reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
U mnie trochę ponad 0,3MOM także nieznacznie lepiej.
Na razie nie mam, chodzę do dwóch ginekologów, jednego mam prowadzącego, ale on nie ma certyfikatu, więc nie robi genetycznych, a do drugiego chodzę właśnie na prenatalne, obaj się znają, także czuję się zaopiekowana :D We wtorek miałam połówkowe, 5.10 czyli w poniedziałek mam wizytę u prowadzącego i będziemy się zastanawiać. Nie lubię przyjmować leków, jedynie letrox łoję od początku ciąży bo trzeba, a tak to jestem przeciwniczką i mój ginekolog też, więc musimy to przedyskutować. Ale na wynikach z połówkowego mam zapis, żeby obserwować ciążę pod kątem nadciśnienia i zatrzymania wzrostu płodu, więc możliwe, że ustalimy częstsze kontrole. Jak już dowiem się co robimy to po wizycie jeszcze napiszę. :)

To czekamy na info. U mnie tez PAPPA niskie, 0,380 MoM - ja z tego wzgledu biore Acard 150. Polowkowe 5tego pazdziernika, dam znac co i jak.

Przypomniałam sobie po dwóch tygodniach, że miałam napisać, czy mam jakieś dodatkowe zalecenia 😂🙈
5tego bylam na kontrolnej u gina prowadzącego i nie biorę profilaktycznie żadnego acardu. Na razie nie robimy też częstszych kontroli. I ja i brat urodziliśmy się bardzo maleńcy, więc to mniej wydolne łożysko to raczej genetyka. Mierzę ciśnienie codziennie, na razie to mnie boli głowa bo jest tak niskie :) być może na wizycie 2giego listopada ustalimy czy jakoś bardziej skontrolować wzrost malucha czy niekoniecznie. Bo generalnie mały dzieciaczek jest, na połówkowych w dokładnie 20+0 ważył ok. 272g, czyli trochę mniej niż powinien. A ja mam brzuszek bardzo mały :) Za to rusza się i przewraca jak szalony.
Będę jeszcze robić Echo serca jak ktoryś lekarz w końcu laskawie wystawi mi skierowanie 🙈 bo na połówkowych była lekko odchylona oś serca, ale żadnych innych serduszkowych problemów, więc pewnie taki jego urok.
 
Przypomniałam sobie po dwóch tygodniach, że miałam napisać, czy mam jakieś dodatkowe zalecenia 😂🙈
5tego bylam na kontrolnej u gina prowadzącego i nie biorę profilaktycznie żadnego acardu. Na razie nie robimy też częstszych kontroli. I ja i brat urodziliśmy się bardzo maleńcy, więc to mniej wydolne łożysko to raczej genetyka. Mierzę ciśnienie codziennie, na razie to mnie boli głowa bo jest tak niskie :) być może na wizycie 2giego listopada ustalimy czy jakoś bardziej skontrolować wzrost malucha czy niekoniecznie. Bo generalnie mały dzieciaczek jest, na połówkowych w dokładnie 20+0 ważył ok. 272g, czyli trochę mniej niż powinien. A ja mam brzuszek bardzo mały :) Za to rusza się i przewraca jak szalony.
Będę jeszcze robić Echo serca jak ktoryś lekarz w końcu laskawie wystawi mi skierowanie 🙈 bo na połówkowych była lekko odchylona oś serca, ale żadnych innych serduszkowych problemów, więc pewnie taki jego urok.
Moje dziewczynki byly hipotrofiki z mala waga 2300gram...te 3 niewiem narazie dobrze przybiera 21+6 437gram mialo😁
 
I gdzie tu sens? Woda zaburza przebieg badania, niestety. Po wypiciu glukozy można,choć się nie powinno, wypić mały łyk wody,żeby przepłukać usta,ale w ciągu tych 2h nic nie wolno jeść ani pić,bo wyniki później nie są miarodajne.
Z tego co czytam to na każdej stronie jest napisane ze mozna pic zwykla niegazowana wode. Nie jestem lekarzem. Słucham sie ludzi którzy prawdopodobnie na tym się znają 😀
 
Przypomniałam sobie po dwóch tygodniach, że miałam napisać, czy mam jakieś dodatkowe zalecenia 😂🙈
5tego bylam na kontrolnej u gina prowadzącego i nie biorę profilaktycznie żadnego acardu. Na razie nie robimy też częstszych kontroli. I ja i brat urodziliśmy się bardzo maleńcy, więc to mniej wydolne łożysko to raczej genetyka. Mierzę ciśnienie codziennie, na razie to mnie boli głowa bo jest tak niskie :) być może na wizycie 2giego listopada ustalimy czy jakoś bardziej skontrolować wzrost malucha czy niekoniecznie. Bo generalnie mały dzieciaczek jest, na połówkowych w dokładnie 20+0 ważył ok. 272g, czyli trochę mniej niż powinien. A ja mam brzuszek bardzo mały :) Za to rusza się i przewraca jak szalony.
Będę jeszcze robić Echo serca jak ktoryś lekarz w końcu laskawie wystawi mi skierowanie 🙈 bo na połówkowych była lekko odchylona oś serca, ale żadnych innych serduszkowych problemów, więc pewnie taki jego urok.
Ja już po uchu serca wszystko u dzidziusia wygląda dobrze, u mnie duże opory w tętnicy macicznej co oznacza że mam ryzyko nadciśnienia więc też codziennie muszę ciśnienie mierzyć. Kolejne echo mam w grudniu kontrolnie. Na usg w 21tyg waga malucha wyszła w normie ale nóżki poniżej 3 centyla a rączki poniżej 1 czyli jakby cały jest krótszy. Mam nadzieję że do kolejnego usg nadgoni. Ale nie znalazłam pomiaru całej długości chyba już tego nie mierzą w tym okresie bo dziecko jest za długie...
 
reklama
Ja już po uchu serca wszystko u dzidziusia wygląda dobrze, u mnie duże opory w tętnicy macicznej co oznacza że mam ryzyko nadciśnienia więc też codziennie muszę ciśnienie mierzyć. Kolejne echo mam w grudniu kontrolnie. Na usg w 21tyg waga malucha wyszła w normie ale nóżki poniżej 3 centyla a rączki poniżej 1 czyli jakby cały jest krótszy. Mam nadzieję że do kolejnego usg nadgoni. Ale nie znalazłam pomiaru całej długości chyba już tego nie mierzą w tym okresie bo dziecko jest za długie...
Tak już nie mierzą długości :) tylko sprawdzają wagę :) wszystko będzie dobrze, nadgoni spokojnie :)
 
Do góry