reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Dużo razy Cię kontrolowali? Zastanawiam się- ile razy może być taka kontrol na L4 z powodu ciąży? No nic, będę musiała o to spytać mojej ginekolog, ja póki co się bardzo dobrze czuję, dosłownie 7 domów niżej mieszkają moi teściowie w wieku 75-78 lat, 2 km dalej w naszej miejscowości mieszka moja babcia też w takim wieku i po prostu póki co często i teściom i babci w czymś pomagam. Na zasadzie - skoczę do apteki, zawiozę do lekarza, zrobię jakieś drobne zakupy typu chleb, owoce, wędlina itd, a czasem po prostu siądę chwile u nich na kawę, żeby nie czuli się samotni. Na L4 jestem bo rzecz jasna nie możemy dźwigać, a niestety moja praca czasem i tego wymagała, jeśli trzeba było coś podać klientowi itd.
Tylko raz mialam kontrolę. Czytałam wtedy kochana, że mogą skontrolować 2 razy jedno zwolnienie lekarskie ale nie wiem czy dobrze to pamiętam... Oni kontrolują osoby, ktore podejrzewają o wyludzenia, itp. Ja zaczęłam pracę 23 września, a od 12 listopada byłam na L4. Myślę, że stąd kontrola. Nie przepracowałam nawet 2 miesięcy. Do tego, jeśli pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób to ZUS robi kontrolę ale na zlecenie pracodawcy, w takim przypadku pracodawca może skontrolować sam, poprosic o to władnie ZUS lub wynająć zewnętrzna firmę, także spokojnie. Oni nie biegają do każdego zwolnienia L4...
 
reklama
Ja w ogóle nie myślałam o czyms takim jak kontrola i nadal nie zamierzam się tym martwić. Na zwolnieniu będę od 4 sierpnia, ale fakt mi będzie płacić pracodawca a nie ZUS.
Przyjemnego dnia dziewczynki 😊❤️
Ja właśnie po sniadanku (udało mi się zjeść gofra, jestem z siebie dumna😁). Powiem Wam, że nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale odkąd nie biorę duphastonu nie mam potężnych mdłości od rana do rana.
 
Nie mogę już doczekać się prenatalnych, które mam za 9 dni. Mam nadzieję, że po nich troszkę odsapne 😊😊 oczywiście o ile będzie wszystko dobrze. Mam zamiar tak od 5 miesiąca zacząć wszystko kupować. Nic nie mam po synku, wszystko wydałam, więc wszyściutko będę kupować od nowa 😁
 
Nie mogę już doczekać się prenatalnych, które mam za 9 dni. Mam nadzieję, że po nich troszkę odsapne 😊😊 oczywiście o ile będzie wszystko dobrze. Mam zamiar tak od 5 miesiąca zacząć wszystko kupować. Nic nie mam po synku, wszystko wydałam, więc wszyściutko będę kupować od nowa 😁
U nas to samo, żadnych ubranek, monitora oddechu, maty, czy wózka 😅 jedynie na pamiątkę ubranko z chrztu nam zostało i czapeczka ze szpitala.
 
U nas to samo, żadnych ubranek, monitora oddechu, maty, czy wózka 😅 jedynie na pamiątkę ubranko z chrztu nam zostało i czapeczka ze szpitala.
Kurcze ja nawet tego nie mam 😅🙈 wszyściutko będzie kupowane od nowa, więc nie chce wszystkiego na ostatnią chwilę, bo bym zbankrutowała, ale myślę, że tak od października zacznę po malutku 😊
 
Ja w ogóle nie myślałam o czyms takim jak kontrola i nadal nie zamierzam się tym martwić. Na zwolnieniu będę od 4 sierpnia, ale fakt mi będzie płacić pracodawca a nie ZUS.
Przyjemnego dnia dziewczynki 😊❤️
Ja właśnie po sniadanku (udało mi się zjeść gofra, jestem z siebie dumna😁). Powiem Wam, że nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale odkąd nie biorę duphastonu nie mam potężnych mdłości od rana do rana.
To życzę Ci żeby już tak zostało i żebyś mogła już normalnie jeść 😊
Kurcze a ja mam znowu wrażenie, że za wyprawkę można by już jakiś samochód kupić 🤣🤣😱
Nie liczylam tego. Sam wózek fotelik jak nowy się kupuje to z 2 tys trzeba lekko liczyc. A reszta to też duży wydatek.
 
reklama
Do góry