 11 tyg jest dużo informacji o tematach, na które właśnie dyskutujemy jak płeć, ruchy "dziecka", badania czy czemu mój brzuch jest taki wielki :-D
 
Mam badanie prenatalne za tydzień, ale w niedziele bylam na usg i ginka powiedziała mi,ze wyraźnie widać przezierność i kosc nosowa, kurcze a tu czytam,ze zwiekszona przezierność sugeruje chorobę???tzn zwiekszona ,a nie wyrazna????już swiruje, mamo stacha help. W tym wlasnie momencie już mnie plec nie interesuje, byle by zdrowe.
 
mama stacha no ciężko się tak "dogadać" bo każda z nas ma co innego na myśli;-) a ja np dalej nie wiem jaka jest różnica między badaniami prenatalnymi a genetycznymi... czy to jest to samo? ale już się chyba nie będę zagłębiać bo świra można dostać.
Fajnie tam wszystko jest opisane .... mój m dziś mnie pyta: masz już czarną kreskę? Mówię mu, że nie mam ale dopiero teraz mi powiedział, że na necie przeczytał, że teraz się to robi:tak:
 
reklama
Do góry