reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na te kolki? U nas dzisiaj od 14.00 takie ataki płaczu, że aż mi szkoda go. Już dawaliśmy krople, termofor, masowaliśmy, włączaliśmy suszarke na maxa. Spokój tylko na chwilę jest ;/
U nas dzisiaj pomoglo odbijanie. Ale pozniej byl kolejny napad i juz nie pomoglo. Zagrzalismy termoforem ale mysle ze raczej usnela ze zmeczenia (po puszczeniu paru bąków). Chyba takim dobrym sprawdzonym sposobem jest ciepla kąpiel.
 
Dziewczyny jakie dajecie witaminy D?
U nas po podaniu Vigantolu ryk przez 2 godziny, myślę czy nie zmienić.
Ostatnio zapomnieliśmy podać i dziecko spokojniejsze 🤷🏼‍♀️
Ja polecam Devikap, jest to lek a nie suplement. Tyle że jest na receptę. Podaje się jedną krople. Pediatra nam powiedziała że jest dużo lepsze niż suplementy. Jedynie trzeba się nauczyć podawać. Bo niestety nie ma żadnego podajnika tylko trzeba wkrapiac bezpośrednio do buźki.
 
U nas dzisiaj pomoglo odbijanie. Ale pozniej byl kolejny napad i juz nie pomoglo. Zagrzalismy termoforem ale mysle ze raczej usnela ze zmeczenia (po puszczeniu paru bąków). Chyba takim dobrym sprawdzonym sposobem jest ciepla kąpiel.
No moja przy kąpieli płacz, a przy pielęgnacji grzeczna.. 🤷‍♀️ A potem i tak swoje musiała trochę na płakać, zasnęła i położyłam ją na siebie😅 U mnie 17/18 i ryk, mniej więcej trwa do godziny 😏
 
Dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na te kolki? U nas dzisiaj od 14.00 takie ataki płaczu, że aż mi szkoda go. Już dawaliśmy krople, termofor, masowaliśmy, włączaliśmy suszarke na maxa. Spokój tylko na chwilę jest ;/
Polecam spróbować masaż odbytu dziecka, u niektórych działa bardzo przy kolkach, usprawnia uwalnianie powietrza z jelit 😊 może przy takim masowaniu być oczywiście kupsztal, ale przy okazji powietrze też się uwalnia i przynosi dziecku ulgę.
 
reklama
Nasza to sie drze jakby ja ze skory obdzierali 😔 ona placze, ja placze.. masakra. O tyle ze ciagle jakos przy piersi sie uspokaja. Zwija czesto na wszystkie strony - stad twierdze ze kolka - ale przy piersi w miare spokoj. Tylko nie wiem jak dlugi moje piersi to wytrzymaja. Smoczek tez juz tylko sporadycznie ratuje sytuacje. Czesto niestety wyrzuca.
 
Do góry