reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Hey. Jeśli chodzi o te bóle i skurcze to ja tak mam od 3.01 więc juz prawie cały miesiąc... Bóle z krzyża, podbrzusza, regularne akcje skurczowe które się wyciszają. W zeszłym tygodniu (2 tyg. Od bóli) miałam szyjkę skrócona i miękka bez rozwarcia także... Wcale nie oznaczają, że poród niedługo 😅
Kawałek czopa odszedł w zeszła niedzielę, ale malutki. Od półtorej tygodnia mam intensywny śluz biało-wodnisty.
Wczoraj 23-2:30 miałam skurcze regularnie co 10 minut i i tak się wyciszyły..
Dziś na ktg pierwszy raz się zarejestrowała praca macicy - 2 silniejsze skurcze i kilka napięć także bardzo powoli ale się rozkręca. Nadal czekam.
Wieczory fatalne bo ciągle skurcze, bóle, klucia krocza. No ale coz. Czekam nadal...
4 dni do terminu 🙈🙈

Dodam że półtorej miesiąca leżałam bo było ryzyko porodu przedwczesnego przez stawianie macicy. No to taki mamy ten przedwczesny poród, że młoda wyjdzie pewnie po terminie 😅 masakra...
Ja to potrafi się koment rozkręcić. Jedna z zagrożona ciaza i chodzi do terminu a druga z terminem za dwa tygodnie i juz rozpakowana ;D nie zna sie dnia ani godziny;D mi doktor dzis powiedziała że jeszcze 2-3 tygodnie ale zakładam że nie wytrwam do wizyty ;D
 
dziewczyny a jak wy spicie teraz w ciazy ? Rogal do spania? Poduszki? Bez niczego?
Ja za chiny nie mogę sobie dobrać pozycji.. rogal za twardy, bez rogala boli kregoslup, obkładanie się poduszkami nic nie daje bo wszystko spada i denerwuje ;D
 
Ja to potrafi się koment rozkręcić. Jedna z zagrożona ciaza i chodzi do terminu a druga z terminem za dwa tygodnie i juz rozpakowana ;D nie zna sie dnia ani godziny;D mi doktor dzis powiedziała że jeszcze 2-3 tygodnie ale zakładam że nie wytrwam do wizyty ;D
No kurde mi też mówili że nie wytrwam do wizyt i jak na zlosc jeszcze na kolejną pewnie pójdę (40+3) po skierowanie na szpital 🤣🙈 dziecko od początku robi sobie ze mnie jaja.
 
Jest na to jakaś podstawa prawna? Z tego co się orientowałam informować nie trzeba, a jak podpisywaliśmy umowę nie było mowy o dzieciach, nie chcieli zwierząt i palaczy. Mieszkamy tu już z 3 lata, płacimy regularnie, żadnych problemów nie ma, to co za różnica dla nich? Wielkich szkód takie małe dziecko nie powinno zrobić, a nawet jeśli to i tak my za to odpowiadamy, płaciliśmy sporą kaucję na początku, więc w razie czego pewnie nam z tego potrącą, chociaż tak jak mówię, do roczku małego planujemy się stąd wyprowadzić :) Nie wiem, czy jest tak jak piszesz, że ciężko wyprosić ludzi z dziećmi, zależy na kogo się trafi, my akurat nie robilibyśmy problemów, gdyby wypowiedzieli nam umowę, bo mają do tego prawo, ale nie gdyby zrobili to ze względu na dziecko, bo to już bezprawie. Zastanawiam się tylko, czy trzeba zgłaszać fakt narodzin dziecka do administracji, ale i tak nie będzie tu zameldowane, więc raczej nie ma to znaczenia.
Jakbys stoczyla walke o swoje mieszkanie inaczej bys mowila. Kobiety w ciąży lub z dzieckiem nie mozesz wywalic np za niepłacenie. Nikomu takiej sytuacji nie życzę. Moi rodzice powiedzieli, ze nigdy nie wynajma juz mieszkania razem z dziećmi, maja do tego prawo bo to ich mieszkanie 😀. Rodzice teraz maja fajna dziewczyne na mieszkaniu mają umowę notarialna ze gdyby cos to musza ja przyjąć rodzice do domu rodzinnego 😀takze polak mądrzejszy po szkodzie
 
Nie wiem, czy jest tak jak piszesz, że ciężko wyprosić ludzi z dziećmi, zależy na kogo się trafi, my akurat nie robilibyśmy problemów, gdyby wypowiedzieli nam umowę, bo mają do tego prawo, ale nie gdyby zrobili to ze względu na dziecko, bo to już bezprawie. Zastanawiam się tylko, czy trzeba zgłaszać fakt narodzin dziecka do administracji, ale i tak nie będzie tu zameldowane, więc raczej nie ma to znaczenia.
Tak, jakoś chyba tak jest, że jeżeli ktoś wynajmuje, to nie może z małym dzieckiem wyrzucić na bruk...
Zazwyczaj żeby się zabezpieczyć, to wynajmujący podpisują umowy u notariusza. Ale myślę, że nadal jednak bardzo popularne jest wynajmowanie i czerpania korzyści finansowych na czarno, bez odprowadzania podatku i w takiej sytuacji "najlepszym zabezpieczeniem" jest wypowiedzenie umowy :/
 
reklama
dziewczyny a jak wy spicie teraz w ciazy ? Rogal do spania? Poduszki? Bez niczego?
Ja za chiny nie mogę sobie dobrać pozycji.. rogal za twardy, bez rogala boli kregoslup, obkładanie się poduszkami nic nie daje bo wszystko spada i denerwuje ;D
Zmieniam czasem technikę spania co godzinę, żeby tylko dotrwać do rana...:)
 
Do góry