reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Hej dziewczyny. My od dzis przechodzimy tylko i wyłącznie na mleko modyfikowane. Byliśmy dzis u pediatry, mala spada na wadze, nie dojada na moim mleku, po mleku bebilon strasznie wymiotowała. Ogólnie zdrowa, zoltaczka sie dalej utrzymuje wiec zakładają ze to od cyca. Dzis zakupiliśmy NAN optipro i zobaczymy czy mleko podpasuje. Startujemy z dawka 20ml i powoli będziemy zwiększać. Mam nadzieje ze wkoncu wyjdziemy na prosta. Do tego ja dalej na antybiotyku, z mega anemia. Wartość zelaza kwalifikuje się do wlewu z kroplówek. I dodatkowo prawdopodobnie czeka mnie zabieg łyżeczkowania bo macicy slabo sie obkurczyła... takze tyle nam stresu ze nie dziwne ze mleka zabraklo
Współczuję ale nic się nie martw w końcu będzie dobrze, a stres Ci teraz nie pomaga. Spróbuj myśleć pozytywnie. Ja też polecam bardzo NAN optipro my tym dokarmiamy synka i naprawdę jest spoko. Mały robi normalne kupki, nie pręży się, i nie ma kolek. Chociaż mi pediatra powiedziała że kolki się zaczynają w około 4tyg więc aż się boje. Też ostatnio miałam podejrzenie o zatrzymaniu odchodów połogowych i brak obkurczania się macicy. Ale na szczęście na razie był to fałszywy alarm. Więc może i u Ciebie tak jest. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.
 
reklama
Hej dziewczyny. My od dzis przechodzimy tylko i wyłącznie na mleko modyfikowane. Byliśmy dzis u pediatry, mala spada na wadze, nie dojada na moim mleku, po mleku bebilon strasznie wymiotowała. Ogólnie zdrowa, zoltaczka sie dalej utrzymuje wiec zakładają ze to od cyca. Dzis zakupiliśmy NAN optipro i zobaczymy czy mleko podpasuje. Startujemy z dawka 20ml i powoli będziemy zwiększać. Mam nadzieje ze wkoncu wyjdziemy na prosta. Do tego ja dalej na antybiotyku, z mega anemia. Wartość zelaza kwalifikuje się do wlewu z kroplówek. I dodatkowo prawdopodobnie czeka mnie zabieg łyżeczkowania bo macicy slabo sie obkurczyła... takze tyle nam stresu ze nie dziwne ze mleka zabraklo
Slabo obkurcza sie macica mi tez jakos duzo nie leci na pocztaku tylko śluz byl i troche brązowe plamienia w 3tygodniu troche moze bardziej krew z brazowymi leci ale jakos tego duzo nie ma tez...dzis bede miala ważenie to zobaczę ile przybral moj ostatnia waga 2775gram
 
Współczuję ale nic się nie martw w końcu będzie dobrze, a stres Ci teraz nie pomaga. Spróbuj myśleć pozytywnie. Ja też polecam bardzo NAN optipro my tym dokarmiamy synka i naprawdę jest spoko. Mały robi normalne kupki, nie pręży się, i nie ma kolek. Chociaż mi pediatra powiedziała że kolki się zaczynają w około 4tyg więc aż się boje. Też ostatnio miałam podejrzenie o zatrzymaniu odchodów połogowych i brak obkurczania się macicy. Ale na szczęście na razie był to fałszywy alarm. Więc może i u Ciebie tak jest. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.
Ja juz 3 wizyty u ginekologa kontrolne co 3 dni. Macica obkurczona ale resztki zostały w środku. Dlatego taka decyzja. Gdybym zaczęła krwawić przez weekend to na cito szpital. Taki ciezki początek. Może potem będzie lzej
 
Dziewczyny a co polecacie na hemoroidy? Pierwszy raz mi się pojawiły i kompletnie nie wiem jak sobie poradzić. Jak czytam jakie są objawy to wydaje mi się że mnie dopadło. Może jakaś maść sprawdzona? Kompletnie nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.
 
