reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
reklama
Dziewczyny ja czytam Was codziennie... Mało się udzielam bo wy prawie wszystkie już po badaniach prenatalnych czy Pappa. Mocno trzymam za każdą kciuki.... u mnie sytuacja taka bylam na wizycie 28.07 i wedlug om byl 10tc 2d a z usg wyszlo 8tc4d moj gin na urlopie bylam u innego na zastępstwie .... jestem trochę w nerwach bo albo coś jest nie tak albo gin źle zmierzył. Serduszko biło 145min... powiedział że nic niepokojącego on tu nie widzi. I teraz idę znowu do niego 11.08 to będzie 12tc2d z om na prenatalne tylko kurczę nie wiem jak wyjdzie z usg wiek ... mój gin wraca dopiero 20 sierpnia a wg om będę w 13tc4d. Jeśli będziecie robić zamknięty wątek dodajcie mnie też do Was.... mam nadzieję że 11.08 napisze dobre wieści... Ja mimo 37lat nie robię Pappa.. .pozdrawiam serdecznie.
 
Ja tez dawno się nie udzielałam, ale mdłości i zmęczenie odpuscily dopiero kilka dni temu. Dziś 11t1d prenatalneam we wtorek. Trochę się boje bo początki mieliśmy trudne, ale będzie co ma być. Ciągle zastanawiam się czy robić nifty.
No i moja młoda jest wulkanem energii wiec ciągle za nią biegam.
Pszczolka u mnie różnica między om, a usg na początku wynosiła 2 tyg. Organizm kobiety to nie maszyna i to się może różnić. Spokojnie, a serduszko chyba tez w normie.
 
Może któraś z Was tak miała (np. w poprzedniej ciąży? albo ma?
- robiłam badania przed ciąża i wyszło wszystko okej (wyszło że przechodziłam cytomegalie i różyczkę), w trakcie ciąży również robiłam i wyszło że wszystkie przeciwciała w klasie igg podskoczyły wielokrotnie (tak że wynik wynosił ponad 500). W klasie igm negatywnie wyszły. Ginekolog wysłał mnie na awidność. Strasznie sie zaplakalam i zestresowałam ze moglam przechodzić w ciąży cytomegalię Na szczęście awidność wyszła wysoka. Wizytę kolejną mam dopiero za jakiś czas, więc nie daje mi to jednak spokoju pomimo że z awdnosci wyszło że nie miałam cmv w ciąży. Czy któraś się spotkała z podniesieniem poziomu przeciwciał igg w ciąży? w rozyczce też mi tak skoczyły a różyczki na bank w ciąży nie miałam;)
- druga sprawa to na prenatalnych wszystko wyszło idealnie tylko tętno poza wykresem (w sensie za wolne) 146 ud/min. Lekarz ktory wykonywal badanie powiedział że nie ma czym się denerwować ale i tak o tym myślę, czemu wolne tętno.
na szczęście po skorygowaniu ryzyko chorób wyszło bardzo niskie 1:10000 z kawalkiem dla trisomii 21 oraz mniej 1:20000 dla tych pozostalych trisomii. O czym może świadczyć więc to tętno?
Jak już wcześniej pisałam moja dzidzia też miała tętno niskie 144 2 tyg wcześniej 140 i dr który wykonywał badanie prenatalne dał tylko do zrozumienia aby to kontrolować! Moja dzidzia okazała się też starsza i stwierdził, że jak za dwa tygodnie tętno nadal będzie w tych granicach to już jest zupełnie normalne! Ja też przyjmuję leki, które obniżają ciśnienie oraz tętno (a swoje i tak mam niskie) i wiem, że może mieć to też wpływ na maluszka! Nie martw się na zapas jeżeli inne parametry są oki może już taka uroda!
 
reklama
Może któraś z Was tak miała (np. w poprzedniej ciąży? albo ma?
- robiłam badania przed ciąża i wyszło wszystko okej (wyszło że przechodziłam cytomegalie i różyczkę), w trakcie ciąży również robiłam i wyszło że wszystkie przeciwciała w klasie igg podskoczyły wielokrotnie (tak że wynik wynosił ponad 500). W klasie igm negatywnie wyszły. Ginekolog wysłał mnie na awidność. Strasznie sie zaplakalam i zestresowałam ze moglam przechodzić w ciąży cytomegalię Na szczęście awidność wyszła wysoka. Wizytę kolejną mam dopiero za jakiś czas, więc nie daje mi to jednak spokoju pomimo że z awdnosci wyszło że nie miałam cmv w ciąży. Czy któraś się spotkała z podniesieniem poziomu przeciwciał igg w ciąży? w rozyczce też mi tak skoczyły a różyczki na bank w ciąży nie miałam;)
- druga sprawa to na prenatalnych wszystko wyszło idealnie tylko tętno poza wykresem (w sensie za wolne) 146 ud/min. Lekarz ktory wykonywal badanie powiedział że nie ma czym się denerwować ale i tak o tym myślę, czemu wolne tętno.
na szczęście po skorygowaniu ryzyko chorób wyszło bardzo niskie 1:10000 z kawalkiem dla trisomii 21 oraz mniej 1:20000 dla tych pozostalych trisomii. O czym może świadczyć więc to tętno?

Ja mam identycznie teraz. Przeciwciała na toxoplazme 350, różyczka 500. Awidnosx na toxoplazme wysoka, czekam na wynik awidnosxi na różyczkę, ale nie panikuje. Gin powiedział, ze najwidoczniej mój organizm tak ma [emoji846]
 
Do góry