reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Cześć mamuśki mam pytanie. Od 2 lub 3 dni mam dziwna wysypke na brzuchu piersiach I trochę na plecach. Takie minimalne krostki. Jutro mam wizytę i zapytam ale czy któraś z was tak miała?


Ja miałam wysypkę na brzuchu, okazała się uczuleniem na oliwkę dla dzieci. Może po prostu od niedawna stosujesz jakiś nowy kosmetyk lub płyn/proszek do prania i to od tego?

Ewentualnie może to reakcja alergiczna na jakieś jedzenie? Ja ostatnio dostałam wysypki po arbuzie mimo, że nigdy nie byłam na niego uczulona.
 
reklama
Hej kochane! Widzę weekendzik w pełnini nawet na forum przestój [emoji16]
Wczoraj powiedzieliśmy rodzinie o ciąży. Zachwytów nie było, ale od głupich komentarzy nawet teściowa i mój ojciec się powstrzymali - ale miny mieli nietęgie. Do tej pory się z mężem śmiejemy, że po nowinie wyglądali jakby ich w dupę osa ugryzła [emoji6][emoji6] ale w sumie można powiedzieć, że niepotrzebnie się stresowałam. Mam już to z głowy.
U nas dziś kolejny dzień miłego chłodku, siwdzimy sobie na tarasie i odpoczywamy, ale zaraz trzeba się za obiadek wziąć.
 
Ja miałam wysypkę na brzuchu, okazała się uczuleniem na oliwkę dla dzieci. Może po prostu od niedawna stosujesz jakiś nowy kosmetyk lub płyn/proszek do prania i to od tego?


Ewentualnie może to reakcja alergiczna na jakieś jedzenie? Ja ostatnio dostałam wysypki po arbuzie mimo, że nigdy nie byłam na niego uczulona.
Właśnie w tym problem ze nie balsam używam od zawsze ten sam i to nawet nie codziennie. Zastanawiam się się czy to nie hormony dziwne to i swędzi
 
Cześć mamuśki mam pytanie. Od 2 lub 3 dni mam dziwna wysypke na brzuchu piersiach I trochę na plecach. Takie minimalne krostki. Jutro mam wizytę i zapytam ale czy któraś z was tak miała?
To raczej nie beda hormony. To moze byc jak ktoras z Dziewczyn pisala alergia na kosmetyk, plyn, jedzenie a nawet slonce. Druga sprawa, ze to co nie uczulalo przed ciaza to nie oznacza, ze teraz nie bedzie uczulac. Moja Mama ma np. swedzenie po zielonych oliwkach, a oliwie juz nie ;)

Musisz okreslic tez jakie sa to krostki. Tzn czy sa wypelnione plynem/twarde, czerwone/blade, bardziej podskorne - rozlegla plama i wysypka? A przechodzilas kiedys ospe? Bo lokalizacja przypomina troche polpasiec - ten atakuje od pasa w gore lub w dol + zle samopoczucie. Oczywiscie nie chce straszyc tylko podaje mozliwosci. Sadze jednak, ze to jakas alergia. Jesli nawilzanie skory nie pomaga w swedzeniu, to lepiej zmyj z siebie balsam itd i pozwol skorze oddychac. Pozdrawiam.
 
Witam wszystkie kobietki :) . Tak jak pisałam wczesniej o badaniu byłam 11.08 na usg prenatalnym z om 12tc2d a z usg 12tc byłam na zastępstwie jeszcze u innego giną bo mój jest do 15 sierpnia na urlopie i czekam jak na zbawienie aby pójść do niego na wizytę. Bo ten gin z zastępstwa to taki jakiś żartowniś i jakoś wolę tego co mi 1 ciążę prowadził . Jak się uda wrzucę zdjęcia i kartkę co mi wpisał z badania bo uwaga on lewy z komputerem mojego gina i nie wie co i jak się klika :/ . Jak możesz @Megi86 zerknij na parametry bo chyba bym bardziej Tobie zaufała po badaniu :p. Pozdrawiam gorąco mamusie. A płeć nieznana podejrzewam, że jak pójdę 28.08 to mój lekarz juz
 
