reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Obiektywnie mleko mamy jest lepsze od modyfikowanego. Co nie zmienia faktu, że paranoją jest mówić, że jeśli mama karmi mm to jest gorszą od tej co karmi kp.
Im więcej dajemy mm tym mniej nasz organizm produkuje mleka swojego i podawanie mm to prosta droga do wykończenia sobie laktacji.

@Beti.mama - może mały jest przebodźcowany? Za dużo światła, głosów itp?
Niee, światło przygaszamy, w domu cisza, nawet nie przeszkadzają mu roboty za oknem, bo płacz zaczyna się zwykle jak już kończą, jak na moje ewidentnie ma coś z brzuszkiem, bo się wygina, a płacz jest przeraźliwy jakby go coś tam bolało właśnie.
 
reklama
@Beti.mama - no to sprawdźcie, czy podlega to pod opis kolek. 3 godziny płaczu przez chyba minimum 3 dni w tygodniu. Oby nie.... A co wtedy go uspakaja?
Kolka może być, ale na kolki to chyba nie ma rady? 😢 Zazwyczaj na chwilę uspokaja go jedzenie, najlepiej cyc, bo wtedy przysypia, ale zwykle jak odstawiamy go do łóżeczka to się zaczyna na nowo, no i martwi mnie to, że wczoraj zwymiotował.
 
Nie no moja też za bardzo o mm się nie wypowiadała, bardziej siostra tak rekomenduje kp. Ale generalnie wkurza mnie jak ktoś się wtrąca i niepytany mówi mi co mam robić i to jeszcze na zasadzie jednej niepodważalnej prawdy :/ A z tymi rączkami to dziwnie, bo przecież chyba każdy, a zwłaszcza pokolenie, które swoje dzieci już odchowało, wie, że temperaturę dziecka sprawdza się na karku, a rączki mogą być zimne

Olga nie zadręczaj się. Nic jej nie będzie od mm. Uwierz 😀 moja starsza corka byla karmiona tylko 4 miesiace piersia jest zdrowyn dzieckiem. Nie choruje, rośnie dobrze. Jest wygimnastykowana, mowi wierszyki, spiewa piosenki. Niczym sie nie różni od dzieci karmionych piersią!
No dokladnie u mnie przy 1 i 2mm tez bylo bo 2 tyg tylko na piersi byly potem pokarm zanikl😆
 
A masz może szumisia ? Albo coś podobnego? U mnie nie zaśnie mały w ciszy. W dzień tv jest włączone, albo z kimś rozmawiam a w nocy ma szumisia obok siebie i to to uspokaja
Niee, światło przygaszamy, w domu cisza, nawet nie przeszkadzają mu roboty za oknem, bo płacz zaczyna się zwykle jak już kończą, jak na moje ewidentnie ma coś z brzuszkiem, bo się wygina, a płacz jest przeraźliwy jakby go coś tam bolało właśnie.
 
Kolka może być, ale na kolki to chyba nie ma rady? 😢 Zazwyczaj na chwilę uspokaja go jedzenie, najlepiej cyc, bo wtedy przysypia, ale zwykle jak odstawiamy go do łóżeczka to się zaczyna na nowo, no i martwi mnie to, że wczoraj zwymiotował.
Moze poprostu lubi bliskosc i nie lubi lozeczka? :) jakies kropelki moze na kolki?
 
Mówią, że najlepszym lekarstwem na kolki jest po prostu czas...
Są domowe sposoby: termoforki, suszenie suszarką, szumy. Co do kropelek, to u żadnych znajomych nie okazały się skuteczne, a jak poczytałam sobie kiedyś o skutkach ubocznych tych czeskich i niemieckich, to nie wiem czy bym się odważyła podać.
@Beti.mama - mój syn chlustał mlekiem tak, że byliśmy wszyscy do przebrania, którzy byliśmy w jego zasięgu. Okazało się, że ma bardzo silną alergię na jajko.
Jakie skutki uboczne? :) przeczytaj pana tabletke, ten sam sklad co nasz polski odpowiednik. A co do skuteczności u mnie w rodzinie działały cuda 😁 takze jednemu pomogą drugiemu nie, ale nie slyszalam, zeby komuś zaszkodziły
 
Dziś o 17.15 przyszła na świat nasza wspaniała, cudowna , wyczekana, wyleżana córeczka Élodie (wym. Elodi). Płaczę do teraz, że nasze marzenie o dziecku się spełniło i obok naszego aniołka mamy i córeczkę. Nasze szczęście waży 3120gr.❤️ Poród długi i na koniec trudny, ale ekipa lekarzy i położnych bardzo nam oddana. Jestem wykończona. Jutro zdjęcie. Jestem bardao szczęśliwą mamą na świecie.😍🥰
Ooo ☺️ ogromne gratulacje ❤️❤️❤️
 
Jakie skutki uboczne? :) przeczytaj pana tabletke, ten sam sklad co nasz polski odpowiednik. A co do skuteczności u mnie w rodzinie działały cuda 😁 takze jednemu pomogą drugiemu nie, ale nie slyszalam, zeby komuś zaszkodziły
Jak by mialy szkodzic to by wycofali taki produkt z rynku...ale fakt ze komus moze nie pomoc po prostu
 
Dziewczyny, dziękuję Wam za wszystko.
Nie piszę, bo odkąd nasze szczęście jest na świecie, ja nie śpię i już ledwo co funkcjonuję. Moje dziecko ma problem z żołądkiem, podobno jak wszystkie w pierwszych dobach, ale moje w ogole nie spi i ja tez. Pierwsza noc poród, druga 2h snu, trzecia 40 min snu. Jedyne co ją trochę uspokaja, to moje cycki..., które już.mnie tak bolą, że szok.... wrócę do Was i nadgonię czytanie, jak będzie kiedyś w miarę normalnie.... Podbno za dzień, dwa....
Gratulacje❤
 
reklama
To, że nam to wbijają do głowy to jedno, ale gorzej, że wiele ludzi wciąż uparcie w to wierzy i na siłę próbuje wzbudzić w nas poczucie winy... A ja rozumiem nawet kobiety, które po prostu z wyboru nie chcą karmić piersią, po co komu to oceniać?
No tak to jest... najbardziej chamskie komentarze ida od innych kobiet. Niestety... :/
 
Do góry