reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny karmiace piersia - czy uzywacie smoczka? Ja bardzo nie chcialam i mialam straszne wyrzuty sumienia jak dzisiaj zdecydowalam sie podac. Ale nasza mala ma tak ogromna potrzebe ssania ze nie bylam juz w stanie nic innego wymyslic. Okazal sie byc zbawienny, nareszcie mala jest spokojna bez cycka.
Fajnie, że go wzięła, bo moja ma też ogromną potrzebę ssania, ale tylko moje cycki chce ssać, o smoczku małym lub większym mowy nie ma...
 
reklama
U nas mala tez ma mega odruch ssania a smoczka nie vhce załapać. A ze karmie mm to mam straszny problem bo mala jest mega darta. A mnie to kosztuje wiele nerw i walki z nia zanim usnie
 
Dziewczyny mające synków, powiedzcie jak dbacie o siusiaki waszych chłopców? Bo oczywiście nam raz powiedzieli żeby ściągać delikatnie skórkę innym razem żeby tego nie robić. Pediatra natomiast kazała dokładnie wymywac tą białą mastke. A ja się potwornie boję żeby przy tych wszystkich czynnościach higienicznych nie zrobić małemu krzywdy. Bo przeciez to takie wszystko malutkie. Bardzo mnie to stresuje.
Ja w szpitalu się o to dopytywałam to powiedzieli mi, żeby do roku czasu nie ruszać siusiaka, że dopiero po roku trzeba go " naciągać".
 
My dziś po wizycie patronażowej u pediatry, wszystko ok. Czaruś waży prawie 3800g już ♥️ Z tymi szczepieniami podpytałam trochę i jednak zdecydujemy się na 6 w 1, bo za dużo tych wkłuć tak normalnie 😢 Poza tym miałam mieć dziś wizytę doradczyni laktacyjnej, ale auto jej nawaliło, a ja zaczęłam się zastanawiać, czy jest sens 🤔 Dzisiaj pierwszy raz mały złapał cyca bez bólu, a głównie z tym miałam problem, minus jest niestety taki, że się nie najada tak jak modyfikowanym. Karmiłam teraz kilka razy w ciągu 2 godzin zanim zasnął a i tak śpi mi teraz na rękach i obawiam się, że próba przełożenia do łóżeczka skończy się jego pobudką. Myślę, że dopóki mam mleko, a on będzie ładnie łapał, to będę go przystawiać, ale mm też będziemy podawać, żeby znów go nie przegłodzić.
A i ogarnęłam dziś, że chyba mam rozejście mięśnia prostego brzucha (taka jakby dziura w okolicy pępka jak naduszę) i tak się zastanawiam do kogo się z tym udać i generalnie co robić, bo jak tak ma wyglądać mój brzuch to załamka totalna 😭 Ma któraś z was może taki problem albo wie co robić/do kogo się z tym udać?
 
My dziś po wizycie patronażowej u pediatry, wszystko ok. Czaruś waży prawie 3800g już ♥️ Z tymi szczepieniami podpytałam trochę i jednak zdecydujemy się na 6 w 1, bo za dużo tych wkłuć tak normalnie 😢 Poza tym miałam mieć dziś wizytę doradczyni laktacyjnej, ale auto jej nawaliło, a ja zaczęłam się zastanawiać, czy jest sens 🤔 Dzisiaj pierwszy raz mały złapał cyca bez bólu, a głównie z tym miałam problem, minus jest niestety taki, że się nie najada tak jak modyfikowanym. Karmiłam teraz kilka razy w ciągu 2 godzin zanim zasnął a i tak śpi mi teraz na rękach i obawiam się, że próba przełożenia do łóżeczka skończy się jego pobudką. Myślę, że dopóki mam mleko, a on będzie ładnie łapał, to będę go przystawiać, ale mm też będziemy podawać, żeby znów go nie przegłodzić.
A i ogarnęłam dziś, że chyba mam rozejście mięśnia prostego brzucha (taka jakby dziura w okolicy pępka jak naduszę) i tak się zastanawiam do kogo się z tym udać i generalnie co robić, bo jak tak ma wyglądać mój brzuch to załamka totalna 😭 Ma któraś z was może taki problem albo wie co robić/do kogo się z tym udać?
Z brzuchem to chyba do fizjoterapeuty. Ja wlasnie chyba zaszczepie 5w1. Wczoraj za duzo czytalam o szczepieniach i nie wiem jakie wybrać. Wczoraj analizowałam czym szczepilam starsza i nie wiem moze tym samym zaszczepie eh
 
Rozejscie to sprawa fizjologiczna, zależy jak duże jest, ale można to łatwo sprawdzic. Trzeba się położyć plackiem najlepiej na podłodze, lekko uniesc szyję i głowę do klatki piersiowej napinajac górne mięśnie brzucha i przyłożyć palce w to rozejscie, zwykle jest na dwa-trzy palce tuż po porodzie i stopniowo zanika. Dobrze ćwiczyć mięśnie głębokie i dna macicy poprzez "przytulanie" brzucha do kręgosłupa w pozycji leżącej. Jeśli po 6tyg rozejscie się nie zmniejszy do pomoże fizjoterapeuta uroginekologiczny :)
 
Mi wczoraj pielęgniarka mówiła że ona poleca 5w1 i teraz większość rodziców się na nie decyduje
Z brzuchem to chyba do fizjoterapeuty. Ja wlasnie chyba zaszczepie 5w1. Wczoraj za duzo czytalam o szczepieniach i nie wiem jakie wybrać. Wczoraj analizowałam czym szczepilam starsza i nie wiem moze tym samym zaszczepie eh
 
reklama
Z brzuchem to chyba do fizjoterapeuty. Ja wlasnie chyba zaszczepie 5w1. Wczoraj za duzo czytalam o szczepieniach i nie wiem jakie wybrać. Wczoraj analizowałam czym szczepilam starsza i nie wiem moze tym samym zaszczepie eh
Ja jak już mam kupować, to wolę 6 w 1, bo mniej wkłuć. W sumie nie wiem czemu jest to 5 w 1... W necie o szczepionkach jest sporo, często sprzecznych informacji, sama czasem się na coś natknę i potem się zastanawiam, dlatego lepiej nie czytać.
 
Do góry