reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Megi cieszę się razem z Tobą ! Ale dzidziuś już duży :) zazdroszczę Wam, ze już takie dzidzie duże.
Czy któraś tu jest z końca lutego tak jak ja?
U mnie narazie ok ale leżę i nic nie robię.
 
reklama
No chyba tak, ale ja nie wiem ile ma cm nic o tym nie mówiła. Powiedziała tylko, że wiek ciąży odpowiedni do przeprowadzenia badania i jest właśnie 9t6d i że serduszko bije tyle i tyle [emoji846]
Jestesmy w podobnym wieku ciąży :)
Mi za to nie chciała puścić dźwięku serduszka bo powiedziała że jest za wcześnie i że jest tak, że nie może przed 10 tyg odsłuchu puścić... :(
 
Hej kobietki,

nie wiem co dzisiaj jest za dzień, ale wszędzie korki, wypadki, jedna wielka masakra....ja też dobudzić się nie mogłam, zawsze z rana mocna herbata mi pomagała, a teraz to nie bardzo mogę taką pić, piję delikatną zieloną....

Wczoraj byłam w kinie z koleżanką (mega spontan) bo miałyśmy darmowe bilety na "Pozycja obowiązkowa", naprawdę się uśmiałam, ale jednak film dla osób bardziej "wiekowych":D

Po kinie, już wieczorem, po prysznicu, zamiast się zrelaksować to zaczęłam czytać historie aniołkowych mam. Nosz kurcze?? Po co ja to czytam. Potem mi smutno, potem łapią mnie doliny. Jeszcze jakiś miesiąc temu cała moja trójka dzieci przechodziła ospę. Ja niby w dzieciństwie również, ale wiadomo - wkręt, czy dziecku się nic nie stało? Boże ten instynkt macierzyński jest dobijający i frustrujący zarazem....

Jeżeli chodzi o wątek zakmnięty, to jak najbardziej do fotek itp. Generalnie zawsze jak zakładałyśmy wątek zamknięty to automatycznie wszystko się przenosiło na zamknięty....Główny umierał śmiercią naturalną...:)

KasiaKaty no właśnie muszę chyba spróbować z tą czekoladą, bo ostatnio nawet tak mam, że zaczyna się ssanie w żołądku potem niedobrze, więc po co nakręcać całą spiralę różnych zaburzeń:) Ja też poczytałam o niftach, jejku przerażają mnie te wszysstkie choroby...

Semiffredo, ja jak nie byłam w ciąży to również non stop dalekie dystansy, tylko Tokio, Hong Kong, Chiny. I w samolotach oczywiście leci się super komfortowo, tylko niestety start i lądowanie, zdycham:D boję się, że mój stres mógłby niekorzystnie wpłunąć na dzidziulka.... O fuck temperatura przerażająca, ale klima itp. dacie radę:) Będzie na pewno bajkowo:) bo tak jak myślimy tak się dzieje, pozytywne myślenie ściąga pozytywne działania

Gabrysia95:) i super, będzie w szpitalu "Mąż":D Zazdroszcę braku mdłości, ciesz się tym:) ja mam genetyczne 27 lipca, wtedy będzie 12 tydzień i 4 dzień, i oby wszystko było ok.

RAz dwa Trzy ja ostatnio też 250 zł zostawiłam w laboratorium masakra

Karolina921 usg genetyczne jest mega istotne, u mnie lekarzz sprawdził każdy narząd, łącznie ze wstępną diagnozą serduszka. Ale mimo wszystko zawsze stres jest do końca ciąży.

Anna26 wracaj do zdrówka....w pełni sił i energii. Dla mnie Twoja praca jest bardzo bardzo trudna....

Łucja pilnuj się, bo ja się nabawiłam hemoroidów w pierwszej ciąży, trzeba co 2h obowiązkowo dupkę podnieść, bo tam właśnie krew uciska na naczynia, a potem obrzęki pindulki i odbytu, może nie na począktu ciąży, ale potem masakra...

Dombro26 gratki, spory brzdąc...

