reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Mialyscie juz badanie glukozy?? Bylam u diabetologa i niestety musze powtórzyć badanie na początku listopada 😥😥😥a jest to takie niedobre..
Glukozę to ja miałam badaną póki co tylko na początku ciąży, ale dla samej siebie robiłam jeszcze kilka razy później, a jeśli chodzi o krzywą cukrową, to tak jak ktoś już tu napisał to badanie wykonuje się między 24 a 28 tc. Myślę, że na najbliższej wizycie u mojej ginekolog (za niecałe 2 tygodnie) dostanę skierowanie na to badanie (i pewnie jakieś inne), mam nadzieję, że uda mi się za pierwszym razem, bez zwracania. Raz w życiu tylko robiłam to badanie, kupiłam sobie glukozę cytrynową, więc jakoś weszło, no ale wtedy nie byłam w ciąży, na szczęście teraz rano jest już o wiele lepiej: mogę zjeść słodkie śniadanie (co na początku przyprawiało mnie o mdłości) i generalnie mdłości na czczo nie są już tak dokuczliwe :) podobno po 23 tygodniu zanikają całkiem, ale ja jestem przyzwyczajona do jedzenia śniadania zaraz po wstaniu z łóżka i regularnego jedzenia, więc tak czy siak jak długo nie jem, to mnie mdli 😂
 
Ja idę pierwszy raz za 2.5 tygodnia. Ale mam spore obawy czy dam rade wytrzymac 😣
Dasz radę, tak musisz myśleć! Kup sobie w aptece glukozę cytrynową, zawsze to jakiś smak. Co prawda nie próbowałam nigdy tej zwykłej, ale woda z cukrem brzmi strasznie (szczególnie, że ja nawet herbaty, czy kawy z cukrem nie wypiję a fuj!), a cytrynowa jak taka mocno przesłodzona lemoniada 😁
 
reklama
Hej kobietki 😊
Co tam ciekawego u Was ?
Ile juz kg przybralyscie ? Ja mam 20 tc i 4 kg na plusie 🙉
Ciekawego chyba nic, sprzątanie, gotowanie (póki są siły), chwila przerwy i znów jest co robić, a po obiadku spacer 😊 ruchów mojego maluszka nadal nie czuję, ale lekarz mnie na szczęście uspokoił, że mogą być później przez jakiś stary skrzep, zresztą póki co dopiero 20+1, więc jeszcze jest czas 😉
Co do wagi też mam 4kg na plusie, a czytałam, że podobno dopiero od 20tc. waga zaczyna tak naprawdę rosnąć 😯 najważniejsze, że nie widzę po sobie, żebym przytyła (poza brzuszkiem oczywiście), więc chyba wszystko idzie tak jak należy 😊
 
Do góry