reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny a co polecacie na hemoroidy? Pierwszy raz mi się pojawiły i kompletnie nie wiem jak sobie poradzić. Jak czytam jakie są objawy to wydaje mi się że mnie dopadło. Może jakaś maść sprawdzona? Kompletnie nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.
Ja raz, czy dwa coś tam miałam w ciąży, lekarka poleciła maść Posterisan z tego co pamiętam, ale nie używałam, więc się nie wypowiem, nawet nie zdążyło dojść zamówienie, bo po kilku dniach samo zeszło. Myślę, że na pewno dużo wody i dieta antyzaparciowa mogą pomóc :) Chociaż ja z tego co pamiętam, jak miałam tego hemoroida to nie miałam zaparć, a wręcz wypróżniałam się kilka razy dziennie, więc nie wiem od czego to zależy 🤷
 
reklama
Karmisz małego modyfikowanym na żądanie tak jak chce czy wybudzasz co 3h? Jest tylko na mm czy tez przepajasz cyckiem ?
My wybudzamy co 3h, ale teraz częściej karmię piersią (albo odciagnietym mlekiem jak mnie piersi bolą od jego ssania, a mleko jest), zwykle w nocy raz lub dwa (w zależności czy uda mi się coś wieczorem jeszcze odciągnąć) chłopak daje mu modyfikowane. Jakbym miała karmić na żądanie to znów by głodował, bo sam się rzadko budzi, w w nocy to już w ogóle, chociaż dziś w nocy się obudził po 4h i dobrze, bo chłopak budzika nie słyszał, a ja nawet nie nastawiałam 😯
 
Ja mam zmartwienie bo nie chce odpaść ten kikut... nie wiem czy ja coś robię źle czy jak... w szpitalu kazali tylko psikać octeniseptem a położna znowu w domu mówiła żeby wyciskać te waciki nasączone spirytusem na kikut i wysuszać patyczkiem. Robiłam pierwsze octeniseptem, potem jakiś czas tym alkoholem , teraz znów octeniseptem a on jak się trzymał tak się trzyma. Dzisiaj chyba napiszę do położnej co powinnam zrobić...
Zapytaj albo położną albo pediatrę, ja w sumie nie wiem, kiedy to powinno odpaść, ale jak u Ciebie już miesiąc jest to faktycznie chyba trochę długo... Nam położna kazała psikać octeniseptem i wczoraj mówiła, że się ładnie zasusza, więc jest nadzieja, że szybko odpadnie.
 
My wybudzamy co 3h, ale teraz częściej karmię piersią (albo odciagnietym mlekiem jak mnie piersi bolą od jego ssania, a mleko jest), zwykle w nocy raz lub dwa (w zależności czy uda mi się coś wieczorem jeszcze odciągnąć) chłopak daje mu modyfikowane. Jakbym miała karmić na żądanie to znów by głodował, bo sam się rzadko budzi, w w nocy to już w ogóle, chociaż dziś w nocy się obudził po 4h i dobrze, bo chłopak budzika nie słyszał, a ja nawet nie nastawiałam 😯
Ja jestem juz dwa tygodnie po porodzie
 
Skąd wiecie, że wam się macica nie obkurcza? Ja się właśnie boje, że coś moze być nie tak, ale nie mam jak tego sprawdzić 🤷 kontrolna wizyta u ginekologa dopiero po połogu, zapytam może położną na kolejnej wizycie. Odchody połogowe wciąż mam, ale nie jakoś dużo, po cesarce jest tego niby mniej 🤔
Ja też jakoś mało mam tych odchodów, a to dopiero 5 dni po porodzie. Ale w sumie w szpitalu też się jakoś bardzo nie lało w 3 dobie, a lekarz badając mówił, że jest.

Nie nadrobię chyba tych wszystkich stron zapisanych :D Maluszek za bardzo mnie zajmuje, ale generalnie grzeczna jest :)

@Beti.mama, widziałam, że wspominałaś nasze obawy o wenflon. Ja tam mimo wszystko go źle wspominam. Nawet na porządnych skurczach mnie bardzo mocno irytował. Przestał na gazie rozweselającym, ale wtedy było mi ogólnie wszystko jedno :D No i po porodzie też chciałam się go jak najszybciej pozbyć, bo nawet mi w podnoszeniu małej przeszkadzał.
 
Skąd wiecie, że wam się macica nie obkurcza? Ja się właśnie boje, że coś moze być nie tak, ale nie mam jak tego sprawdzić 🤷 kontrolna wizyta u ginekologa dopiero po połogu, zapytam może położną na kolejnej wizycie. Odchody połogowe wciąż mam, ale nie jakoś dużo, po cesarce jest tego niby mniej 🤔
Mi położna powiedziała że mam jeszcze wysoko macice a powinna być już dużo niżej. I w poniedziałek byłam na kontroli ale lekarz zrobił usg i stwierdził że jest ok. Ja odchodow mam bardzo mało prawie w ogóle dlatego też mnie to trochę martwi.
 
Skąd wiecie, że wam się macica nie obkurcza? Ja się właśnie boje, że coś moze być nie tak, ale nie mam jak tego sprawdzić 🤷 kontrolna wizyta u ginekologa dopiero po połogu, zapytam może położną na kolejnej wizycie. Odchody połogowe wciąż mam, ale nie jakoś dużo, po cesarce jest tego niby mniej 🤔
Ja poprzednio mialam o wiele wiecej tych odchodów pologowych, teraz jeszcze niby mam, ale czasami to zwykle plamienie. Zobaczymy na kontrolnej wizycie u doktora
 
Ja też jakoś mało mam tych odchodów, a to dopiero 5 dni po porodzie. Ale w sumie w szpitalu też się jakoś bardzo nie lało w 3 dobie, a lekarz badając mówił, że jest.

Nie nadrobię chyba tych wszystkich stron zapisanych :D Maluszek za bardzo mnie zajmuje, ale generalnie grzeczna jest :)

@Beti.mama, widziałam, że wspominałaś nasze obawy o wenflon. Ja tam mimo wszystko go źle wspominam. Nawet na porządnych skurczach mnie bardzo mocno irytował. Przestał na gazie rozweselającym, ale wtedy było mi ogólnie wszystko jedno :D No i po porodzie też chciałam się go jak najszybciej pozbyć, bo nawet mi w podnoszeniu małej przeszkadzał.
 
reklama
Ja mam zmartwienie bo nie chce odpaść ten kikut... nie wiem czy ja coś robię źle czy jak... w szpitalu kazali tylko psikać octeniseptem a położna znowu w domu mówiła żeby wyciskać te waciki nasączone spirytusem na kikut i wysuszać patyczkiem. Robiłam pierwsze octeniseptem, potem jakiś czas tym alkoholem , teraz znów octeniseptem a on jak się trzymał tak się trzyma. Dzisiaj chyba napiszę do położnej co powinnam zrobić...
Ja tylko octaniseptem pryskam i mały dziś ma tydzień a kikut wisi mu " na włosku" także, nie wiem od czego to zależy.
 
Do góry