reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@Fanka Kadry obecnie 10t3d a w dniu prenatalnych będzie 12t5d :) lekarz mi mówił,że są trzy typy ludzi, tacy którzy na pewno chcą robić pappa, tacy, którzy na pewno nie chcą i właśnie tacy,którzy decydują się jak coś pójdzie nie tak na USG, albo będzie wątpliwe. Ale podkreślił,że on z żoną w żadnej ciąży nie robili, chociaż ma certyfikat fmf i chociaż co innego na szkoleniach mu przekazywali, taka podjęli decyzję :) (dzieci mają zdrowe) Rozmawiałam z moim M, wychodzimy z założenia,że co ma być to będzie, my będziemy razem i dziecko wychowamy, więc jakoś narazie nie spieszy mi się do pappa.
I mnie wg OM 10t6d a wg USG 9t6d... ehh i kurczę denerwuje mnie ta różnica w tygodniach,bo nie wiem jak mam podawać :) ale z tego co wylapalam przez rozmowę telefoniczną z lekarzem od prenatalnego to on patrzył bardziej wg OM, bo mnie dość wcześnie zapisał i wg tego to będzie 12t5d... nie za wcześnie na prenatalne? :)
Jestem podobnego zdania a z racji tego, iż moja ginekolog (której ufam,bo jest świetnym i doświadczonym poloznikiem) mi nawet o tym nie wspominała to chyba zostanę przy samym USG. Może gdybym była starsza czy z jakąś niepewna historia zdrowotna bym się zdecydowała ale w mojej sytuacji chyba sobie daruję.
 
reklama
Jak już pisalam zimno miałam 2razy już w tej ciazy mam nadzieję że wszystko ok Ale tego się raczej w niemczech niedowiem skoro wizyta za 5tyg a teraz dzidzi nie widzialam prenatalnych nie robią...hmmm... muszę zdać się na los albo wyskoczyć z kasy w Polsce o ile znajdę godnego polecenia lekarza
 
Dziewczyny powiedzcie mi taką rzecz. Na USG prenatalnym już tak dokładnie widać co będzie czy to poprostu strzał lekarza?
Mam je 10.08 i właśnie tak patrzę na wasze posty to już któraś z kolei wie co będzie miała.
Też jestem ciekawa ale pewnie to zależy od różnych czynników. Ja mam 9.08 i już się tym ekscytuje
 
I mnie wg OM 10t6d a wg USG 9t6d... ehh i kurczę denerwuje mnie ta różnica w tygodniach,bo nie wiem jak mam podawać :) ale z tego co wylapalam przez rozmowę telefoniczną z lekarzem od prenatalnego to on patrzył bardziej wg OM, bo mnie dość wcześnie zapisał i wg tego to będzie 12t5d... nie za wcześnie na prenatalne? :)
Jestem podobnego zdania a z racji tego, iż moja ginekolog (której ufam,bo jest świetnym i doświadczonym poloznikiem) mi nawet o tym nie wspominała to chyba zostanę przy samym USG. Może gdybym była starsza czy z jakąś niepewna historia zdrowotna bym się zdecydowała ale w mojej sytuacji chyba sobie daruję.
Z tego co dziewczyny piszą między 12-13 tyg robia prenatalne więc chyba idealnie...
 
Przeczytałam wpis Mamy Ginekolog o badaniach prenatalnych ( dziękuję za link , rozjaśnił mi sytuacje )

Czy któraś z was może mi pomóc zrozumieć, czy robiąc usg genetyczne+ Pappa jest sens robić Nifty / Harmony ? Mama Ginekolog pisze, że jak ktoś ma możliwość to zachęca ale z wpisu nie wynika co innego wykrywa test Nifty/Harmony czego nie wyłapałaby wcześniej USG + Pappa ( tylko te 7-10% pewności więcej ).

Skoro Nifty ma prawie 100% skuteczności wykrywania wad to jest sens robić USG i Pappę ?
 
reklama
@Oleczka331 - sprawdź w wątku lista mam.

Dziewczyny tak z innej beczki - ogląda któraś z Was albo może polecić jakąś vlogerke? Chodzi właśnie która opowiada o wyprawę, jakiś gadżetach, wózkach?
 
Do góry