reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

No właśnie mi lekarz tłumaczył, że zielona herbata ma równie dużo kofeiny, co kawa i radzi mi odstawić. Ja w ogóle coca-coli też próbuję nie pić za często, kofeina źle na małe Fasoleczki wpływa, szybciej bije im serduszko między innymi.

Wiem tylko jak pisałam słaba kawa lub zielona herbata raz dziennie lub raz kiedyś nie zaszkodzą, jak to się mówi wszystko z umiarem ale jak nie chcesz pić to też ok 😉
 
reklama
Nie wiem ile trzeba by tej coli / kawy / herbaty wypić żeby rzeczywiście wpłynęła na dzidzię :) około 200 mg kofeiny / dzień jest uznawane za bezpieczną dawkę w ciąży.
Wiadomo, że w ciąży trzeba zmienić nawyki, niektóre drastycznie. Ale nie dajmy się zwariować :)
No może i dużo takiej coli musiałabym wypić, ale czy akurat jest ona i mi, i Fasolce potrzebna w diecie? No niekoniecznie.

A tu macie link do wykazu ile wszystko mniej więcej ma kofeiny:
 
Wiem tylko jak pisałam słaba kawa lub zielona herbata raz dziennie lub raz kiedyś nie zaszkodzą, jak to się mówi wszystko z umiarem ale jak nie chcesz pić to też ok 😉
Byłabym hipokrytką jakby udawała, że nie piję. Zdarza mi się i kawę, i colę, i herbatę pić, tylko właśnie z umiarem, jak już coś takiego piję to jedną szklankę 250ml dziennie, po prostu staram się unikać 😊
 
Byłabym hipokrytką jakby udawała, że nie piję. Zdarza mi się i kawę, i colę, i herbatę pić, tylko właśnie z umiarem, jak już coś takiego piję to jedną szklankę 250ml dziennie, po prostu staram się unikać 😊

No właśnie o to mi chodzi, raz na jakiś czas można sobie pozwolić, codziennie kawy nie pije bo nie mam nawet takiej potrzeby i przed ciążą też a jak cole wypije dosłownie raz na ruski rok to jest święto heh 😋
 
reklama
Do góry