reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Sylwunia bardzo się cieszę. Baaaardzo!!!! ❤❤❤
Podłączam się do porad dotyczących zmiany lekarza...

Bylam dziś na wizycie i też zobaczyłam mój mały skarbik❤Wszystko jest w porządku 🙂Waham się tylko czy robić badania prenatalne. Jestem po 35 roku życia więc pdoktor mnie namawia ale jak miałoby być coś nie tak i tak chce to dziecko ze wszystkim takie jakie będzie więc zastanawiam się po co jest to badanie?
Jak dziecko miałoby być chore i tak się o tym dowiemy w swoim czasie. Tak więc mam moralną rozkmine...
Mi z dniem powrotu do pracy minęły mdłości. Jakiś cud! Pozostała senność zmęczenie. Właśnie się szykuje do spania😉
A jak u Was? Ciekawi mnie szczególnie jak sobie radzicie w pracy z tak małą ilością energii..
Miłego wieczoru!! :)

To już zależy od Ciebie, tym bardziej że mimo wszystko będziesz chciała ur a o tym że dziecko będzie chore czy zdrowe na 100% to się dowiesz jak urodzisz ☺
Ale zawsze możesz zrobić 😊
 
reklama
Ale milo czytać same pozytywne wiadomości dziewczyny ! Oby tak do samego konca 😁
Nauka z tego taka że nie można się zbyt szybko poddawać, lekarze chyba przez swoją pracę i to co widzieli są trochę nadto sceptyczni (nie wszyscy oczywiście😜)

Gratuluje bliźniaków - podwójne szczęście! nie ma co się stresować na zapas 👣👣

Co do migreny - biorę apap jak tylko się zaczyna bo jak się rozkręci to dzień wyjęty z życia 😵😵

Ewq9 rośnie kruszyna ! Ekstra zdjęcie ! Będzie pamiatka 😁
czyli apap moge brac normalnie? Nie zaszkodzi?
 
Nic mi nie powiedziała ani wymiarów ani niczego. Nawet czy to serduszko bije. Tragedia z tymi lekarzami
Ja bym na Twoim miejscu poszła do innego lekarza, nawet zanim zrobisz te wszystkie badania.
Najlepiej do jakiegoś konkretnego z polecenia... Ja jak poszłam to lekarz mówił mi wszystko po kolei, nawet nie musiałam pytań zadawać.
Oprócz tego, że widziałam, to słyszałam jak bije serduszko 🙂🙂🙂
 
Nic mi nie powiedziała ani wymiarów ani niczego. Nawet czy to serduszko bije. Tragedia z tymi lekarzami

Zmień i nawet się nie zastanawiaj, do lekarza jej chyba daleko, masakra..
Poszukaj jak najszybciej kogoś innego, ja się tych inf dowiedziałam nie pytając dla mojego lekarza to była oczywistość żeby je mi podać.
 
Sylwunia bardzo się cieszę. Baaaardzo!!!! [emoji3590][emoji3590][emoji3590]
Podłączam się do porad dotyczących zmiany lekarza...

Bylam dziś na wizycie i też zobaczyłam mój mały skarbik[emoji3590]Wszystko jest w porządku [emoji846]Waham się tylko czy robić badania prenatalne. Jestem po 35 roku życia więc pdoktor mnie namawia ale jak miałoby być coś nie tak i tak chce to dziecko ze wszystkim takie jakie będzie więc zastanawiam się po co jest to badanie?
Jak dziecko miałoby być chore i tak się o tym dowiemy w swoim czasie. Tak więc mam moralną rozkmine...
Mi z dniem powrotu do pracy minęły mdłości. Jakiś cud! Pozostała senność zmęczenie. Właśnie się szykuje do spania[emoji6]
A jak u Was? Ciekawi mnie szczególnie jak sobie radzicie w pracy z tak małą ilością energii..
Miłego wieczoru!! :)
Jeśli miałoby coś nie tak to badanie pozwoli Ci przemyśleć kwestię doboru specjalistycznego szpitala, przygotowania personelu na ewentualne komplikacje lub w celu wykonania dodatkowych badań :)
Kiedy ewentualna wada zostałaby wykryta podczas porodu wtedy tracisz być może cenny czas. Takie jest moje zdanie w tym temacie :)
Pokasowało mi cytaty :) biorę się za odpisywanie :)
 
Sylwunia bardzo się cieszę. Baaaardzo!!!! ❤❤❤
Podłączam się do porad dotyczących zmiany lekarza...

