reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Rozejscie to sprawa fizjologiczna, zależy jak duże jest, ale można to łatwo sprawdzic. Trzeba się położyć plackiem najlepiej na podłodze, lekko uniesc szyję i głowę do klatki piersiowej napinajac górne mięśnie brzucha i przyłożyć palce w to rozejscie, zwykle jest na dwa-trzy palce tuż po porodzie i stopniowo zanika. Dobrze ćwiczyć mięśnie głębokie i dna macicy poprzez "przytulanie" brzucha do kręgosłupa w pozycji leżącej. Jeśli po 6tyg rozejscie się nie zmniejszy do pomoże fizjoterapeuta uroginekologiczny :)
Dzięki za odpowiedź! W takim razie muszę sprawdzić jak to u mnie jest i czekać, myślałam, że nie ma szans, że to samo zniknie po połogu, szczególnie, że mięśnie brzucha zawsze miałam słabe 🥺 ale w razie "w" poszukam już jakiegoś dobrego fizjoterapeuty 😉
 
Ja jak już mam kupować, to wolę 6 w 1, bo mniej wkłuć. W sumie nie wiem czemu jest to 5 w 1... W necie o szczepionkach jest sporo, często sprzecznych informacji, sama czasem się na coś natknę i potem się zastanawiam, dlatego lepiej nie czytać.
No wlasnie ja nie pamietam czemu wybralam opcje 5w1 ale cos mi sie nie pdoobalo w 6w1 tylko co. Wiem ze jest problen czasami z dostepnoscia 6w1 bo trzyma sanepid je dla wczesniakow i sa opoznienia w szczepieniach
 
No wlasnie ja nie pamietam czemu wybralam opcje 5w1 ale cos mi sie nie pdoobalo w 6w1 tylko co. Wiem ze jest problen czasami z dostepnoscia 6w1 bo trzyma sanepid je dla wczesniakow i sa opoznienia w szczepieniach
Hm no właśnie ciekawe jak to jest z tym 6 w 1... Pediatra mówiła, że raczej nie ma problemów z dostępnością 🤔
 
My dziś po wizycie patronażowej u pediatry, wszystko ok. Czaruś waży prawie 3800g już ♥️ Z tymi szczepieniami podpytałam trochę i jednak zdecydujemy się na 6 w 1, bo za dużo tych wkłuć tak normalnie 😢 Poza tym miałam mieć dziś wizytę doradczyni laktacyjnej, ale auto jej nawaliło, a ja zaczęłam się zastanawiać, czy jest sens 🤔 Dzisiaj pierwszy raz mały złapał cyca bez bólu, a głównie z tym miałam problem, minus jest niestety taki, że się nie najada tak jak modyfikowanym. Karmiłam teraz kilka razy w ciągu 2 godzin zanim zasnął a i tak śpi mi teraz na rękach i obawiam się, że próba przełożenia do łóżeczka skończy się jego pobudką. Myślę, że dopóki mam mleko, a on będzie ładnie łapał, to będę go przystawiać, ale mm też będziemy podawać, żeby znów go nie przegłodzić.
A i ogarnęłam dziś, że chyba mam rozejście mięśnia prostego brzucha (taka jakby dziura w okolicy pępka jak naduszę) i tak się zastanawiam do kogo się z tym udać i generalnie co robić, bo jak tak ma wyglądać mój brzuch to załamka totalna 😭 Ma któraś z was może taki problem albo wie co robić/do kogo się z tym udać?
Ja będę szła do fizjoterapeutki po połogu :)
 
reklama
Do góry