reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

😘

U nas druga doba razem 🥰 malutka jest absolutnie cudowna. Jak na nia patrze to nie moge uwierzyc ze dopiero co byla w brzuszku.

kurcze juz bylam taka zadowolona bo ladnie sie przysysa do cycusia, i wydawalo mi sie ze super ssie, ale dzisiaj zeby sie upewnic chcialam sprawdzic pokarm laktatorem. Po 15min wyszlo tylko pare kropelek 😭 troche mnie to dobilo ze myslalam ze choc troche ja jednak karmie. A tu dziecko pewnie glodne bylo caly czas. I teraz sama nie wiem czy prosic zeby dokarmiali czy nie...

teraz tez mam chwilowa zalamke. Warunki w szpitalu sa ciezkie, mleka nie ma, odwiedzin nie ma ... :( chociaz tyle ze mam mega fajna wspolokatorke, ktora mnie uczy wszystkiego. Inaczej strasznie bym sie bala obchodzic z taka kruszyna.

my nie niestety troche posiedzimy bo mala
ma podejrzenie nadkrzepliwosci krwi i chca jej zrobic badania zeby sie upewnic. Powiedzieli ze tak do tygodnia moga nas przetrzymac.

Ale powiem Wam ze jak na nia patrze to ten widok wynagradza mi wszelkie troski i zmartwienia. Jest przesliczna 🥰
Ja ściągam laktatorem, musiałam jakoś zawalczyć jak mała była pod lampą. Daję jej tyle co mi wychodzi, plus mm. Ja myślę, że w końcu wyjdziemy, już na noc koniec naświetlania :) będzie dobrze Kochana. Lepiej, że zaczyna się coś dziać w szpitalu, niż później w domu. U mnie oddział zamknięty jest, więc cieszę się, że żółtaczka wyszła tutaj. Masz rację, widok dziecka wynagradza wszystko :) wieczorne ważenie wskazało u mojej 3680 g :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja ściągam laktatorem, musiałam jakoś zawalczyć jak mała była pod lampą. Daję jej tyle co mi wychodzi, plus mm. Ja myślę, że w końcu wyjdziemy, już na noc koniec naświetlania :) będzie dobrze Kochana. Lepiej, że zaczyna się coś dziać w szpitalu, niż później w domu. U mnie oddział zamknięty jest, więc cieszę się, że żółtaczka wyszła tutaj. Masz rację, widok dziecka wynagradza wszystko :) wieczorne ważenie wskazało u mojej 3680 g :)
A jak to wygladalo na poczatku z laktatorem? Ile udawalo Ci sie odciagnac?

wlasnie musze wymyslec jakos system. Nie chcialabym oduczyc jej ssac bo naprawde malutka mysle ze dobrze zasysa. Ale nie wyobrazam sobie siedzenia z nia 2h a pozniej jechania jeszcze z laktatorem np godzine bo wtedy nie dam odetchnac tym moim sutkom. Pocieszam sie ze na razie dopiero druga doba za nami i pokarm sie pojawi...

najgorszy w tym wszystkim jest ten pandemiczny klimat. Maz nie moze odwiedzic... sklepy pozamykane wiec nawet wody nie moge sobie dokupic jak sienskonczy, tylko meza musze prosic zeby dowiozl paczke... dramat.
 
Z laktatorem trzeba uwazac tez stosowanie go caly czss nie jest dobre moj to ciagnie z cyca ale bola brodawki strasznie sprobowalam teraz z nakladka i pije
A jak to wygladalo na poczatku z laktatorem? Ile udawalo Ci sie odciagnac?

wlasnie musze wymyslec jakos system. Nie chcialabym oduczyc jej ssac bo naprawde malutka mysle ze dobrze zasysa. Ale nie wyobrazam sobie siedzenia z nia 2h a pozniej jechania jeszcze z laktatorem np godzine bo wtedy nie dam odetchnac tym moim sutkom. Pocieszam sie ze na razie dopiero druga doba za nami i pokarm sie pojawi...

najgorszy w tym wszystkim jest ten pandemiczny klimat. Maz nie moze odwiedzic... sklepy pozamykane wiec nawet wody nie moge sobie dokupic jak sienskonczy, tylko meza musze prosic zeby dowiozl paczke... dramat.
 