Bylam dziś na wizycie i też zobaczyłam mój mały skarbik❤Wszystko jest w porządku 🙂Waham się tylko czy robić badania prenatalne. Jestem po 35 roku życia więc pdoktor mnie namawia ale jak miałoby być coś nie tak i tak chce to dziecko ze wszystkim takie jakie będzie więc zastanawiam się po co jest to badanie?
Jak dziecko miałoby być chore i tak się o tym dowiemy w swoim czasie. Tak więc mam moralną rozkmine...
Mi z dniem powrotu do pracy minęły mdłości. Jakiś cud! Pozostała senność zmęczenie. Właśnie się szykuje do spania😉
A jak u Was? Ciekawi mnie szczególnie jak sobie radzicie w pracy z tak małą ilością energii..
Miłego wieczoru!! :)
Ja tez się zastanawiałam ale dowiedziałam się że jeśli wykryje się jakieś wady to można je we wczesnym etapie "skorygować", zacząć leczenie żeby je zminimalizować, więc chyba warto 🤔 ale to Twoja decyzja, kilka lat temu tylko niewielki % robił i jakoś żyli🙃 w poprzedniej ciąży nie robiłam i mam zdrowego synka

A co do pracy... u mnie to zależy od dnia raz lepiej raz gorzej... A praca w różnych godzinach, dziś np. do 22 i do 6 rana pod telefonem 📲 chyba czas powiedzieć kadrze- czekam tylko do środy (USG) i jeśli będzie wszystko ok to się ujawnimy 😜
A u Was w pracy już wiedzą ? Któraś jest już na zwolnieniu ?
 
A co do pracy... u mnie to zależy od dnia raz lepiej raz gorzej... A praca w różnych godzinach, dziś np. do 22 i do 6 rana pod telefonem 📲 chyba czas powiedzieć kadrze- czekam tylko do środy (USG) i jeśli będzie wszystko ok to się ujawnimy 😜
A u Was w pracy już wiedzą ? Któraś jest już na zwolnieniu ?

Ja jestem na zwolnieniu. Narazie na miesiąc i mam nadzieję, że tyle wystarczy :D Wysłała mnie ze względu na plamienia i pracuje po 12 godzin dzień noc, więc też męczące. No i warunki niebezpieczne. W ogóle to jest to moja pierwsza ciąża i jeszcze dobrze się nie zorientowalam ale czy pracodowaca będzie mi musiał zmienić stanowisko? Wiecie może coś na ten temat? Chciałabym już wrócić do pracy
 
Wracając jeszcze do prenatalnych - poniżej link do informacji na temat badań NIFTY.
2 lata temu znajoma płaciła ok 2400 zł. Oczywiście na zlecenie lekarza, który ją prowadził.
Pamiętam też, że te testy dają 99% pewności.
Badania wykonywane były w laboratorium w Kanadzie, a w momencie popełnienia przez nich błędu, czyli gdyby dziecko urodziło się chore mieli zapłacić chyba 30tys euro odszkodowania.
 
reklama
Dziewczyny na ból głowy to 1g paracetamolu (można co 6h powtarzać, w ciąży bezpiecznie) 2szkl wody, chwilą odpoczynku, próba wyciszenia i pamiętajcie o siusianiu. Niby nic, i ciezerne ponoć co chwilę chodzą z moczem, ale to ważne ;) amolu nie testowalam na sobie, więc się nie wypowiem, ale to był ulubiony lek mojego dziadka

@Honest11 Pracodawca w miarę swoich i Twoich możliwości powinien dostosować Ci stanowisko pracy zgodnie z wymogami dla ciężarnych, ale różnie to bywa w praktycw. Ja nie mam takiej możliwości i już jestem na l4. Dzisiaj byłam pozałatwiać kilka papierowych spraw i tak mi tam było dobrze :) no ale trudno, będę od czasu do czasu odwiedzać
 
Do góry