reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Jeśli chodzi o wątek zamknięty to jak dla mnie nie dlatego żeby sie zupełnie przenieść tylko mieć trochę miejsca na intymność. Sa sprawy których nie poruszę na głównym, sa na intymne a chciałoby sie radę. Główny tak jak tu jest jest super :)
 
reklama
@Ewela821 super wiesci :) a nie mowilysmy, ze wszystko bedzie pieknie ;p moge sobie tylko wyobrazic jak bardzo odetchnelas :) nawet jesli tylko na chwile :)

@EmiliaS ale super, ze masz dofinansowanie! Wtedy faktycznie nie ma sie co zastanawiac :) no i...zaraz wyniki [emoji847][emoji847][emoji847]

@Caitlyn ojej to szkoda :( my tez lecimy do Zakopanego w przyszlym tygodniu :) chociaz nam deszcze nie straszne ;) a jak Ty sie czujesz? Zdrowia dla Was wszystkich

Jesli chodzi o forum zamkniete to tak, jesli potrzeba Wam na tematy intymne na forum dyskutowac, tylko wtedy to forum moze "ucierpiec" bo wiekszosc dziewczyn przeniesie sie na forum zamkniete I tutaj juz pisaly nie beda...
No I tez ktos wspomnial, zeby filtrowac dziewczyny na podstawie tego jak czesto sie wypowiadaja...moim zdaniem to zly pomysl, bo jednak kazda ma swoje zycie poza monitorem I czasem jest tak, ze nie pisze kilka dni...A @ForgetMeeNot czy @Maud? Ich tez nie bylo kilka dni, a forum zamknietego sobie bez nich nie wyobrazam...
No I jeszcze sprawa tego, ze dziewczyny beda dolaczac w kazdym momencie...I co wtedy bedziemy "decydowaly" kogo dodac na forum zamkniete?
 
Ewela, Raz_dwa_trzy, Karola - buziole Dziewczynki :)

Ewela - ciesze sie, ze jestes juz spokojna (bynajmniej troche bardziej) - z pewnoscia wszystko db sprawdzil :) Bedzie tym razem cudownie! :) My jutro mamy wizyte o 12:20 :)
Ps. A USG mialas przez powloki brzuszne czy transwaginalne? I lekarz mial FMF? :)


Raz_dwa_trzy: Kochana zlecialo "raz dwa" hehe :) Niedlugo Ty tez bedziesz miala! :*
[emoji847][emoji847][emoji847][emoji847]
 
@Ewela821 super wiesci :) a nie mowilysmy, ze wszystko bedzie pieknie ;p moge sobie tylko wyobrazic jak bardzo odetchnelas :) nawet jesli tylko na chwile :)

@EmiliaS ale super, ze masz dofinansowanie! Wtedy faktycznie nie ma sie co zastanawiac :) no i...zaraz wyniki [emoji847][emoji847][emoji847]

@Caitlyn ojej to szkoda :( my tez lecimy do Zakopanego w przyszlym tygodniu :) chociaz nam deszcze nie straszne ;) a jak Ty sie czujesz? Zdrowia dla Was wszystkich

Jesli chodzi o forum zamkniete to tak, jesli potrzeba Wam na tematy intymne na forum dyskutowac, tylko wtedy to forum moze "ucierpiec" bo wiekszosc dziewczyn przeniesie sie na forum zamkniete I tutaj juz pisaly nie beda...
No I tez ktos wspomnial, zeby filtrowac dziewczyny na podstawie tego jak czesto sie wypowiadaja...moim zdaniem to zly pomysl, bo jednak kazda ma swoje zycie poza monitorem I czasem jest tak, ze nie pisze kilka dni...A @ForgetMeeNot czy @Maud? Ich tez nie bylo kilka dni, a forum zamknietego sobie bez nich nie wyobrazam...
No I jeszcze sprawa tego, ze dziewczyny beda dolaczac w kazdym momencie...I co wtedy bedziemy "decydowaly" kogo dodac na forum zamkniete?
Według mnie osoby które już dołączyły to są- bez względu na to jak często się odzywają.
 
My skracamy swój urlop, mieliśmy wracać w niedzielę, a wracamy dziś, bo pada 24/7 bez jakiejkolwiek przerwy i nie ma przez to co robić, dodatkowo Mikołaj dostał ogromny katar i się bidula męczy.

