reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny czy wy już zaczynacie powoli zagłębiać się w wyprawkę co wam będzie potrzebne co nie? 🤔


Ja jeszcze nie, w tej ciąży lecę po minimum, minimum rzeczy, ciuszków i wydatków ☺️
Mamy małe mieszkanko to raz.
Przy pierwszej ciąży i zakupach sama zobaczyłam co było potrzebne a co tylko kupione i zbędne także teraz minimum ☺️
 
reklama
Witajcie.
Ja od rana mam nudności, ale jak zjem coś kwaśnego to mi na chwilę przechodzi, tylko, żeby moje nerki wytrzymały bo w sumie tego kwaśnego jem teraz bardzo dużoo_O
Jestem jeszcze przed badaniami, bo jak na złość w tym dniu kiedy miałam je zrobić nawalił system informatyczny w diagnostyce i do późnych godzin nie wpuszczali nikogo a ja nie dałabym rady na czczo tak długo czekać no i zrezygnowałam
Mi lekarz kazał zrobić pakiet badań (gr krwi, morfo, mocz w glukozie, TSH, VDRL, PHCV,HIV,TOXO IgG IgM)
Grupę krwi nie wiem po co kiedy robiłam w poprzedniej ciąży, dziwi mi też, że już na wstępie tyle badań np. HIV miałam robiony sporo później a teraz wszystko naraz
Zapisał mi też witaminy w tym D3 pytanie czy przy takiej słonecznej pogodzie powinno się jeszcze brać wit. D skoro słoneczko robi swoje? :)
A jaki kwas foliowy bierzecie? czy dawka 0,4 mg wystarczy? bo lekarz wspomniał o activfolianie a tam jest dawka dwa razy większa

Hey witaj w klubie nudności i mdłości :-/

Też przede mną badania i nie wiem jak wytrzymam na czczo przy tych mdłościach :/

Na HIV mi nie zlecił badań a jeśli chodzi o gr krwi to powiedział że mam donieść wyniki jak miałam robione w poprzedniej ciąży.
Jeśli chodzi o kwas foliowy to biorę taką dawkę, to jest standardowa dawka, większa jest zalecana gdy np.dziecko w poprzedniej ciąży urodziło się z wadą układu nerwowego i jeszcze inne są powody brania większej dawki :)
 
Najdroższe wydatki odchodzą, bo wózek, łóżeczko, fotelik i takie grube sprawy mam. Ciuchy trzeba będzie dokupić, bo swoje poodawałam. Raz zobaczymy jaka płeć, dwa zupełnie inna pora roku. Ja nie lubię zbędnych gadżetów, więc nie boję się, że popłynę 😉 na pewno zainwestuje w Medele, bo ostatnio miałam pożyczony
 
Najdroższe wydatki odchodzą, bo wózek, łóżeczko, fotelik i takie grube sprawy mam. Ciuchy trzeba będzie dokupić, bo swoje poodawałam. Raz zobaczymy jaka płeć, dwa zupełnie inna pora roku. Ja nie lubię zbędnych gadżetów, więc nie boję się, że popłynę 😉 na pewno zainwestuje w Medele, bo ostatnio miałam pożyczony

Też czekam na płeć bo jakby co będą z lutego, więc powinny ciuszki pasować, teoretycznie 😉
A kogo masz teraz w domku i ile lat ma pociecha ? 😋
 
Jeśli chodzi o wyprawkę to na szczęście mam po synu, tylko jeszcze nie wiadomo co z ciuszkami heh 😁
No to fajnie ja musze wszystko od podataw kupowac😁jedynie u szwagierki mam ciuszki odlozone po 1corke i 2 uniwesalne ale nie pamiętam co jest ma z jakies3kartony odlozone:) wiec musze zobaczyc i potem dokupic co brakuje
 
No to fajnie ja musze wszystko od podataw kupowac😁jedynie u szwagierki mam ciuszki odlozone po 1corke i 2 uniwesalne ale nie pamiętam co jest ma z jakies3kartony odlozone:) wiec musze zobaczyc i potem dokupic co brakuje

Ja to w sumie w pierwszej ciąży praktycznie nic nie musiałam kupować oprócz paru nowych ciuszek i stelażu do wanienki bo moja mama i teściowa zafundowały łóżeczko i wózek (z własnej inicjatywy ) 😁
w razie czego ciuchy dla dziewczynki też mam odłożone po siostrzenicy 😋

I na pewno coś kupisz, bo ja niby miałam ale coś tam się kupiło, zwłaszcza z wyprzedaży heh 😀
 
Ja to w sumie w pierwszej ciąży praktycznie nic nie musiałam kupować oprócz paru nowych ciuszek i stelażu do wanienki bo moja mama i teściowa zafundowały łóżeczko i wózek (z własnej inicjatywy ) 😁
w razie czego ciuchy dla dziewczynki też mam odłożone po siostrzenicy 😋

I na pewno coś kupisz, bo ja niby miałam ale coś tam się kupiło, zwłaszcza z wyprzedaży heh 😀
Nawet w lumpeksie znajdzie sie cos😘
 
Wy już po badaniach, mnie dopiero wyśle jak będę mieć to USG zrobione. Ale powiem Wam, że tym razem jestem bardzo spokojna, wiem że i tak co ma być to będzie a póki co żadnych niepokojących objawów nie mam. Ale też ciąża nie będę się chwalić i mówić w pracy póki nie będę mieć badań. W pierwszej ciąży miałam USG dopiero w 12 tyg to sobie wyobraźcie że byłam nieco bardziej zniecierpliwiona 😄
Folik biorę już od marca bo w moim życiu wszystko musi być zaplanowane i wiedziałam że od maja/czerwca zaczniemy sie starać 😉.
Z wyprawki to jakieś drobne rzeczy tylko będą potrzebne i jeśli się okaże ze chłopak to ciiszkow trochę bo u nas w rodzinie póki co same baby się rodzą 🙃
 
reklama
Też czekam na płeć bo jakby co będą z lutego, więc powinny ciuszki pasować, teoretycznie 😉
A kogo masz teraz w domku i ile lat ma pociecha ? 😋

Mam "prawie dorosłą" 4 letnią córkę ale rodzoną w czerwcu, więc trochę pogoda może się różnić 🤣

Ja to w sumie w pierwszej ciąży praktycznie nic nie musiałam kupować oprócz paru nowych ciuszek i stelażu do wanienki bo moja mama i teściowa zafundowały łóżeczko i wózek (z własnej inicjatywy ) 😁
w razie czego ciuchy dla dziewczynki też mam odłożone po siostrzenicy 😋

I na pewno coś kupisz, bo ja niby miałam ale coś tam się kupiło, zwłaszcza z wyprzedaży heh 😀

Super, że Wam tak pomogli i jeszcze jak trafili w gust to już całkiem. My byliśmy zdani na siebie, raz, że tak chcieliśmy, dwa chyba bym oszalala, jakby mi wszystko różowe do domu przytargali 🙆‍♀️
Nawet w lumpeksie znajdzie sie cos😘

Na lumpach nie umiem kupować, no nie i już. Czasem chodzę, popatrzę, ale nic nie widzę. Za to moja siostra jest mistrzem w tej dziedzinie i jak potrzebuje to proszę ją o pomoc
 
Do góry