reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@karolina921 - super wieści, cieszę sie bardzo, że wszystko pozytywnie :) no i gratuluję Synusia :D i rzeczywiście duży :) ale chyba bardzo cieszysz się z synka? Słuchaj glukozę dla świętego spokoju możesz zbadać, a co do pomiarów to ja nie wiem czy mamy się tak przejmować, bo co lekarz i inny sprzęt mogą wyjść różne wyniki. Ale lekarz nic nie mówił, że jest coś nie tak?
@Łucja_ - kciuki zacisnięte
@LoLaaa - najważniejsze, że jesteś pod kontrolą, czasem się tak zdarza, że z pierwszą ciążą jest ok, a przy drugiej coś cukier szwankuje. Zrobisz badania i będzie wszystko jasne, dobrze, że lekarz trzyma rękę na pulsie :) Będzie dobrze :)

A ja muszę się Wam pochwalić, że operacja Mami się udała i podejrzewałyśmy, ze nie będziemy dziś ze sobą gadać a już 2 razy rozmawiałyśmy i wszystko jest dobrze :) No ale najważniejsza pierwsza doba :) Także jeszcze raz dziękuję za kciuki :)
 
reklama
Dziewczyny jestem w Polsce jak wiecie u nas w Niemczech nie robią prenatalnych, i teraz moje pytanie tam gdzie chciałam się dostać gdzie sa bardzo dobre opinie nie ma szans terminy za 3tyg, udało mi się znaleźć miejsce na jutro na 15.30 lekarz ten ma jednak przeróżne opinie i niewiem czy ryzykować co byście zrobiły? Dodam że jestem dziś OM 13/3 czy to nie za pozno ? Czy powinnam odpuścić? Koszt 370zl
 
@Oleczka331 - z tymi opiniami to jest różnie, ja byłam u lekarza, który nie miał dobrych opinii a był naprawdę w porządku :) a z tym czy ok czy nie ok to tak jak @mamamaluszka2019 napisała, że to jest uzależnione od crl, także sama nie będziesz wiedziała, czy jesteś w dobrym terminie. Cena trochę wysoka mi się wydaje. U mnie koszt ok 250-300 zł.
 
@ForgetMeeNot dokładnie, ja nie prowadzę ciąży u tego lekarza. Wizytę mam 25.08, ale i tak pewnie będę musiała przełożyć na wrzesień bo mąż na urlop chce jechać od 20 sierpnia. No chyba, że wcześniej uda mi się wcisnąć, ale to już wiem że do innego gina co na ten pakiet przyjmuje bo moja na urlopie jest. Lekarz mi tylko powiedział, że źle mi termin wyliczyli na początku i tyle. Mówił, że synek zdrowy. Wszystko ładnie wygląda, podkreślił tylko tp na karcie ciąży i postawił znaki zapytania. Ja to wogóle nie wiem skąd oni biorą te ryzyko porodu przedwczesnego. U ciebie faktycznie jeszcze wyższe niż u mnie. A wiesz dlaczego?
@Darsi bardzo się cieszę, że z mamą jest ok. Kciuki nadal zaciśnięte.
Bardzo się cieszymy z synka. Na usg dziś mąż był ze mną to normalnie wyszedł pijany ze szczęścia i tak strasznie mi dziękował, że dam mu syna. Że o tym marzył. Prawdę mówiąc nawet nie miałam pojęcia, że tak bardzo. No i oczywiście jak mnie do domu ostawił to odrazu mi się przypomniało, że z dziewczynkami tak się nie cieszył i przykro mi było - hormony szaleją [emoji14]. Ale już mi przeszło i mam nadzieję, że jak wróci i mnie wkurzy - ostatnio ciągle mu się to zdarza ;)) to mu nie zacznę robić wyrzutów [emoji850]
@raz_dwa_trzy mocno odetchnęłam! No ale jak możesz przeczytać już sobie znalazłam nowy powód do siedzenia jak na szpilkach i zamartwiania się [emoji6]
 
@Darsi super! :) Pozdrowienia dla mamy :)

@Oleczka331 hmmm, sama nie wiem czy nie najesz się więcej strachu u takiego niesprawdzonego lekarza. Chociaż z drugiej strony jeśli podejdziesz zdroworozsądkowo i skupisz się na pomiarach, to w sumie sama dojdziesz do wszystkich norm :) ja bym chyba poszła :)
 
określają że można robić do 13t6d ale nie wg om tylko wg wielkości. Czy za późno to dopiero lekarz może stwierdzić patrząc na wielkość crl. Możliwe że dziecko jest w ogóle młodsze niż wynika z om i wtedy to już w ogóle nie ma co się martwić że za późno.
sprawdź czy lekarz jest na liście fmf. Jakby był to ja bym szła:)
Sprawdziłam i jest
 
reklama
@Karolajna89 witaj u nas :)

@karolina921 czekamy na informacje! :)

@Karolka2106 mimo zwyklej wizyty powodzenia i daj znać koniecznie :) który tydzień dzisiaj?

U mnie dzisiaj 11t5d wg OM. Znalazłam dzisiaj detektorem tętno w sekundę,wiem dokładnie w którym miejscu dzidziul leży :) ale oczywiście,nie byłabym sobą jakbym sobie czegoś nie wymyśliła i... Czy na ten czas 175 tętno płodu nie jest za wysokie?? Oczywiście aplikacja podobno nie jest super precyzyjną i może się mylić,ale na ostatnim USG w 10t było 183 ...

Ktory detektor kupilas?
 
Do góry