Ja juz 3 wizyty u ginekologa kontrolne co 3 dni. Macica obkurczona ale resztki zostały w środku. Dlatego taka decyzja. Gdybym zaczęła krwawić przez weekend to na cito szpital. Taki ciezki początek. Może potem będzie lzej
Na pewno będzie lepiej. Musisz być silna. Ważne że jesteś pod kontrolą lekarza.
 
O matko, współczuję same problemy... Wcale się nie dziwię, że Ci ciężko i nie masz pokarmu. A z tym mlekiem 20ml to nie za mało? Nasz ma tydzień a dajemy już 60ml na porcję, zaraz i to pewnie będzie za mało, wcześniej strasznie płakał, więcej ulewal, raz wymiotował, ogólnie był niespokojny i jak się okazuje właśnie stąd, że dostawał za mało pokarmu. A z tą macicą to sama jestem ciekawa, czy mi się dobrze obkurcza, bym musiała może położną zapytać na kolejnej wizycie, bo kto to wie, brzuch wciąż "nie mój", duży, galaretowaty, siny 🙁
Karmisz małego modyfikowanym na żądanie tak jak chce czy wybudzasz co 3h? Jest tylko na mm czy tez przepajasz cyckiem ?
 
Ja mam zmartwienie bo nie chce odpaść ten kikut... nie wiem czy ja coś robię źle czy jak... w szpitalu kazali tylko psikać octeniseptem a położna znowu w domu mówiła żeby wyciskać te waciki nasączone spirytusem na kikut i wysuszać patyczkiem. Robiłam pierwsze octeniseptem, potem jakiś czas tym alkoholem , teraz znów octeniseptem a on jak się trzymał tak się trzyma. Dzisiaj chyba napiszę do położnej co powinnam zrobić...
 
Ja mam zmartwienie bo nie chce odpaść ten kikut... nie wiem czy ja coś robię źle czy jak... w szpitalu kazali tylko psikać octeniseptem a położna znowu w domu mówiła żeby wyciskać te waciki nasączone spirytusem na kikut i wysuszać patyczkiem. Robiłam pierwsze octeniseptem, potem jakiś czas tym alkoholem , teraz znów octeniseptem a on jak się trzymał tak się trzyma. Dzisiaj chyba napiszę do położnej co powinnam zrobić...
Mi lekarka mowila przy wypisie ze szpitala, ze sa 2 szkoły. Jedna psikanie octaniseptem, druga nie robienie nic suszenie. Wiec ja wzielam sobie do serca ta druga rade 😁. U Ciebie faktycznie bardzo dlugo ten kikut się trzyma
 
Moj tez jeszcze siny i jak galaretka... i niby obkurczyło się to co trzeba
A coś zosyalo. Do poniedziałku ma czas się oczyścić jak nie to szpital. Trzeci w ciągu 2 tygodni
A ile czasu minęło od Twojego porodu? Czemu do szpitala? U mnie dopiero tydzień minął, ale nie jest dobrze, a do tego waga nic nie spada 🙁
 
reklama
Współczuję ale nic się nie martw w końcu będzie dobrze, a stres Ci teraz nie pomaga. Spróbuj myśleć pozytywnie. Ja też polecam bardzo NAN optipro my tym dokarmiamy synka i naprawdę jest spoko. Mały robi normalne kupki, nie pręży się, i nie ma kolek. Chociaż mi pediatra powiedziała że kolki się zaczynają w około 4tyg więc aż się boje. Też ostatnio miałam podejrzenie o zatrzymaniu odchodów połogowych i brak obkurczania się macicy. Ale na szczęście na razie był to fałszywy alarm. Więc może i u Ciebie tak jest. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.
Skąd wiecie, że wam się macica nie obkurcza? Ja się właśnie boje, że coś moze być nie tak, ale nie mam jak tego sprawdzić 🤷 kontrolna wizyta u ginekologa dopiero po połogu, zapytam może położną na kolejnej wizycie. Odchody połogowe wciąż mam, ale nie jakoś dużo, po cesarce jest tego niby mniej 🤔
 
Do góry