reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Spokojnie, zwykle to się wszystko wyrównuje w późniejszych tygodniach. Czytałam i słyszałam o wielu przypadkach, że dziecko miało miało coś za małe lub za duże, a po porodzie zdrów jak ryba. Moj maluch na polowkowym miał szacowana wagę 272g, czyli troszkę za malo, o tydzień do tyłu jest. Ale miałam niskie białko pappa, więc mniej wydajne lozysko, takze nie było to zdziwieniem. Na dodatek ja jak sie urodziłam to wazylam 2500 a mój brat lepiej bo 2350... czyli maluszki okrutne. A wtedy nie było nawet takiej techiki i usg jak jest teraz 😊
Właśnie też miałam bardzo niskie bialko PAPPA 0,15MOM wiec to też może być powodem. Czy w związku z tym, że dzidziuś jest mniejszy dostałaś jakieś dodatkowe zalecenia? Na jakieś badania albo częstsze kontrole usg?
 
reklama
Właśnie też miałam bardzo niskie bialko PAPPA 0,15MOM wiec to też może być powodem. Czy w związku z tym, że dzidziuś jest mniejszy dostałaś jakieś dodatkowe zalecenia? Na jakieś badania albo częstsze kontrole usg?
U mnie trochę ponad 0,3MOM także nieznacznie lepiej.
Na razie nie mam, chodzę do dwóch ginekologów, jednego mam prowadzącego, ale on nie ma certyfikatu, więc nie robi genetycznych, a do drugiego chodzę właśnie na prenatalne, obaj się znają, także czuję się zaopiekowana :D We wtorek miałam połówkowe, 5.10 czyli w poniedziałek mam wizytę u prowadzącego i będziemy się zastanawiać. Nie lubię przyjmować leków, jedynie letrox łoję od początku ciąży bo trzeba, a tak to jestem przeciwniczką i mój ginekolog też, więc musimy to przedyskutować. Ale na wynikach z połówkowego mam zapis, żeby obserwować ciążę pod kątem nadciśnienia i zatrzymania wzrostu płodu, więc możliwe, że ustalimy częstsze kontrole. Jak już dowiem się co robimy to po wizycie jeszcze napiszę. :)
 
U mnie trochę ponad 0,3MOM także nieznacznie lepiej.
Na razie nie mam, chodzę do dwóch ginekologów, jednego mam prowadzącego, ale on nie ma certyfikatu, więc nie robi genetycznych, a do drugiego chodzę właśnie na prenatalne, obaj się znają, także czuję się zaopiekowana :D We wtorek miałam połówkowe, 5.10 czyli w poniedziałek mam wizytę u prowadzącego i będziemy się zastanawiać. Nie lubię przyjmować leków, jedynie letrox łoję od początku ciąży bo trzeba, a tak to jestem przeciwniczką i mój ginekolog też, więc musimy to przedyskutować. Ale na wynikach z połówkowego mam zapis, żeby obserwować ciążę pod kątem nadciśnienia i zatrzymania wzrostu płodu, więc możliwe, że ustalimy częstsze kontrole. Jak już dowiem się co robimy to po wizycie jeszcze napiszę. :)

To czekamy na info. U mnie tez PAPPA niskie, 0,380 MoM - ja z tego wzgledu biore Acard 150. Polowkowe 5tego pazdziernika, dam znac co i jak.
 
Daj znać! 😊 Jednak idziesz prywatnie?
Pewnie, dam znać! 😊 Tak, do tej mojej przychodni się nawet nie dodzwoniłam, a u tego lekarza, co chciałam prywatnie był akurat wolny termin i cena jedna z lepszych (250zł), a do tego jak się dzidzia dobrze ułoży jest szansa na 3D/4D, no i blisko pracy chłopaka, więc będzie mógł wyskoczyć na badanie 😊
 
reklama
Do góry