reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Ja idę do bardzo dobrego specjalisty na to USG genetyczne, ponoć on jak coś mu się nie podoba w USG to wtedy w dzień zabiegu prosi o zrobienie papy. W poprzednich dwóch ciążach USG wychodziło idealnie więc nikt mnie nie namawiał do dalszych badań. Wiec teraz zrobię tak samo. A nawet nie chcem zakładać wersji co by było gdyby 😖
 
Usg to 70% sytuacji, dlatego badanie nosi nazwę testu podwójnego. Aby wyniki byly jak najbardziej skorelowane zaleca sie wykonanie badań w tym samym dniu.
Każde ryzyko poniżej 300 wiąże aie z dalsza diagnostyka. Miałam amniopunkcjew pierwszej ciazy. Ryzyko 1 do 230. Zalecony mialam rowniez acard.
Nifty to tez test, duzo bardziej czuly bo izolują dna dziecka z krwi matki. Jednak jego cena jest zaporowa dla wielu bo to jednak 2300zl. Jesli znow by cos wyszło to tylko amnio.
Mnie prowadzil wybitny profesor z dziedziny ginekologii i bardzo uspokajał ze badanie jest bezpieczne i cieszę sie bo kosztowało mnie to trochę mniej stresu. Trzeba ufać lekarzom.
 
Ja robię usg+w dniu badania oddaje krew na pappe. Jeśli wyjdzie coś nie tak to wtedy będziemy myśleć nad nifty bądź amnio. Rozmawiałam z lekarzem bo na początku byłam dość zdecydowana na nifty, ze względu na nasze długie starania o dziecko ale on powiedział żebym wstrzymała się do prenatalnych. Także zaufam mu. W ogóle stres związany z ciąża jest okropny i chciałam zrobić nifty dla własnego spokoju ale fakt jest taki że ten wynik da mi spokój na chwilę i później znowu będę się martwić czymś innym. Powtarzam sobie codziennie, że jestem w zdrowej ciąży i czuje, że chyba to powtarzanie na mnie działa bo jestem ciutke spokojniesza 🙂
 
A na zgagę polecam rennie, jedyny mozliwy lek dla kobiet w ciazy. Mnie strasznie meczyla zgaga pod koniec ostatniej ciazy. Spalam na siedząco, nie jadlam za późno a i tak bywalo strasznie.
 
reklama
Kurcze właśnie wzięłam nospe, bo cały dzień czuję nagle kłucia w lewym jajniku i już się martwię 😒
 
Do góry