Hmm bede sie tego trzymac 🙏 poprosilam zeby ja po karmieniu jeszcze dokarmily, zeby miec pewnosc ze jednak cos zjadla w nocy, troche tez odpoczac i od jutra cisne juz regularnie z karmieniem + laktatorem. 😯
Kochana najlepszym laktatoren jest twoja corka. Wykorzystaj to, ze chce ssac. Dzieci po porodzie potrzebują kilka kropli. Ja w szpitalu mialam może kilka kropelek. Mala ssala cucusie z 30 min. Na noc najpiew ssala pozniej w nagrode butla. I dopiero na 4 dobę zrobil się nawal pokarmu!
 
A probowalas tak palcem wycisnac ale jakis pokarm masz? musisz przystawiac dziecko czesto jak zacznie cos przybierac to znaczy ze masz pokarm i najada sie...moj jest malutki i u poloznej startowalismy z 2600wagi bo ze szpitalnej wagi wypisowej 24gramy stracil na 1wizycie na 2wizycie u poloznej po 3dniach 40gram przybral wiec niewiele na 3 wizycie juz ladnie w ciagu 6dni 135gram przybral wiec my swoim tepem przybieramy...niestety czas jest potrzeby widzisz my w 2tygodniu dopiero fajnie zaczelismy przybierac...i na samej piersi chociaz nie mam nawet nawalu narazie od kaemienia do karmnienia starcza dosc pokarmu mam[emoji173]
Da sie jakos sorawdzic czy ciagnie z cyca prawidlowa ilosc?
Poza tym ze przybiera na wasze? nasza spadla z 3170 na 2900 :/
 
No ja tez mialam w 4dobie nawal i tyle i raz sciagnelam laktatorem z 30ml
Kochana najlepszym laktatoren jest twoja corka. Wykorzystaj to, ze chce ssac. Dzieci po porodzie potrzebują kilka kropli. Ja w szpitalu mialam może kilka kropelek. Mala ssala cucusie z 30 min. Na noc najpiew ssala pozniej w nagrode butla. I dopiero na 4 dobę zrobil się nawal pokarmu!
 
A jak to wygladalo na poczatku z laktatorem? Ile udawalo Ci sie odciagnac?

wlasnie musze wymyslec jakos system. Nie chcialabym oduczyc jej ssac bo naprawde malutka mysle ze dobrze zasysa. Ale nie wyobrazam sobie siedzenia z nia 2h a pozniej jechania jeszcze z laktatorem np godzine bo wtedy nie dam odetchnac tym moim sutkom. Pocieszam sie ze na razie dopiero druga doba za nami i pokarm sie pojawi...

najgorszy w tym wszystkim jest ten pandemiczny klimat. Maz nie moze odwiedzic... sklepy pozamykane wiec nawet wody nie moge sobie dokupic jak sienskonczy, tylko meza musze prosic zeby dowiozl paczke... dramat.
Ja walczyłam, żeby wgl się zaczął :) no i aktualnie jestem na 20 ml.. Dawałam małej i dokarmiałam :) działam z laktatorem metodą 7 7 5 5 3 3, czyli 7 minut lewa pierś, druga pierś 7 minut, 5 minut lewa, 5 minut prawa, 3 minuty lewy i 3 minuty prawa :) i na cyca też biorę teraz już więcej, jak nie jest naświetlana i ładnie ssie :)
 
reklama
A probowalas tak palcem wycisnac ale jakis pokarm masz? musisz przystawiac dziecko czesto jak zacznie cos przybierac to znaczy ze masz pokarm i najada sie...moj jest malutki i u poloznej startowalismy z 2600wagi bo ze szpitalnej wagi wypisowej 24gramy stracil na 1wizycie na 2wizycie u poloznej po 3dniach 40gram przybral wiec niewiele na 3 wizycie juz ladnie w ciagu 6dni 135gram przybral wiec my swoim tepem przybieramy...niestety czas jest potrzeby widzisz my w 2tygodniu dopiero fajnie zaczelismy przybierac...i na samej piersi chociaz nie mam nawet nawalu narazie od kaemienia do karmnienia starcza dosc pokarmu mam[emoji173]
Jak sobie wycisne sutka to robi sie faktycznie mokry, ale nie ma tak zeby sie z niego jakos saczylo. Pojawiaja sie na nim kropelki...
 
Do góry