GAya11 ja wiem jak trudna jest praca w domu, posprzątać (teraz na szczęście mamy pomoc, bo z meżem firma, a w domu trójka dzieci), poprać, ugotować no pi pilnować, żeby dzieci się nie pozabijały:D

Ewela821 oj stycznióweczka będziesz jak nic:D gratki, najważniejsze, że bubuś zdrowy:) masz foteczkę?

EMilia S oj jakbym siebie czytała, wujek Google non stop, martwe porody, poronienia jak jakaś psychiczna się zachowuję...

MEgi86 kciukaski najmocniejsze:)

Caitlyn w pierwszym trymestrze jest mega ważny kwas foliowy w formie aktywnej, metylofolian, reszta tyle o ile. W późniejszym etapie na niedokrwistość polecam chela fer (nie wpływa na zwiększenie nudności) nie daje takich zaparć, a bardzo szybko podnosi poziom żelaza i hemoglobiny.


Justyna_Maj zdróweczka... Beta HCG rośnie co dwa trzy dni i wtedy jest zawsze gorsze samopoczucie...
Mój to się ze mnie śmieje i mówi: może byś w końcu rzygać zaczęła?!
Hahahahahaha :D
Mój już był ze mną na drugiej wizycie. I o dziwo chce chodzić chodź drugi raz widział jak się robi USG dowcipne. Jakoś nie mam jak niektóre z was że się krępuje. W końcu i on pomógł to dziecko splodzic więc wie jak to wygląda :D
Tylko nie wiem czy będę chciała go przy porodzie.. bo zaraz powie, że przesadzam z bolem albo coś.
W sumie nie wiadomo czy będę mogła rodzić naturalnie bo jestem bo dość ciężkim wypadku, ale tego się dowiem dopiero w październiku bo takie terminy mają..
 
Jestesmy w podobnym wieku ciąży :)
Mi za to nie chciała puścić dźwięku serduszka bo powiedziała że jest za wcześnie i że jest tak, że nie może przed 10 tyg odsłuchu puścić... :(
Mi też żaden lekarz nigdy nie puszczał. Głowica dopplera emituje ciepło o 1.5stopnia niż zwykła głowica i co za tym idzie podnosi to też temperaturę ciałka zarodka.. Więc ponoć jeżeli nie ma takiej potrzeby to odsłuchu lepiej nie puszczać przed końcem pierwszego trymestru [emoji4]

@Megi86 gratuluję [emoji173]️ cudownie się czyta takie wiadomości
 
U nas to samo, i też pierwsze dziecko i też mam obawy jak to będzie... Mam nadzieję,że wyczuje,że to maleństwo i nie wolno skakać. Ale uważam,że dzieci,które wychowują się ze zwierzątkami są delikatniejsze wobec nich, bardziej wrażliwe na krzywdę innych i nie takie bojaźliwe. [emoji7] Ogólnie widzę same plusy.
Najpierw niech wasz M wyjdzie z psem przed drzwi wejściowe. Pierwsze wy z dzieckiem wchodzicie, na końcu pies. Działa. Wypróbowane na znajomej. Pies uległy dziecku. Ani razu nie wystraszył dziecka, nie drapnal, nie skakal.a jak wyjdzie na dwór to musi się wyszaleć bo nie może w domu.
 
Mi też żaden lekarz nigdy nie puszczał. Głowica dopplera emituje ciepło o 1.5stopnia niż zwykła głowica i co za tym idzie podnosi to też temperaturę ciałka zarodka.. Więc ponoć jeżeli nie ma takiej potrzeby to odsłuchu lepiej nie puszczać przed końcem pierwszego trymestru [emoji4]

@Megi86 gratuluję [emoji173]️ cudownie się czyta takie wiadomości
Mi nawet nie powiedziała ile boje serduszko na min :/
 
@ForgetMeeNot fajnie, że już jesteś [emoji4] współczuję stresów [emoji57] no ale niektórzy już tak mają, że nie umieją ugryźć się w język [emoji12]

Doskonale powiedziane z tym językiem [emoji846][emoji846]
Co do serduszka to mnie teraz zestresowlyscie. Nam puścił dosłownie na 2-3 sekundy a byłam wtedy w 9w0d, a czym to grozi, jakieś szkody dla maleństwa?
 
reklama
Do góry