reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
O tak rano to tragedia tylko otworzę oczy i muszę coś przegryzć,bo inaczej bym chyba padła..wieczorem nie lepiej .Wczoraj byłam w aptece i farmaceutka poleciła mi LOKOMOTIV dla dzieci pastylki do ssania.Szału nie robią,ale sama mówiła,że najlepiej zapytać lekarza. We wtorek mam wizytę mam nadzieję ,że coś poradzimy.O sam pobyt nad morzem nie martwię się - bardziej chodzi o czas jazdy :D jestem z dolnegośląska więc kawałek do bałtyku mamy :p.
 
O tak rano to tragedia tylko otworzę oczy i muszę coś przegryzć,bo inaczej bym chyba padła..wieczorem nie lepiej .Wczoraj byłam w aptece i farmaceutka poleciła mi LOKOMOTIV dla dzieci pastylki do ssania.Szału nie robią,ale sama mówiła,że najlepiej zapytać lekarza. We wtorek mam wizytę mam nadzieję ,że coś poradzimy.O sam pobyt nad morzem nie martwię się - bardziej chodzi o czas jazdy :D jestem z dolnegośląska więc kawałek do bałtyku mamy :p.

Słyszałam o imbirze właśnie i podobno migdały oraz skórka z chleba[emoji4] tez pomagają. Kurcze... ja nic a nic, zero mdłości, aż się zastanawiam czy wszystko jest ok [emoji846]
 
Witam wszystkie nowe Mamy :) gratuluję fasolek :)
Ja dziś się obudziłam z bolacym gardłem :(
Zaraz płukanie wodą z solą...
Poza tym ciążowo w miarę dobrze. Są objawy ale wszystkie lekkie. Delikatne mdłości, pokluwanie po bokach podbrzusza, powiekszone tkliwsze piersi, trochę większe zmęczenie no i zawroty głowy przy wstawaniu wiadomo przez nizsze ciśnienie. Aaa no i super wahania nastroju, rozdrażnienie hehe ;) ale z tym wszystkim idzie normalnie żyć i funkcjonowac czyli to lajtowe objawy.
Miłej soboty Dziewczyny :)

Odstawilam, bo mialam mdlosci, refluks i ogolne zle samopoczucie. Mialam gastroskopie - OK, badania - OK. Probowalam doslownie wszystkiego (odstawilam gluten, laktoze itd itp. ) - zero poprawy. Zdarzaly sie dni, ze zylam przez 2-3 dni na samych sucharkach. Juz myslalam nawet ze mam cos z glowa... serio! To co przezywalam zadnemu wrogowi nie zycze. Przestalam chodzic do restauracji, latac samolotem, nienawidzilam rodzinnych obiadow bo caly czas bylo mi zle! Kazdego dnia czulam sie jakbym plynela promem w trakcie sztormu + tetno jak po bieganiu.
Pilam kawe ok 1-3 filizanek dziennie - czarna od ok 13 lat.. w tym jedna obowiazkowo rano - oczywiscie na pusty zoladek.
Odstawilam kawe na 5 mies. bylo troche lepiej.. nastepnie znowu tydzien (Pomyslalam: a co mi tam? Moze nie to mi szkodzi?) zaczelam pic.. i pewnego pieknego dnia myslalam, ze zejde z tego swiata.. tak sie zle w zyciu nie czulam: tetno przez caly dzien utrzymywalo sie na poziomie 120/130, mdlosci, dreszcze, drzenie rak, lek i niepokoj...
Po tym odstawilam kawe na dobre i odzyskalam swoje zycie. W zuciu nie pomyslalabym ze taki moze byc efekt picia kawy - serio - nigdy!

Cześć Kobietki [emoji846]
Witam wszystkie nowe mamusie [emoji846]
Ja dzisiaj mam w końcu leniwa sobotę, jeszcze się wyleguje w łóżku. Mojego pana nie ma, gdzieś w Polsce buszuje (jest sędzia sportowym i niestety w sezonie, czyli przez 7-8 miesięcy w roku jestesmy skazani na oddzielne weekendy, a jak się zdarzy tak, ze on ma akurat wolne to w sobotę i czasem niedziele pracuje ja bo akurat tak mi wypada sobota lub mamy jakiś weekendowy event w pracy. Ehhh... życie ), aleeeee...., dziś mam wolne i się lenie.. mój plan na dziś: balkon, książka plus dobra muzyczka.., co do Kinga, tez lubię. Ostatnio pochłonęłam „To”, a dziś dla odmiany, chciaz nie mój gatunek ale wyjątkowo mi się spodobała kończę Jojo Moyes i zabieram się za Bondę. [emoji846]
Jeśli chodzi o ciążowe objawy. Tylko piersi, a poza tym zero. Dosłownie nic a nic.,, normalne to?

