reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Cześć Dziewczyny,
Odzywam się nieśmiało. Pierwsza ciąża, termin na 17.02 i z ostatniej wizyty mamy bliźniaki :O Przyznam, że trochę jestem w szoku, mimo że w mojej rodzinie akurat bliźniaków całe mnóstwo. Mam wrażenie, że stresu dwa razy więcej niż przy pojedynczej, bo ilość rzeczy które mogą pójść nie tak urosła dwa razy, a ja na dodatek jestem z zawodu lekarzem, więc mam wyuczone rozdziały o powikłaniach i ledwie mogę spać jak o nich pomyślę...

Sylwuniu, trzymam kciuki, żeby tym razem badanie wyszło tak jak trzeba :) Pamiętaj, że zawsze sprawdzamy po kilka razy zanim podejmiemy ostateczną decyzję, a ona i tak zawsze należy do Ciebie :)
Witaj. Podwójne problemy, ale i podwójna miłość [emoji3590]
Bliźnięta to takie moje ciche marzenie, chociaż nie wiem jaka byłaby reakcja gdyby się spełniło :)
Dziewczyny, czy ktoraś ma problem z migrena w ciazy? Jak sobie radzicie?
Ja juz nie wiem co robic [emoji27][emoji27]dodatkowo silne mdłosci i wymioty [emoji22]
Ja od razu biorę Apap bo jak nie wezmę to już po mnie. Jak za późno zareaguję to muszę się godzinami wyleżeć w ciszy. A migreny przed ciążą miewałam takie, żeni twarz drętwiała, wymioty... nie polecał nikomu...
Z tego co się orientuję badania prenatalne to u nas czysta statystyka....
Mojej znajomej prenatalne wyszły fatalnie, lekarz powiedział, że dziecko urodzi się z zespołem Downa, że ma poważną wadę serca i w ogóle wszystko źle. Super uprzejmy lekarz zaproponował jej nawet dwa razy żeby usunąć ciążę....
Zmieniła lekarza, zrobiła test NIFTY, który wykazal, że dziecko jest zdrowe! Dzieciaczek cały i zdrowy skończył teraz 2 latka [emoji846] także, zanim wpadniemy w panikę trzeba zrobić dodatkowe badania
Czy jej lekarz na pewno miał certyfikat FMF do wykonywania tych badań? Bo taki błąd to aż ciężkie do uwierzenia...
Jestem po wizycie.
W usg coś się pojawiło, nawet widziałam jak pulsuje chyba serduszko no bo co innego by tam pulsowalo. Nie wiem jaki ma sprzet ta ginekolog ale słabo było widać ale widać jakas kuleczek. Zryczalam się jak głupia. Z usg ciąża o tydzień młodsza czyli 6 tydz, a wg miesiączki 7+1. Dostałam duphaston 2x1 na podtrzymanie. W piątek mam iść do poradni K po skierowanie na badania bo będę mieć za darmo. Karty ciąży mi nie założyła jeszcze nie wiem czemu. Najprawdopodobniej zmienię lekarza prowadzącego, bo się u tej baby chyba wykończeń.
Dziękuję Wam wszystkim za wiarę w mojego kropka, bo ja jej nie miałam po ostatniej wizycie. Teraz idę się rozpakować bo do szpitala jutro nie idę. Wiem, że do 12 tyg może się dużo zdarzyć ale co ma być to będzie, na pewne rzeczy nie mamy wpływu.
Jeszcze raz Wam dziękuję [emoji3059][emoji8][emoji8][emoji8][emoji8][emoji8]
Bardzo się cieszę Twoim szczęściem.
Ale lekarkę zmień, jak można pacjentce nie przekazać podstawowych informacji jak to czy bije serduszko??? [emoji54]
 
Sylwia! Super wiadomosc, gratujacje 😘 Ja ide na wizyte w czwartek i juz sie stresuje choc mam nadzieje ze niepotrzebnie 🤗 Dziewczyny poradzcie mi - katar mnie dopadl. Co brac? Poki co tylko soki owocowe, cytryna, imbir itp. Wspanialego dnia dla kazdej 😘
 
