reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Skoro pediatra kazala ci głodzić dziecko to ja bym sprobowala przepoic ciepła woda. Lepsze puste kalorie niz darcie się dziecka... chociaz nie wyobrażam sobie jak można nie jest od 20 do 7 rano. U mnie mala ma w tym czasie conajmniej dwa karmienia.
Tymbardziej ze u nas pediatra jasno powiedzial ze dziecko nie rozróżnia czy to pierś czy mm... i jak pptrzrbuje to trzeba dać. Oczywiście nie co godzinr ale co 2,5-3 to jak najbardziej.
 
U nas po wczorajszym szczepieniu cała noc przespana jedynie 3x pobudka po 10 min na jedzonko. Pobudka rano o 8 i od 11 śpi do teraz. Ogólnie na codzien synek dużo śpi ale dziś to już jestem w szoku. Ale pediatra mówiła że może być taki ospały no i rzeczywiście. Jutro mamy 8 tyg😍 więc szykujemy się na skok rozwojowy🤭
 
U nas po wczorajszym szczepieniu cała noc przespana jedynie 3x pobudka po 10 min na jedzonko. Pobudka rano o 8 i od 11 śpi do teraz. Ogólnie na codzien synek dużo śpi ale dziś to już jestem w szoku. Ale pediatra mówiła że może być taki ospały no i rzeczywiście. Jutro mamy 8 tyg😍 więc szykujemy się na skok rozwojowy🤭
U nas nie wiem czy ten skok juz byl czy nie. Mala w sobotę kończy 8tygodni. I przez trzy dni byla taka nie do zniesienia ze z rąk nie chciala mi zejść. Nawet tata nie byl akceptowany. ;D i wkolo maruda nie spala
 
Ja też mam ten problem, bo pediatra mnie ochraniała, że przekarmiam małego. Jutro kończy 7 tygodni i waży 5700. Kazała mi w dzień nie dawać mu mleka częściej niż 3 godziny a w nocy jak go nakarmię przed spaniem ( czyli ok 20ej) to dopiero mam mu dawać mleko ok 7 rano 😱 a karmię tylko mm. Tylko, że on miał wagę urodzeniową 3500g. Także, nie wiem co robić bo on ledwo dwie godziny wytrzymuje bez jedzenia, staram się go przetrzymać do tych 3 godzin ale mam taką arię w domu, że nic nie pomaga, ręce opadają 😔 no i nie chce w ogóle spać w dzień, ma ogólnie 3 drzemki po 15 minut jak w zegarku.
O matko czyli cała noc bez jedzenia? 😱 Dziwne podejście lekarza😱nie znam się na tym ale na zdrowy rozsądek jak dziecko płacze z głodu to chyba trzeba nakarmić🤷
 
U nas nie wiem czy ten skok juz byl czy nie. Mala w sobotę kończy 8tygodni. I przez trzy dni byla taka nie do zniesienia ze z rąk nie chciala mi zejść. Nawet tata nie byl akceptowany. ;D i wkolo maruda nie spala
A śmieje się już do siebie, do przedmiotów i do Was? Ogarnia że ma rączki i może ich używac? 😁 Bo po tym poznacie że już po skoku. Na pewno będzie widać różnicę
 
My walczymy ciągle z ciemieniuchą😔 pediatra mi powiedziała że szczoteczka z miękkiego włosia którą wyczesuje jest za miękka. Że niby trzeba po smarowaniu i kąpieli mocno wyczesywać albo pieluszką tetrową pocierać. Nie wyobrażam sobie takiego mocnego wyczesywania czy pocierania bo mały ma bardzo delikatną skórę. Ale musimy się jakoś pozbyć tego dziadostwa. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
 
My walczymy ciągle z ciemieniuchą😔 pediatra mi powiedziała że szczoteczka z miękkiego włosia którą wyczesuje jest za miękka. Że niby trzeba po smarowaniu i kąpieli mocno wyczesywać albo pieluszką tetrową pocierać. Nie wyobrażam sobie takiego mocnego wyczesywania czy pocierania bo mały ma bardzo delikatną skórę. Ale musimy się jakoś pozbyć tego dziadostwa. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Można wziąć zwykły gazik i nasączyć go w oliwce i pocierać główkę. Najlepiej jak godzinę wcześniej jest natłuszczona i czapka założona na ten czas. My też mamy ciemieniuche bo pojawiła się dość późno 🤷 ale przecież to też normalne zjawisko i nie będziecie drapać na siłę 🙈
 
reklama
A śmieje się już do siebie, do przedmiotów i do Was? Ogarnia że ma rączki i może ich używac? 😁 Bo po tym poznacie że już po skoku. Na pewno będzie widać różnicę
Śmieje się juz jak do niej rozmawiamy, powoli zaczyna wydawać z siebie jakies dźwięki, zabawki ja slabo interesują jeszcze ale raczki chyba kuma ze ma bo zauważyłam ze sama wyciaga smoka z buzi raczkami jak jej nie pasuje cos i juz zaczyna pchać kciuki do buzi. Butelke tez zaczyna łapać przy karmieniu. Takze mam nadzieje ze u nas juz ten skok byl;D
 
Do góry