Miłego, bezstresowego dnia [emoji8]

No i wlasnie - przez ok 3 lata - gdzie mialam epizody mocniejsze i slabsze z mdlosciami - teraz tez ich nie mam wcale. Tfu tfu nie zapeszajmy :) Moze juz swoje odrobilam przez te 3 lata? Hehe :) Obysmy ich nie mialy!

Zazdroszcze Ci dzis ksiazki i balkoniku - ale jaaaak! :) 'To' bylo druga ksiazka S.K. ktora przeczytalam :) Teraz mam cala biblioteczke tego autora :)

Jeszcze raz milej soboty :) Ja zaczynam sie szykowac na uczelnie! :) i oby dzis obylo sie bez mdlosci hehe :)
 
A w którym tc jesteś?każda kobieta inaczej przechodzi ciążę,ja też nie miałam nudności,a tu nagle bam ..zaczęło się :D
Nie wiem czy to możliwe i może nie mam racji,że to od kwasu foliowego? kiedy jeszcze go nie brałam to nie miałam żadnych nudności.Dziewczyny może tak być,czy sobie wkręcam ?
 
A w którym tc jesteś?każda kobieta inaczej przechodzi ciążę,ja też nie miałam nudności,a tu nagle bam ..zaczęło się :D
Nie wiem czy to możliwe i może nie mam racji,że to od kwasu foliowego? kiedy jeszcze go nie brałam to nie miałam żadnych nudności.Dziewczyny może tak być,czy sobie wkręcam ?

Ja dostałam od gina we wtorek kwas foliowy 5mg do tego duphaston i luteinę a podobno to progesteron jest sprawca mdłości a u mnie nic., zero, null a jestem w 6 tygodniu, Choszczno z usg ciąż tydzień młodsza. Ostatnia @ miałam 8.05 pierwszy dzień
 
A w którym tc jesteś?każda kobieta inaczej przechodzi ciążę,ja też nie miałam nudności,a tu nagle bam ..zaczęło się :D
Nie wiem czy to możliwe i może nie mam racji,że to od kwasu foliowego? kiedy jeszcze go nie brałam to nie miałam żadnych nudności.Dziewczyny może tak być,czy sobie wkręcam ?

Mammonia - wkrecasz hehe :) Choc kto wie.. moze na Ciebie tak dziala kwas foliowy? :)
Glowne przyczyny mdlosci:
- rosnace bHCG
- rosnacy progesteron
- traktowanie 'zarodka' przez organizm matki jak pasozyta :( i objawy jak przy zatruciu
- czynnik psychologiczny

Hmm.. Ja progesteron mam bardzo wysoki - przez leki i nic..Bhcg tez nie jest male..
Ok. 30% kobiet nie ma w ogole mdlosci - jest to normalne i nie nalezy sie tym przejmowac a raczej tylko cieszyc.
U niektorych mdlosci pojawiaja sie:
- tuz po zagniezdzeniu zarodka
- najczesciej: w 7-8 tyg ciazy
- dopiero pod koniec 1 trymestru.
 
reklama
A mi dziś tak mokro... też tak miałyście przed @ Ew. na samym początku ciąży?

Ja 4 dni przed planowanym okresem mialam lekko brazowa wydzieline przy podcieraniu - pierwsze co to pomyslam ze to jakas grzybica (nigdy nie mialam, a od kilku mies. bralam luteine dopochwowa a przy tej sie niby zdarza). Trwalo to 4 dni - ale bylo baaardzo slabiutkie, a bylo to krwawienie implantacyjne :) i bolaly mnie piersi (byly takie guzkowate) - wczesniej nigdy tak nie mialam. Martoosia bedzie dobrze :)
 
Do góry