reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Dzisiaj robili małej badania. Po 3 dniach naswietlania bilirubina wogole nie spada.... zdecydowałam o przestawieniu dziecka na mleko modyfikowane bo mialam w rodzinie przypadek gdzie po mleku matki dziecko miało ten sam problem. Byc moze tu jest przyczyna. Ale wiadomo jak się rozmawia z lekarzami...
Moze... mi lekarka powiedziala zeby wybudzać teraz do jedzenia bo to taki czas ze jesli bedzie niedojedzona to moze zoltaczki dostac.
 
U mnie w szpitalu nic nie mówili, niby kładę na plecach, ale po jedzeniu, zwłaszcza jak się nie odbiło, na boczku. Chociaż u nas generalnie problem z jedzeniem (nie za bardzo chce, wciąż śpi, ja nie mam za wiele, a to co mam przeważnie odciągam laktatorem, bo mały poranił mi piersi, a modyfikowane ulewa), pielucha też praktycznie cały dzień sucha, jedynie w nocy coś się ruszyło no i żółtaczka mu chyba narosła, bo buźka żółta :(
Ja w zasadzie klade glownie na boczku, a po jedzeniu to juz w ogole. Zeby sie nie zadlawila gdyby jej sie cofnelo. Tak mi wszyscy doradzaja.
 
13:47 przyszła na Świat Antosia 😊 10/10 , 56cm, 4050g 😊 poród siłami natury, pierwszy skurcz o 5:30, od 7 regularne co 7min, co 5... O 11 byliśmy w szpitalu. Narzeczony mógł być ze mną. Ekipa na porodówce rewelacyjna. Bez kroplówek, nacinania, znieczuleń... Jedynie lozysko musiałam mieć na znieczuleniu ogólnym lyzeczkowane, ponieważ się nie odkleiło, w związku z tym dochodze do siebie dalej na sali porodowej...
Zobacz załącznik 1240753
Graaaatulacje Kochana !!! Piekna !!! 😍 duzo zdrowka dla Was 🥰
 
Probuj tym trybem 77 55 33 z laktatorem. Mi to @Ewq9 doradzila. Robilam tak ze jak mala sie budzila to dawalam cyca ile wlezie (ona mi troche ulatwiala bo od poczatku zasysala prawidlowo) a pozniej wlasnie laktatorem tą metodą. Pilam bardzo duzo wody, 3 litry czystej wody plus herbatki itd. I ruszylo. Pozniej pogadalam jeszcze z polozna, poszlam do niej bo wysytaszylam sie ze mala bardzo duzo spi i moze dlatego ze niedojada :/, popatrzyła na moje piersi powiedziala ze trojke bym nimi wykarmila, mala duzo spi bo najedzona, scisnela jedna i wylalo sie mleko i od tej pory mam nawal - wiec chyba sie odblokowalam (co swiadczy o roli nerwów). Teraz jedziemy tylko na cycu. Aaa i dodam ze zeby byc spokojniejsza o mala, w pierwsze dni jak rozkrecalam laktacje dokarmialam raz dziennie i raz w nocy mlekiem mieszanym.

aha, i jeszcze jedno... dzien przed moja konsultacja z polozna odciagnelam laktatorem chyba 10ml tylko. Ona powiedziala ze nigdy nie odciagniesz laktatorem tyle co dziecko wysysa. Niemma wtedy tych odczuc ktore wybudzaja w Tobie hormony i zeby nienporownywac tego. Walcz, nie poddawaj sie. Uwierz mi, ja plakalam jak siedzialam z tym laktatorem a pozniej strzykawka dokarmialam mala i trzeba bylo podac mm.
Mam nadzieje ze szybko wyjdziecie ze szpitala, to na pewno pomoze.
Aha, i przystawialam mala ile sie dalo. Od razu po orzebudzeniu i na poczatku nawet 1,5h jedno karmienie...
 
Jem wszystko.
Dziewczyny karmiące piersią jak u was z jedzeniem?W sensie czy jecie wszystko co do tej pory czy wyeliminowalyscie z diety jakieś rzeczy? Mi jedna położna powiedziała że można jeść dosłownie wszystko, natomiast inna położna mówiła żeby wiele rzeczy unikać. Jestem ciekawa jakie jest wasze podejście do tego tematu?[emoji848]
 
Może być, w piątek po wyjściu ze szpitala w nocy dawała trochę, ale do przeżycia, dali mi inne mleko i chyba po tym ją brzuszek bolał. Wczoraj w dzień super spała. Siostry się nią zajęły trochę, a ja spałam. Dzisiaj nocka ładna, bo nie płakała, tylko raz zakwękała. Pokarm odciągam, bo na cyca się złości, no i dokarmiam :) wczoraj pierwsza kąpiel i była grzeczna :) a teraz śpi 😊 a jak u Ciebie? :)
Jaka śliczna 😍😍😍 no wlasnie pamietam, ze pisalas ze pierwsza nocka byla ciezka. Dobrze, ze juz lepiej. U mnie Hania lubi się kąpać, ogolnie jeszcze grzeczna ale to pewnie ostatnie dni takie 😂
 
Jaka śliczna 😍😍😍 no wlasnie pamietam, ze pisalas ze pierwsza nocka byla ciezka. Dobrze, ze juz lepiej. U mnie Hania lubi się kąpać, ogolnie jeszcze grzeczna ale to pewnie ostatnie dni takie 😂
Dziękuję ❤️ dzisiaj w końcu na cycu chętniej siedzi 😊 trzeba się cieszyć, dopóki jeszcze grzeczne te nasze dzieci 😂
 
reklama
Dzisiaj kolejny dzien spacerów i jakoś człowiekowi sie lepiej robi😀 dziewczyny pokażecie pępki dzieci jak odpadly kikuty, bo mi sie wydaje, ze mala ma przepuchline pepkowa 😥i sie martwie
 
Do góry