reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Hej :) ja staram się nie ważyć w domu, więc czekam do wizyty 15 października i się zważę u pani ginekolog😅
Ja tam się ważę (oficjalnie) co 2 tygodnie w domu (pomiędzy czasem też się zdarzy, wiadomo), zawsze o tej samej porze i bez ubrania i robię pomiary talii, bioder i brzucha. U mojej ginekolog jest przedpotopowa waga, bardzo niedokładna, jak w szkole u pielęgniarki haha więc za bardzo jej nie ufam, ostatnio dodała mi 1,5kg, ale to pewnie też trochę przez ubranie.
 
reklama
O jaaa to ze mna coś nie tak chyba xd
Spokojnie, każda kobieta tyje w swoim tempie, znaczenie ma też która to ciąża no i waga przed, u mnie te 4kg to max, jaki mogłam przytyć na tym etapie ciąży (a miałam przed niewielką nadwagę, więc powinnam w ciąży przytyć mniej niż szczuplejsze mamy), patrząc po internetowych kalkulatorach. Wiadomo, jadłabym mniej (albo więcej bym się ruszała), to pewnie i mniej bym przytyła, ale póki mieszczę się w normie (podobno zbyt szybki przyrost wagi może być związany z cukrzycą ciążową), nic złego się nie dzieje, staram się odżywiać zdrowo, a najważniejsze, dzidziuś rozwija się prawidłowo 😍 to się nie martwię.
 
Dasz radę, tak musisz myśleć! Kup sobie w aptece glukozę cytrynową, zawsze to jakiś smak. Co prawda nie próbowałam nigdy tej zwykłej, ale woda z cukrem brzmi strasznie (szczególnie, że ja nawet herbaty, czy kawy z cukrem nie wypiję a fuj!), a cytrynowa jak taka mocno przesłodzona lemoniada 😁
Właśnie słyszałam że te smakowe dużo lepsze. Ogólnie mój organizm nie przyjmuje nawet wody na czczo. Jak nie zjem śniadania to zaraz mnie mdli. 🤨 Co 2 tygodnie robię badania TSH też na czczo i zawsze kończy się wymiotami woda w domu 😅 wiec się zastanawiam jak wytrzymam ponad dwie godziny 🙄
 
Dziewczyny pomocy!
Bije się z myślą o wzięciu kredytu na własne lokum. Cały myk w tym że żeby wziąć kredyt w banku będąc w ciąży trzeba zrezygnować z urlopu rodzicielskiego.
W tej sytuacji wychodzi na to że musiałabym zostawić dziecko w wieku 5miesiecy obcej osobie pod opieką. Czy wy byście swoje maluchy w takim wieku zostawiły? Czy przeczekać macierzyński i rodzicielski i załatwiać sprawę na spokojnie za rok.? Doradźcie.
 
Dziewczyny pomocy!
Bije się z myślą o wzięciu kredytu na własne lokum. Cały myk w tym że żeby wziąć kredyt w banku będąc w ciąży trzeba zrezygnować z urlopu rodzicielskiego.
W tej sytuacji wychodzi na to że musiałabym zostawić dziecko w wieku 5miesiecy obcej osobie pod opieką. Czy wy byście swoje maluchy w takim wieku zostawiły? Czy przeczekać macierzyński i rodzicielski i załatwiać sprawę na spokojnie za rok.? Doradźcie.
Ja osobiście albo bym myslala o kredycie na mieszkanie na początku ciazy gdy nie mam jeszcze zwolnienia i nie musze nikomu o tym mowic, albo poczekałabym rok. 5 miesieczne dziecko chyba najbardziej potrzebuje matki.. W poprzedniej ciazy jak tylko sie dowiedzieliśmy o ciazy przyspieszyliśmy wszystkie procedury i wzięliśmy kredyt
 
Ja osobiście albo bym myslala o kredycie na mieszkanie na początku ciazy gdy nie mam jeszcze zwolnienia i nie musze nikomu o tym mowic, albo poczekałabym rok. 5 miesieczne dziecko chyba najbardziej potrzebuje matki.. W poprzedniej ciazy jak tylko sie dowiedzieliśmy o ciazy przyspieszyliśmy wszystkie procedury i wzięliśmy kredyt
Wiem wiem. Niestety mąż czekał na umowę z pracy i na początku ciazy nie mogliśmy. Bo też to była nasza pierwsza myśl. Ale teraz wizja zostawienia 5msc dziecka pod opieką opiekunki jakoś mnie przeraża.
 
reklama
Dziewczyny pomocy!
Bije się z myślą o wzięciu kredytu na własne lokum. Cały myk w tym że żeby wziąć kredyt w banku będąc w ciąży trzeba zrezygnować z urlopu rodzicielskiego.
W tej sytuacji wychodzi na to że musiałabym zostawić dziecko w wieku 5miesiecy obcej osobie pod opieką. Czy wy byście swoje maluchy w takim wieku zostawiły? Czy przeczekać macierzyński i rodzicielski i załatwiać sprawę na spokojnie za rok.? Doradźcie.
Poczekalabym rok:)
 
Do góry