reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Ale wyczuwam tutaj biznes po prostu i umowy lekarzy z firmami farmaceutycznymi 😷
Poważnie wiele dziewczyn bierze ten lek, ale dopiero wtedy gdy są podejrzenia o to, że ciąża mogłaby być zagrożona, były wcześniej poronienia, problemy jakieś z plamieniami itd.
Wiadomo nie jestem lekarzem i nie znam się 😁

Ja to się dziś rozmarzyłam i ułożyłam wstępnie w głowie plan na następne wakacje, Chorwacja lub Hiszpania 😍 będzie to misja przy takim maluszki i 3 letniej córci, ale lubimy wyzwania 😁
 
Dzień dobry :) Ja mam pierwsza przerwę przy sprzątaniu. Pogoda taka piękna 😊 wczoraj zrobiłam badania, wyszło jeszcze więcej niż się spodziewałam. Przez ostatnie pół roku podstawowe badania poszły w górę o ok 5 zł 🤯 wyniki super, tylko TSH poszło mi strasznie w górę, ale zobaczymy jak to poprowadzimy dalej.

Ja mam kontakty do swojego lekarza, ale staram się z nich nie korzystać,jesli naprawdę nie muszę. U nas to wyszło tak po prostu, ale znamy się prywatnie, nie tylko w relacji lekarz pacjent.

Duphaston jeszcze niedawno kosztował 25 zł. niestety, coraz więcej jest poronień,krwawień itp. Nasz styl życia nie pomaga. Czasem lekarz wypisuje receptę i mówi, że gdyby się nic nie działo to po prostu nie kupować, ale nieć w razie "w " ja jestem obstawiona, bo jestem po przejściach ginekologocznych, nie związanych z ciąża, ale jednak.
 
Dzień dobry :) Ja mam pierwsza przerwę przy sprzątaniu. Pogoda taka piękna 😊 wczoraj zrobiłam badania, wyszło jeszcze więcej niż się spodziewałam. Przez ostatnie pół roku podstawowe badania poszły w górę o ok 5 zł 🤯 wyniki super, tylko TSH poszło mi strasznie w górę, ale zobaczymy jak to poprowadzimy dalej.

Ja mam kontakty do swojego lekarza, ale staram się z nich nie korzystać,jesli naprawdę nie muszę. U nas to wyszło tak po prostu, ale znamy się prywatnie, nie tylko w relacji lekarz pacjent.

Duphaston jeszcze niedawno kosztował 25 zł. niestety, coraz więcej jest poronień,krwawień itp. Nasz styl życia nie pomaga. Czasem lekarz wypisuje receptę i mówi, że gdyby się nic nie działo to po prostu nie kupować, ale nieć w razie "w " ja jestem obstawiona, bo jestem po przejściach ginekologocznych, nie związanych z ciąża, ale jednak.
No tak :)
 
Witajcie.
Ja od rana mam nudności, ale jak zjem coś kwaśnego to mi na chwilę przechodzi, tylko, żeby moje nerki wytrzymały bo w sumie tego kwaśnego jem teraz bardzo dużoo_O
Jestem jeszcze przed badaniami, bo jak na złość w tym dniu kiedy miałam je zrobić nawalił system informatyczny w diagnostyce i do późnych godzin nie wpuszczali nikogo a ja nie dałabym rady na czczo tak długo czekać no i zrezygnowałam
Mi lekarz kazał zrobić pakiet badań (gr krwi, morfo, mocz w glukozie, TSH, VDRL, PHCV,HIV,TOXO IgG IgM)
Grupę krwi nie wiem po co kiedy robiłam w poprzedniej ciąży, dziwi mi też, że już na wstępie tyle badań np. HIV miałam robiony sporo później a teraz wszystko naraz
Zapisał mi też witaminy w tym D3 pytanie czy przy takiej słonecznej pogodzie powinno się jeszcze brać wit. D skoro słoneczko robi swoje? :)
A jaki kwas foliowy bierzecie? czy dawka 0,4 mg wystarczy? bo lekarz wspomniał o activfolianie a tam jest dawka dwa razy większa
 
Cześć dziewczyny, powoli wracam do żywych :)

Ja do swojego lekarza mam tylko nr tele i nic po za tym, póki co nie miałam potrzeby się z nim kontaktować ale wiem że w razie czego mogę bez problemu zadzwonić 😊

Jeśli chodzi o badania to dopiero będę robić, mam chyba z 10 i już się boję kosztów ale przynajmniej mam 15% zniżki, zawsze coś 😉

Ulotnechwile też mi się marzą wakacje w Chorwacji heh może kiedyś 😋
 
reklama
Witajcie.
Ja od rana mam nudności, ale jak zjem coś kwaśnego to mi na chwilę przechodzi, tylko, żeby moje nerki wytrzymały bo w sumie tego kwaśnego jem teraz bardzo dużoo_O
Jestem jeszcze przed badaniami, bo jak na złość w tym dniu kiedy miałam je zrobić nawalił system informatyczny w diagnostyce i do późnych godzin nie wpuszczali nikogo a ja nie dałabym rady na czczo tak długo czekać no i zrezygnowałam
Mi lekarz kazał zrobić pakiet badań (gr krwi, morfo, mocz w glukozie, TSH, VDRL, PHCV,HIV,TOXO IgG IgM)
Grupę krwi nie wiem po co kiedy robiłam w poprzedniej ciąży, dziwi mi też, że już na wstępie tyle badań np. HIV miałam robiony sporo później a teraz wszystko naraz
Zapisał mi też witaminy w tym D3 pytanie czy przy takiej słonecznej pogodzie powinno się jeszcze brać wit. D skoro słoneczko robi swoje? :)
A jaki kwas foliowy bierzecie? czy dawka 0,4 mg wystarczy? bo lekarz wspomniał o activfolianie a tam jest dawka dwa razy większa
Jak robiłaś grupę krwi to nie ma potrzeby robić drugi raz, weź tylko org. Wynik, bo Twoja grupa będzie potrzeba do przeciwciał, a te już musisz zrobić. HIV się powinno robić 2 a najlepiej 3 badania, w każdym trymestrze, ale widzę trend, że robi się w 1 i 3cim

Kwas foliwoy 4mg jest ok,ale w metafolin już bym nie szła. I tak najważniejsze jest przed ciąża i pierwsze 8 tygodni, bo tyle trwa zamykanie cewy nerwowej
 
Do góry