reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
Pappa i bhcg (test podwojny) to badania z krwi. Hmm do konca nie wiem co masz na mysli? Nie wiem Kochana musisz tam sie dopytac co i jak, bo tak na oko ciezko stwierdzic. Moze robia raport, o ile tu chodzi o ryzyko, z:
A) USG + test podwojny + wywiad
B) Samo USG + wywiad

U mnie nie bylo ceny za raport tylko placilam 467 za pappa i usg. Pappa kosztowalo 187, zas USG 280.

Jesli chodzi o samo USG genetyczne to i tak przeciez musi podac Ci wyniki: NT, NB, CRL itd. Zapytaj sie zatem co zawiera raport przy samym USG genetycznym. Jesli powie ze ryzyko, to bedzie wyliczone jakie jest ryzyko dla zespolu downa, edwardsa itd. Tylko mowie - bedzie to ok. 75%.

@Juti777 a jaki to wynik? I ktory tydzien? U mnie podczas badania mowil, ze wszystko OK, a w raporcie nie mialam danych na ten temat. Dopiero teraz w 14+6 moja lekarz mi mierzyla i wyszlo, ze wymiar BPD jest na 14+5. Sprawdzalam jednak, ze rozbieznosci dla danego tygodnia ciazy sa duze biorac pod uwage 5 i 95 centyl. Mysle, ze nie masz sie czym martwic bo lekarz z pewnoscia by zwrocil na to uwage :)

A zebys sie nie martwila - a nie wiem ktory to tydzien - podaje wymiary BPD dla:
12 tydz. w mm: srednia: 20; 5 centyl: 13; 95 centyl: 27 -> czyli przedzial od 13 do 27.
13 tydz. w mm: srednia: 24; 5 centyl: 17; 95 centyl: 31 -> czyli przedzial od 17 do 31.
Wszystkie wartosci sa oczywiscie poprawne :)
@Megi86, jak zwykle jesteś nieoceniona!!! 12t3d i wynik 18,8. Zatem w tych normach co podałaś się mieści.
Dzięki!
 
Dopiero was nadrobiłam, bo miałam tak zakręcony dzień że szok.
A o 18 dostałam telefon, że wyniki pappa są do odbioru, więc jak tylko mąż wrócił z pracy to pojechaliśmy.
Wyniki wygladają na dobre:
Trisomia 21 - 1:3144
Trisomia 18 - 1: 9736
Trisomia 13 - 1: 16862

Co prawda z synkiem miałam dużo wyższe te drugie cyfry, bo w t21 było powyżej 9 tyś, t18-ponad 20 tyś, a t13 ponad 70 tyś. Ale to pewnie przez wiek. Wtedy miałam 32 lata, a tym razem jestem na tej magicznej dla ginekologii 35...
 
@Megi86, jak zwykle jesteś nieoceniona!!! 12t3d i wynik 18,8. Zatem w tych normach co podałaś się mieści.
Dzięki!
W takim razie bardzo sie ciesze. Wymiar 18,8 mm jest jak najbardziej poprawny :) Co do trisomii to tez masz bdb wyniki :) Gratuluje!

Dobrej i spokojnej nocki Kobitki :)
Ps. Dzis pobilam swoj rekord w wyciaganiu ryb - ok 8 płoci i z 12 innych ryb przez ok 2 godz. :D A no i zaliczylam debiut - sama odhaczalam zlowione przez siebie ryby :p Co prawda byly nieslychanie sliskie, ale dalam rade :D A to na zakonczenie milego dnia.. byly jeszcze ziemniaczki - mniamuśne! :p Do juterka! Ahoj! ;)
 

Załączniki

  • 20180810_214832.jpg
    20180810_214832.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 61
W takim razie bardzo sie ciesze. Wymiar 18,8 mm jest jak najbardziej poprawny :) Co do trisomii to tez masz bdb wyniki :) Gratuluje!

Dobrej i spokojnej nocki Kobitki :)
Ps. Dzis pobilam swoj rekord w wyciaganiu ryb - ok 8 płoci i z 12 innych ryb przez ok 2 godz. :D A no i zaliczylam debiut - sama odhaczalam zlowione przez siebie ryby [emoji14] Co prawda byly nieslychanie sliskie, ale dalam rade :D A to na zakonczenie milego dnia.. byly jeszcze ziemniaczki - mniamuśne! [emoji14] Do juterka! Ahoj! ;)
Bardzo Ci dziękuję! :-)
I zazdroszczę ziemniaków z ogniska!!!! Uwielbiam!!!
 
W takim razie bardzo sie ciesze. Wymiar 18,8 mm jest jak najbardziej poprawny :) Co do trisomii to tez masz bdb wyniki :) Gratuluje!

Dobrej i spokojnej nocki Kobitki :)
Ps. Dzis pobilam swoj rekord w wyciaganiu ryb - ok 8 płoci i z 12 innych ryb przez ok 2 godz. :D A no i zaliczylam debiut - sama odhaczalam zlowione przez siebie ryby :p Co prawda byly nieslychanie sliskie, ale dalam rade :D A to na zakonczenie milego dnia.. byly jeszcze ziemniaczki - mniamuśne! :p Do juterka! Ahoj! ;)

Ochhh.... ostatnio ziemniaki z ogniska jadłam na wsi jak byłam dzieckiem. [emoji846] [emoji846] Cofnelas mnie w czasie normalnie [emoji846]
 
Dziewczyny jest tu nas sporo mamuś więc może będziecie mogły mi doradzić. Czy którejś dziecko miało odkrywczy domek firmy dumel i może mi powiedzieć czy to dobra zabawka dla dziewczynki w wieku 2lat? Czy jest szansa by przyszłościowo służyła za domek dla ludzików duplo? Czy może to raczej dla mniejszych dzieci? Aaaa muszę coś na szybko kupić bo nasza "willa" dziś dociągneła żywota i kolejne skręcanie i sklejanie już nie ma sensu, a w domu ryk [emoji850]
 
reklama
Do góry