reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Jak tam samopoczucie mamuśki?
Ja dalej czuję się jak g$@#o w betoniarce.
Przez to humor też mam paskudny.
Wczoraj była euforia po zobaczeniu serducha [emoji3590] a dzisiaj kolejny zjazd emocjonalny :)

Ile kwasu foliowego przyjmujecie? Bo ja brałam Pregna Plus + dodatkowo Folik a wczoraj ginekolog mówiła że to co w witaminach wystarczy.
Nie sprawiła ta lekarka na mnie dobrego wrażenia tak swoją drogą, bardzo olewczo podeszła do mojej wizyty. I teraz nie wiem czy brać jak wcześniej czy rzeczywiście odstawić folik?
Ja brałam od początku cyklu folik i Wit D3, a później kupiłam femibion 1, który ma w swoim składzie te same dawki, więc odstawilam folik i D3 żeby się nie podwajaly dawki
 
reklama
U mnie ciągle mdłości i jeszcze wczoraj doszły wymioty więc ogólnie czuję się nieciekawie 😔
Mój lekarz zalecił tylko kwas foliowy i w 1 ciąży też tak brałam, powiedział że witaminy od II trym mam brać.
 
Witam kochane [emoji8] Bardzo gratuluję wszystkim, które w lutym 2021 będą mamusiami. O dziecko z mężem staraliśmy się 2,5 roku bez pomocy lekarzy. W najmniej spodziewanym momencie okazało się, że będziemy rodzicami [emoji847] Bylam już na 3 wizytach u ginekologa, wszystko już jest w porządku, plamienia ustąpiły, dalej biorę duphaston, serduszko pięknie bije. Mój termin 19 luty [emoji854]
Hej. A możesz napisać coś więcej o tych plamieniach? Jakie miałaś zalecenia od lekarza? Musiałaś leżeć? Jaki miały kolor? Sorrki, że tak wypytuje, ale jestem w 7 tygodniu od poniedziałku mam plamienia, biorę duphaston 3 x dziennie, ale się nadal utrzymują
 
Cześć, ja już po wizycie. Fajny lekarz się wydaje, taki konkretny. Dostałam skierowanie na to wczesne USG bo nie wyczuł żeby macica była odpowiednio powiększona jak na 7tydz ciąży. Chodzę na NFZ i tu w gabinecie nie robi się USG, tylko oddzielnie się trzeba zapisać, więc chwile mnie to potrzyma w niepewności jeszcze... Teraz myślę że ta macica może się schowała bo mam jelita puste, oprócz niestrawności i wzdęć wczoraj mnie jeszcze przeczyscilo... 😑 zalecił brać folik 2 tabl (do tej pory brałam po jednej), mówiłam że biorę wit D i magnez i więcej nic nie kazał na razie. W poprzedniej ciąży też zestaw witamin plus DHA dopiero od 2 trymestru brałam.
 
Hej, u mnie zależy :) Około południa zaczynają się mdłości, popołudniu zazwyczaj jestem trochę zmęczona i mój facet mnie denerwuje... Miewam dołki. W pracy jest ok, bo sama siedzę :)
Biorę Omegamed optima, tam jest wszystko (tylko DHA mało w jednej tbl, więc biorę 3 DHA i jedną z resztą skłądników). Dodatkowo kupiłam sobie magne B6, ponieważ drży mi powieka od kilku dni (zapewne od kawy, którą od wczoraj ograniczam do 1 kubka). Lekarka powiedziała, że mogę brać. Co do kwasu foliowego, to znalazłam takie info: " Nadmiar kwasu foliowego w ciąży jest wydalany razem z moczem i dlatego nie da się go przedawkować. Podczas ciąży niedobór kwasu foliowego może skutkować rozszczepieniem wargi i podniebienia, wadami serca lub cewy nerwowej."
Ja za to wczoraj miałam mega awanturę z moim facetem :( I skończyło się plamieniem, ale na szczęście miałam umówioną wcześniej wizytę u lekarza i pierwszy raz widziałam jak mojej fasolce bije serduszko <3
Brownie też miałam po dniu wizyty dola. Tak się cieszyłam a następnego dnia łzy zupełnie bez powodu.
Domi facetowi powiedz ze kobiet w ciąży NIE WOLNO denerwować. Wiem łatwo się mówi a życie życiem.
Ja biorę i pregne plus i kwas foliowy 5 mg czyli taka mega dawkę na receptę. Chorowałam kiedyś na padaczke i co prawda niby już nie muszę tyle brać ale p. Dr powiedziała że nie zaszkodzi.
Biorę też końska dawkę magnezu a mimo to dziś w nocy kłuło mnie serce wzięłam magnez i po minucie było ok. Każdy organizm jest inny ale lepiej brać więcej tego co nie szkodzi i wydaje nam się że potrzebujemy. Takie jest moje zdanie.
Wczoraj mój mąż zrobił mi niespodzianke i narobił sushi. Nie miałam ochoty na tuńczyka tylko raczej na parówkę i kiszonego ogorka ale zjadłam kilka kawalkow żeby nie było mu przykro. I potem... żałowałam. Napar z imbiru czyni cuda😉
Ach to samopoczucie. Pocieszmy się że 1 trymestr kiedyś minie i potem będzie milusio🙂
Trzymajcie się dzielnie!
 