Dziewczyny, czy któraś jeszcze nie łyka żadnych witamin? Mi położna nic nie powiedziała to nie kupiłam, ale nie wiem - czy jeśli mam mdłości i jem mniej to nie lepiej żebym jednak czymś się suplementowała? Jak tak to co polecacie? Jedynie biorę kwas foliowy i luteinę
Wczoraj właśnie "Mamaginekolog" poruszyła ten temat na Instagramie. Być może już pojawił się artykuł na ten temat na Jej blogu. (Jeśli ktoś jeszcze Jej nie obswrwuje bardzo polecam. Jest na Instagramie, Facebooku i prowadzi bloga o nazwie swojego nicka. Babeczka robi kawał dobrej roboty ). W każdym razie wspomina o tym, że lekarz czy położna nie ma obowiązku zalecić pacjentce żadnych suplementów, witamin. Oczywiście oprócz kwasu foliowego. Tylko kwas foliowy jest obowiązkowy, rekomendowany i ma faktycznie niepodważalne dowody o jego zbawiennym wpływie na dziecko. Pozostałe "marketingowe" składniki takich dowodów nie mają, bądź są one słabe i podważalne. Choć ona sama nie zaleca swoim pacjentkom suplementacji, to jeśli bierze ona tego typu preparaty, to nie neguje tego, ponieważ "w razie co" można. Konkretnego produktu nie poleci, ale jeśli już wybieramy to powinny one zawierać najwięcej lub nawet tylko: żelazo, jod, DHA, wit. D. Jeśli kobieta dba o siebie, dobrze się odżywia, wyniki ma w normie nie musi przyjmować dodatkowych leków, aczkolwiek nie zaszkodzą one.
A jeśli chodzi o osoby z zaburzonym odżywianiem, osłabione, z wynikami na granicy normy czy poniżej... tutaj i kobiety niebędące w ciąży powinny zastanowić się nad dostarczeniem organizmowi brakujących składników.
Przy biegunce czy wymiotach polecam uzupełniać elektrolity, magnez lekiem na "jelitówke" - orsalit, gastrolit.

Wrzucam screeny, które na IG dodała wczoraj Mamaginekolog. O wit. D się nie zmieścił.
 

Załączniki

  • Screenshot_20180719-083829.png
    Screenshot_20180719-083829.png
    875,4 KB · Wyświetleń: 50
  • Screenshot_20180719-083829.png
    Screenshot_20180719-083829.png
    875,4 KB · Wyświetleń: 51
  • Screenshot_20180719-083832.png
    Screenshot_20180719-083832.png
    886,5 KB · Wyświetleń: 47
  • Screenshot_20180719-083836.png
    Screenshot_20180719-083836.png
    941,2 KB · Wyświetleń: 47
  • Screenshot_20180719-083840.png
    Screenshot_20180719-083840.png
    932,4 KB · Wyświetleń: 45
@Kordosia tez tak uwazam, ale ktos napisal, ze czasem osoby czytaja, cos napisza I potem sie nie odzywaja. Maja do tego prawo moim zdaniem, a tak patrz biedna @wiola1198 musiala sie "meldowac" wczoraj ;) ps @wiola1198 mam nadzieje, ze czujesz sie juz lepiej
To ja tak napisałam, może żle mnie zrozumiałyście.Przedstawiłam tylko jak na czerwcówkach założyłyśmy wątek zamk. dosyć póżno i dlatego była taka filtracja.No ale tutaj to chyba oczywiste,że muszą być wszystkie :) Nie chodzi o to,żeby przenieść się tam, tylko,żeby nasze bardzo czasami intymne sprawy, problemy nie były ogólnie ;)dostępne dla świata tylko zostały między nami.
 
Ale skrobiecie dziewczyny :D nie sposób każdej odpisać.

Mnie rozłożyło i męczy mnie katar i kaszel. Dzisiaj idę po wyniki moczu i do lekarza to się okaże czy mam zapalenie pęcherza. Po tym urosepcie już jest lepiej.

Ostatnio cieszyła się, że mam mniejsze mdłości, ale znów mnie odpadają wieczorem i jak szybko czegoś nie zjem to jest źle.

Czekam w napięciu na wizytę w środę :)
 
reklama
@Kordosia tez tak uwazam, ale ktos napisal, ze czasem osoby czytaja, cos napisza I potem sie nie odzywaja. Maja do tego prawo moim zdaniem, a tak patrz biedna @wiola1198 musiala sie "meldowac" wczoraj ;) ps @wiola1198 mam nadzieje, ze czujesz sie juz lepiej
Hej żyje ale powiem Ci kochana że to 10 Tc a mi się od dwóch dni mdłości nasilily zamiast odpuszczac. Niby od niczego mnie nie odrzucilo ale czy jestem najedzona czy głodna mdli mnie tak samo. Są chwile że aż włosy mi na głowie się jerza tak mnie zemdli a jeszcze w pracy muszę być.. Jeszcze dziś i jutro i 2 tygodnie urlopu Nareszcie. No i mąż przylatuje w sobotę nie widzieliśmy się 2 miesiące więc tęsknię strasznie I smutno mi że cała ciąże przeżyje sama ze starsza Córcia. Bo za chwilę znów poleci... Wrrrr
 
Do góry