reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Ja mam wrażenie że zrobilam duży błąd ze poszlam. Bo mam wbite w glowe jaka to ja jestem matka ze daje smoka i butle na noc. Ze dziecko będzie miało próchnicy, otyłość przez jedzenie w nocy i wogole ile to ja nie robie krzywdy bo bedzie miala krzywy zgryz i dużą wade wymowy....
A gaba pije mleko dwa razy na dobę i smok tylko do spania i drzemki....
 
No niby tak. Wiem ze geny robia duzo bo ja np. Nigdy nie miałam problemów z zębami i mąż tez. Ale to co dzis sie nasłuchałam to żałuję że poszlam. Mllda jest niby na sierpnia zapisana na lakowanie tam ale chyba nie pójdę bo jakoś nie odniosłam dobrego wrażenia po tej rozmowie
Olga weź się nie przejmuj. Ja mam protruzje, a w życiu smoka nie miałam 😂 genetyka robi swoje, mi już mleczaki psuły się zanim sie wyrznely.
 
Ja mam wrażenie że zrobilam duży błąd ze poszlam. Bo mam wbite w glowe jaka to ja jestem matka ze daje smoka i butle na noc. Ze dziecko będzie miało próchnicy, otyłość przez jedzenie w nocy i wogole ile to ja nie robie krzywdy bo bedzie miala krzywy zgryz i dużą wade wymowy....
A gaba pije mleko dwa razy na dobę i smok tylko do spania i drzemki....
Basia moja butla i smok non toper ciagle do 2 lat i bez wady zgryzu, proste ząbki. Przestan się przejmować!!
 
Wogóle to do mnie z tekstem ze jak dziecko jest karmione piersia to nie ma wad zgryzu. A ja to powinnam jej butelke odstawić po pol roku karmienia i zastąpić wszystko pokarmami stałymi....
Pytam się jak niby odciąć pol roczne dziecko całkowicie od picia mleka ?;)

mija mi się to wogóle z prawda i jestem mega nastawiona na nie na tą kobietę.
Basia moja butla i smok non toper ciagle do 2 lat i bez wady zgryzu, proste ząbki. Przestan się przejmować!!
 
Nam też mówiła, że zaczyna się wada zgryzu. Ale domyslilam się, że każdy stomatolog tak mówi, żeby zmobilizować rodziców do odstawienia smoczka. Pierwszy raz byliśmy przed roczkiem i jednym uchem to wpuściłam, a drugim wypuscilam. Teraz po drugiej wizycie postanowiłam jednak spróbować. Pierwszy tydzień był straszny. Ale powiem Wam, że teraz bez smoczka młoda śpi całą noc spokojnie. Fakt, że z nami w lozku, ale nie budzi się wcale 😳 a wcześniej tylko wypadł jej smoczek i już się budziła.
 
Wogóle to do mnie z tekstem ze jak dziecko jest karmione piersia to nie ma wad zgryzu. A ja to powinnam jej butelke odstawić po pol roku karmienia i zastąpić wszystko pokarmami stałymi....
Pytam się jak niby odciąć pol roczne dziecko całkowicie od picia mleka ?;)

mija mi się to wogóle z prawda i jestem mega nastawiona na nie na tą kobietę.
To zmień dentystę, po co masz się denerwować. Ja byłam na lakierowaniu, Matyldzie wszystkie a Idzie jeden bo ma przebarwienie na dwójce, mamy obserwować, czy nie będzie z tego próchnicy 🙁
 
My druga mamy co prawda w sierpniu a odstawienie smoka planuje na wakacje. Wczesniej też o tym myslalam bo później bedzie tylko gorzej. Ale z tym mlekiem i wogole przedwiecznymi teoriami to trochę mnie zagięła
Nam też mówiła, że zaczyna się wada zgryzu. Ale domyslilam się, że każdy stomatolog tak mówi, żeby zmobilizować rodziców do odstawienia smoczka. Pierwszy raz byliśmy przed roczkiem i jednym uchem to wpuściłam, a drugim wypuscilam. Teraz po drugiej wizycie postanowiłam jednak spróbować. Pierwszy tydzień był straszny. Ale powiem Wam, że teraz bez smoczka młoda śpi całą noc spokojnie. Fakt, że z nami w lozku, ale nie budzi się wcale 😳 a wcześniej tylko wypadł jej smoczek i już się budziła.
 
reklama
A czy jest jakiś okres czasu, w którym można zwlekać ze szczepionką mmr bez konsekwencji typu wezwania z sanepidu do szczepienia dziecka? Mój też może być uczulony na białko jaja kurzego i stąd moje wątpliwości odnośnie tej szczepionki, jednakże nie tylko przez białko.
My z Mezem bylismy uczuleni jako dzieci a teraz wszystko ok. Mlody dostal jajko gotowane raz i spuchl caly na buzi+wypieki i wysypka na calym ciele+biegunka. W produktach bardziej przetworzonych z bialkiem kurzym ma tylko sama wysypke. Musze przemyslec tenat, bo my z tych, co szczepia dziecko.
 
Do góry