Moja miłości ma 1cm!! ❤️❤️ ale niestety mamy też infekcje ponoć i dostaliśmy pimafucin :( bardzo mnie to martwi, ponoć jest to lek bezpieczny w ciąży ale wiadomo wolałabym nic nie brać tym bardziej w pierwszym trymestrze. (tym bardziej że infekcja bezobjawowa)
 
Moja miłości ma 1cm!! ❤️❤️ ale niestety mamy też infekcje ponoć i dostaliśmy pimafucin :( bardzo mnie to martwi, ponoć jest to lek bezpieczny w ciąży ale wiadomo wolałabym nic nie brać tym bardziej w pierwszym trymestrze. (tym bardziej że infekcja bezobjawowa)

Może jeśli infekcja to pomoże większa ilość wody z cytryną wypijana dziennie?

Woda jest lekiem na całe zło, na bóle glowy również ☺️

Ja czuje się dobrze, nic mi raczej nie dolega, wiadomo mam czasami lenia i więcej wypoczywam, ale przy córci jest co robić, od rana ciąglę coś, spacerek 1,5 h już za nami, obiadek zjedzony, pranie rozwieszone także teraz jej drzemka 2 h i mój czas na relaks z książką ☺️

Kupiłam 1 kg truskawek i mniejszy koszyczek malin, bo mam parcie duże na owoce takie i pomidory 😁
 
Moja miłości ma 1cm!! ❤️❤️ ale niestety mamy też infekcje ponoć i dostaliśmy pimafucin :( bardzo mnie to martwi, ponoć jest to lek bezpieczny w ciąży ale wiadomo wolałabym nic nie brać tym bardziej w pierwszym trymestrze. (tym bardziej że infekcja bezobjawowa)
Olunia a jak dowiedziałaś sie o infekcji skoro bezobjawowa?Robiłaś jakiś wymaz?
 
Hey dziewczyny !
jak się czujecie ?
mam pytanie :) dzisiaj byłam u ginekologa ale całkowicie zapomniałam jej powiedzieć ze od wczoraj pobolewają mnie nerki. Bylam w środę na badaniumoczu które wklejam w załączniku.
nie wiecie jaka może być przyczyna bólu w okolicach nerek ?
 

Załączniki

  • 9E1AEBA4-3988-4E92-8A84-78F8565FC1DC.jpeg
    9E1AEBA4-3988-4E92-8A84-78F8565FC1DC.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 55
reklama
Hey dziewczyny !
jak się czujecie ?
mam pytanie :) dzisiaj byłam u ginekologa ale całkowicie zapomniałam jej powiedzieć ze od wczoraj pobolewają mnie nerki. Bylam w środę na badaniumoczu które wklejam w załączniku.
nie wiecie jaka może być przyczyna bólu w okolicach nerek ?
U mnie ból nerki skończył się 3 krotnym zapaleniem pęcherza i cewki moczowej, a po ok 6 miesiącach urodziłam kamień, który nie był widoczny podczas usg jamy brzusznej. Tylko ja mam bardzo długo jeszcze słabe wyniki moczu bo miałam krwiomocz. Lekarz podejrzewał piasek na nerkach a skończyło się kamieniem. Tylko u mnie to dziedziczne niestety
 
Do góry