Dzień dobry kobitki :)

Ja stoję sobie w kolejce długiej do laboratorium przy szpitalu żeby porobić te wszystkie 12 badań, a za tydzień w środę wizyta u ginekologa i to już będzie 11 tydzień ciąży także licze że na usg będzie już widać fajnie maleństwo i uda mi się zrobić telefonem zdjęcie ekranu na usg na pamiątkę 🤗
 
A lekarz nie daje Ci zdj chociaż jednego ?
Dzień dobry kobitki :)

Ja stoję sobie w kolejce długiej do laboratorium przy szpitalu żeby porobić te wszystkie 12 badań, a za tydzień w środę wizyta u ginekologa i to już będzie 11 tydzień ciąży także licze że na usg będzie już widać fajnie maleństwo i uda mi się zrobić telefonem zdjęcie ekranu na usg na pamiątkę [emoji847]
 
Czy jej lekarz na pewno miał certyfikat FMF do wykonywania tych badań? Bo taki błąd to aż ciężkie do uwierzenia...
Niestety takie błędy są bardzo często, znam dużo takich przypadków, gdzie jeden lekarz dawał wyrok na dziecko, po czym drugi po serii badań stwierdzał, że wszystko jest w porządku i faktycznie dziecko jest zdrowe. Drugi taki przypadek w tym roku ma komunię 😁
Dlatego jak u mnie wyjdzie coś nie tak w prenatalnych, to na pewno zrobię ten test do którego link wystawiałam wcześniej, niby drogi ale czego się nie zrobi dla dziecka 🙂
 
Sylwia! Super wiadomosc, gratujacje 😘 Ja ide na wizyte w czwartek i juz sie stresuje choc mam nadzieje ze niepotrzebnie 🤗 Dziewczyny poradzcie mi - katar mnie dopadl.
Sylwia! Super wiadomosc, gratujacje 😘 Ja ide na wizyte w czwartek i juz sie stresuje choc mam nadzieje ze niepotrzebnie 🤗 Dziewczyny poradzcie mi - katar mnie dopadl. Co brac? Poki co tylko soki owocowe, cytryna, imbir itp. Wspanialego dnia dla kazdej 😘
Krople do nosa na bazie wody morskiej, zapytaj w aptece coś powinni Ci polecić. Trzymam kciuki za wizytę. Będzie dobrze wszystko 😘
 
A lekarz nie daje Ci zdj chociaż jednego ?


Byłam ostatnio i to była pierwsza wizyta i zapomniałam zapytac, ale nie czułam tez potrzeby, bo wole mieć już tak z późniejszego tygodnia ciąży teraz jak będzie 11/12 tydzień to będzie idealnie. Zapytam a jeśli nie daje to zrobie zdjęcie telefonem ekranu usg i tyle ☺️

I tak to będzie moja ostatnia wizyta tutaj u lekarza, na sierpniowa jedziemy już do Lubania do innego lekarza ☺️
 
reklama
Byłam ostatnio i to była pierwsza wizyta i zapomniałam zapytac, ale nie czułam tez potrzeby, bo wole mieć już tak z późniejszego tygodnia ciąży teraz jak będzie 11/12 tydzień to będzie idealnie. Zapytam a jeśli nie daje to zrobie zdjęcie telefonem ekranu usg i tyle [emoji3526]

I tak to będzie moja ostatnia wizyta tutaj u lekarza, na sierpniowa jedziemy już do Lubania do innego lekarza [emoji3526]
Na każdej wizycie jakiej byłam lekarz zawsze wydaje opis USG + zdjęcie :) fajna pamiątka później :)

W kwestii badań prenatalnych mam od wczoraj bardzo poważną rozkminę czy nie zrobić tylko tych połówkowych :)

To kto dzisiaj wizytuje?
Ja jutro mam pierwszą wizytę u nowego gina, mam nadzieję że wreszcie trafię na kogoś kto poprowadzi tą ciążę :)
 
Do góry