reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
Dziewczyny, ten test pappa to inaczej badania prenatalne? Bo się pogubiłam.

Tak sa to badania prenatalne:
Test PAPPA jak i beta-hcg - sa badaniami z krwi i jest to tzw. test podwojny, wykonuje sie go od 11+0 do 13+6. Koszt ok. 100-200 zl.
USG genetyczne; USG NT - lekarz wykonujacy bad. powinien miec certyfikat FMF; czas trwania bad. 15-40 min; najczesciej jest to USG dopochwowe. Wykonuje sie je od 11 do 13+6 tyg (najlepiej zrobic pomiedzy 12 a 13 tyg.). Koszt ok. 200-300 zl.

Najlepiej zrobic usg genetyczne + test pappa. Jesli USG wyjdzie prawidlowo to lekarz powinien poinformowac pacjentke by ta wykonala test papp-a. Natomiast jesli podczas USG lekarz wykryje jakies wady to test pappa jest juz raczej zbedny - wtenczas wykonuje sie inne badania. Dlatego najpierw USG a pozniej Pappa :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy ktoś dzisiaj wizytuję? Jeżeli tak to trzymam mocno kciuki!!
Ja też jestem zielona jeżeli chodzi o betę :rofl2: w Niemczech wszyskie badania robi się u ginekologa, a oni z kolei wysyłają do lab.
My z synkiem odpoczywamy u moich rodziców a mąż taaak daleko. Jeszczę tydzień i dojedzie do nas. Już się nie mogę doczekać kiedy będziemy znowu w komplecie.
 
Czy ktoś dzisiaj wizytuję? Jeżeli tak to trzymam mocno kciuki!!
Ja też jestem zielona jeżeli chodzi o betę :rofl2: w Niemczech wszyskie badania robi się u ginekologa, a oni z kolei wysyłają do lab.
My z synkiem odpoczywamy u moich rodziców a mąż taaak daleko. Jeszczę tydzień i dojedzie do nas. Już się nie mogę doczekać kiedy będziemy znowu w komplecie.

Dzisiaj ja mm wizyte na 17 20 ;)
 
Hej czyny ja juz od 7 w szpitalu badania porobione o 9 podali mi leki 4 tabletki dopochwowo i cos sie zaczyna dziac zaczelam plamic lekkie skurcze w miare delikatne da sie wytrzymac jest narazie ok
 
Tak sa to badania prenatalne:
Test PAPPA jak i beta-hcg - sa badaniami z krwi i jest to tzw. test podwojny, wykonuje sie go od 11+0 do 13+6. Koszt ok. 100-200 zl.
USG genetyczne; USG NT - lekarz wykonujacy bad. powinien miec certyfikat FMF; czas trwania bad. 15-40 min; najczesciej jest to USG dopochwowe. Wykonuje sie je od 11 do 13+6 tyg (najlepiej zrobic pomiedzy 12 a 13 tyg.). Koszt ok. 200-300 zl.

Najlepiej zrobic usg genetyczne + test pappa. Jesli USG wyjdzie prawidlowo to lekarz powinien poinformowac pacjentke by ta wykonala test papp-a. Natomiast jesli podczas USG lekarz wykryje jakies wady to test pappa jest juz raczej zbedny - wtenczas wykonuje sie inne badania. Dlatego najpierw USG a pozniej Pappa :)
Dziękuję za odpowiedź, ja miałam świadomość czym są badania prenatalne, ale nie wiedziałam, że jest to zamiennie nazywane testem pappa, już wszystko rozumiem :) Z Mikim jak byłam w ciąży nie robiłam prenatalnych, nie miałam wskazań, zrobiłam tylko w 3 trymestrze usg 3d ale to z ciekawości, bo tak długo płci nie znałam :)
 
Trzymam kciuki za wizytujące. Mój czas nadejdzie dopiero za tydzień ale to będzie już nasz 7 tydzień więc powinno być widać Porzeczkę dokładnie :)

Ja zastanawiam się nad testami genetycznymi z krwi. Odseparowują z krwi matki DNA dziecka. Jest kilka placówek, które je robią w Polsce. Wiem, że mogą też określić płeć już w 12 tygodniu ale nie wiem czy podają ( jedne źródła mówią, że tak inne, że nie ).

U mnie totalny spadek sił. Co wstanę to mam czarno przed oczami i krew mi odpływa z rąk, drętwieją. Lekkie nudności ale nie przeszkadzają mi w absolutnym głodzie.
 
Dzień dobry :)

Dziewczyny,które mają/miały krwiaka w ciąży, mam pytanie. Leżycie/leżałyscie plackiem,czy po prostu się oszczędzacie i dopuszczacie spacerki na świeżym powietrzu?

Staram się funkcjonować normalnie, ale gdy tylko poczuje, że brzuch pobolewa to kładę się i odpoczywam. Nie noszę ciężkich rzeczy ,ani dziecka, większe zakupy robie tylko z mężem.
 
Witam Was kochane... Ja jutro wizytuje na 13-tą ,idziemy na pierwszą wizytę razem z tatusiem i bardzo liczę , że serduszko już zobaczymy ,to będzie 6tyg. i 5 dni . Co do objawów to tydzień temu codziennie były mdłości ,od kilku dni łagodniej to przechodzę . Piersi nie bolą ale są za to wielkie
 
reklama
Do góry