reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
To nawet nie wiedziałam ja mam 94 :/ ciekawe co mój lekarz powie
Na moich badaniach była norma laboratoryjna 70-105. Ale na mój wynik 97 lekarz od razu powiedział że jest za wysoki. I zobacz co u mamaginekolog jest napisane:
"Norma glukozy na czczo u kobiety w ciąży jest inna niż poza ciążą i wynosi do 92 mg/dl.

Jeżeli wynik glukozy jest powyżej 92 mg/dl, a mniejszy niż 126 mg/dl to należy już na tym etapie ciąży pacjentce zalecić doustny test obciążenia glukozą 75g. "
 
Dzień dobry, ależ tu się dzisiaj dużo działo 😁

Agabaj nie mów nam baj baj - Ty już jesteś nasza! 😁
Merger - witamy na pokładzie 🤗
Misiacova - piękny Bobasek 😍🥰💖
Gosiaslomka - na pewno wszystko będzie dobrze! To już tylko chwilka 💚
Dziewczyny mam dylemat. Lekarka przepisała mi czopki, a na ulotce pisze ze w ciąży nie brać w aptece jak się pytały do kogo to mówię że do mnie bo z rana to jestem nieżywa bo wymioty i mdłości męczą. No i teraz nie wiem co robić. Brać te czopki czy sobie odpuścić [emoji848]
Mi też wydaje się że ulotki pisane są zachowawczo. Tak samo zdziwiona byłam, jak zmienili mi leki na ciśnienie, na takie specjalnie dedykowane ciężarnym. Mówił mi o nich 1 lekarz ale kazał skonsultować z rodzinnym, rodzinna skonsultowała się jeszcze z ginekologiem u nich - i mówi że rzeczywiście - te są właśnie dla ciężarnych. Kupiłam, patrzę na ulotkę - a tam: nie stosować w ciąży, chyba że ryzyko niebrania jest większe niż ryzyko brania, coś w ten deseń. Pewnie ubezpieczają się, gdyby ktoś przypadkiem kiedyś chciał ich pozwać, w razie wystąpienia czegokolwiek.
 
Byłam na wizycie i wszystko jest ok. Wrzucę potem zdjęcie z USG 🙂 niestety wyszedł mi za wysoki poziom glukozy bo 97 i jutro muszę zrobić krzywą po obciążeniu.
Potwierdzam, dla kobiet w ciąży są inne normy (<92). Podobno już przy 92,5 wysyłają na krzywą i chcą diagnozować cukrzycę. Ja już jestem po krzywej (niestety cukrzyca) i po wizycie u diabetologa (niestety na diecie i z badaniem cukru glukometrem 4x dziennie). Dietą rzeczywiście można utrzymać cukry w ryzach, ale o swobodnym podjadaniu na co się tylko ma zachciankę - niestety można zapomnieć 😟
 
Potwierdzam, dla kobiet w ciąży są inne normy (<92). Podobno już przy 92,5 wysyłają na krzywą i chcą diagnozować cukrzycę. Ja już jestem po krzywej (niestety cukrzyca) i po wizycie u diabetologa (niestety na diecie i z badaniem cukru glukometrem 4x dziennie). Dietą rzeczywiście można utrzymać cukry w ryzach, ale o swobodnym podjadaniu na co się tylko ma zachciankę - niestety można zapomnieć 😟
To mnie załamałaś😥
 
reklama
Co do leków na wymioty/mdłości - to wydaje mi się że oczywiście lepiej nie brać niż brać, ALE POD WARUNKIEM że da się żyć. Jeśli ktoś ma skrajnie ciężkie objawy, jest totalnie odwodniony i osłabiony - to uważam że lepiej brać. Słyszałam gdzieś że przy bardzo nasilonych objawach potrafią kierować do szpitala i od razu włączają jakieś leki.

A co do tych wszystkich objawów, współczuję Wam, bo wiem że ciężko. Ale powiem Wam - u mnie w ostatnich dniach wszystkie ustąpiły całkiem - nie mdli mnie, nie usypiam przez pół dnia, nawet piersi niezbyt tkliwe - i dopieeeeeero się martwię! 😟 Zwłaszcza po historii Dzoany z wczoraj, i jak się poczytało o tych cichych poronieniach. Straszne i przerażające są te opowieści, jak się je pozna to nie chcą już potem zejść z głowy 😟 Do mojej planowej wizyty jeszcze tydzień i chyba zwariuję do tego czasu (albo wcisnę się jeszcze jutro do innego lekarza, mocno chodzi mi to po głowie).
 
Do góry