reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Z miesiączki mam na dziś termin, ale poza tym rozwarciem i bólem miednicy nie mam totalnie żadnych objawów, boję się, że skończy się na tym, że będą wywoływać akcje skurczową, jeśli rozwarcie dalej będzie się powiększać, a skurcze nadal się nie pojawią 😳
Jak się robi rozwarcie to tylko sie cieszyć. Gorzej jakby były skurcze a nie było ppstepu rozwarcia. Wtedy juz by byl problem. A jak się zrobi rozwarcie to nawet jak zaczną wywoływać to nie powinno być problemu
 
U mnie urodził się z wagą 3150, przy wyjściu ze szpitala 3050. W 8 dobie była położna, zważyła i wyszło tylko 3150. Tydzień później na kolejnej wizycie położnej ważył już 3720 [emoji16][emoji16]
Moja sie urodzila 3500 a przy wypisie 3160 takze duzo spadla. Chociaz wydaje mi sie, ze 3500 nie wazyla bo duzo wod sie nalykala. U mnie jeszcze położnej nie było, ale sama wazylam to miala 2 dni temu 3300 takze cos tam rośnie.
 
Pewnie nie powinno się patrzeć na inne terminy, ale ja miałam określony wg usg na 8.02 (wg om to byłby wogóle początek stycznia). Na ostatniej wizycie wg usg był 27.01 A urodziłam 25.01 [emoji16]
Nie powinno się patrzeć na te "późniejsze" terminy, a tylko na ten z OM lub USG I trymestru.

Mój maluszek też nigdzie się dalej nie wybiera. Kolejny dzień i zero oznak. Ładnie jej tłumaczymy, że i tak musi wyjść, nawet jak nie chce i nawet jak ja mogłabym ja jeszcze nosić w brzuchu, i żeby się jednak zebrała dobrowolnie.
 
Ponoc najprawidlowiej termin wymierza sie na badanieach prenatalnych pierwszego trymestru. To jest jedyny czas kiedy mozna zobaczyc jakies opoznienia w stosunku do terminu z ostatniej miesiaczki (np. Wynikajace z nieregularnych miesiaczek). I rzeczywiscie przed ustaleniem daty porodu moja gin prosila o pokazanie wynikow z tych badan.
 
Hej dziewczyny, ja w nocy skurcze, rozwolnienie, mdłości i tak trzymało ponad godzinę i minęło... Od rana ciągle się wypróżniam i tak podbrzusze pobolewa jak na miesiączkę termin z OM mam na 25.02 z usg 18.02, myślicie ze powoli się zaczyna 🙈
Jak na moje to się zaczyna, u mnie tak właśnie zawsze wygląda pierwszy dzień okresu 🙈 zazdroszczę, że tyle przed terminem i się coś dzieje! Trzymam kciuki, żeby się rozkręciło 😘
 
reklama
Pewnie nie powinno się patrzeć na inne terminy, ale ja miałam określony wg usg na 8.02 (wg om to byłby wogóle początek stycznia). Na ostatniej wizycie wg usg był 27.01 A urodziłam 25.01 [emoji16]
Skąd taka rozbieżność w terminach, że z om początek stycznia, a z USG 8.02? 😯
 
Do góry