20180812_153515.jpg
20180812_153455.jpg
20180812_153706.jpg
 

Załączniki

  • 20180812_153515.jpg
    20180812_153515.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 430
  • 20180812_153455.jpg
    20180812_153455.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 469
  • 20180812_153706.jpg
    20180812_153706.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 429
Witam wszystkie kobietki :) . Tak jak pisałam wczesniej o badaniu byłam 11.08 na usg prenatalnym z om 12tc2d a z usg 12tc byłam na zastępstwie jeszcze u innego giną bo mój jest do 15 sierpnia na urlopie i czekam jak na zbawienie aby pójść do niego na wizytę. Bo ten gin z zastępstwa to taki jakiś żartowniś i jakoś wolę tego co mi 1 ciążę prowadził . Jak się uda wrzucę zdjęcia i kartkę co mi wpisał z badania bo uwaga on lewy z komputerem mojego gina i nie wie co i jak się klika :/ . Jak możesz @Megi86 zerknij na parametry bo chyba bym bardziej Tobie zaufała po badaniu :p. Pozdrawiam gorąco mamusie. A płeć nieznana podejrzewam, że jak pójdę 28.08 to mój lekarz juz

Zatem droga @pszczolka81 - o ile doktor dobrze zmierzyl - to wszystkie parametry sa w normie :) Wg mojej wiedzy to macie bardzo dobre NT, kosc nosowa obecna :) Bardzo mala roznica w terminie wg USG a ostatniej miesiaczki - czyli tez wszystko prawidlowo. CRL - dlugosc ciemieniowo-siedzeniowa oraz BPD - wymiar dwuciemieniowy glowki tez jak najbardziej w porzadku jak na ten tydzien :) Jedyne co to moze troche ciut za niskie tetno - 145 ud/min; w tym okresie przyjmuje sie sie, ze prawidlowa wartosc wynosi 150-170 ud/min - srednia to 160 ud/min (170 - 11 t.c. i spadek do 150 - 14 t.c.) Niemniej jednak kiedys czytalam, ze dopiero tetno ponizej 140 ud/min wymaga wiekszej obserwacji (ale tez jest OK). Moze tez tak byc, ze Dzidzius spal i zreszta nie jest to tez duze odchylenie od przyjetych norm. Pamietaj tez, ze nie jestem lekarzem, ale zwroc uwage na FHR (tetno) przy kolejnym USG. Wazne jest tez to, ze akcja serca jest miarowa - zatem mozna sadzic, ze jest wszystko w porzadku :) Gratuluje dobrych wynikow! :)
 
Zatem droga @pszczolka81 - o ile doktor dobrze zmierzyl - to wszystkie parametry sa w normie :) Wg mojej wiedzy to macie bardzo dobre NT, kosc nosowa obecna :) Bardzo mala roznica w terminie wg USG a ostatniej miesiaczki - czyli tez wszystko prawidlowo. CRL - dlugosc ciemieniowo-siedzeniowa oraz BPD - wymiar dwuciemieniowy glowki tez jak najbardziej w porzadku jak na ten tydzien :) Jedyne co to moze troche ciut za niskie tetno - 145 ud/min; w tym okresie przyjmuje sie sie, ze prawidlowa wartosc wynosi 150-170 ud/min - srednia to 160 ud/min (170 - 11 t.c. i spadek do 150 - 14 t.c.) Niemniej jednak kiedys czytalam, ze dopiero tetno ponizej 140 ud/min wymaga wiekszej obserwacji (ale tez jest OK). Moze tez tak byc, ze Dzidzius spal i zreszta nie jest to tez duze odchylenie od przyjetych norm. Pamietaj tez, ze nie jestem lekarzem, ale zwroc uwage na FHR (tetno) przy kolejnym USG. Wazne jest tez to, ze akcja serca jest miarowa - zatem mozna sadzic, ze jest wszystko w porzadku :) Gratuluje dobrych wynikow! :)
No to do 28.08 jestem spokojna ;) . Dziękuję za odpowiedź . A co do tętna to patrzyłam w papiery w poprzedniej ciąży i w 13tc z usg prenatalnego miałam 148 ud/min być może to taka uroda :oops:. Zobaczymy 28 jakie bedzie.... Spokojnej nocy .
 
reklama
No to do 28.08 jestem spokojna ;) . Dziękuję za odpowiedź . A co do tętna to patrzyłam w papiery w poprzedniej ciąży i w 13tc z usg prenatalnego miałam 148 ud/min być może to taka uroda :oops:. Zobaczymy 28 jakie bedzie.... Spokojnej nocy .
Pszczolka, a jakie ty miałaś tętno przed ciążą i teraz? Moje jak u emerytki, teraz 75-80 i dzidzia ma też wolniejsze, ale w normie.
 
Do góry