reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Ja idę do bardzo dobrego specjalisty na to USG genetyczne, ponoć on jak coś mu się nie podoba w USG to wtedy w dzień zabiegu prosi o zrobienie papy. W poprzednich dwóch ciążach USG wychodziło idealnie więc nikt mnie nie namawiał do dalszych badań. Wiec teraz zrobię tak samo. A nawet nie chcem zakładać wersji co by było gdyby 😖
 
Usg to 70% sytuacji, dlatego badanie nosi nazwę testu podwójnego. Aby wyniki byly jak najbardziej skorelowane zaleca sie wykonanie badań w tym samym dniu.
Każde ryzyko poniżej 300 wiąże aie z dalsza diagnostyka. Miałam amniopunkcjew pierwszej ciazy. Ryzyko 1 do 230. Zalecony mialam rowniez acard.
Nifty to tez test, duzo bardziej czuly bo izolują dna dziecka z krwi matki. Jednak jego cena jest zaporowa dla wielu bo to jednak 2300zl. Jesli znow by cos wyszło to tylko amnio.
Mnie prowadzil wybitny profesor z dziedziny ginekologii i bardzo uspokajał ze badanie jest bezpieczne i cieszę sie bo kosztowało mnie to trochę mniej stresu. Trzeba ufać lekarzom.
 
Ja robię usg+w dniu badania oddaje krew na pappe. Jeśli wyjdzie coś nie tak to wtedy będziemy myśleć nad nifty bądź amnio. Rozmawiałam z lekarzem bo na początku byłam dość zdecydowana na nifty, ze względu na nasze długie starania o dziecko ale on powiedział żebym wstrzymała się do prenatalnych. Także zaufam mu. W ogóle stres związany z ciąża jest okropny i chciałam zrobić nifty dla własnego spokoju ale fakt jest taki że ten wynik da mi spokój na chwilę i później znowu będę się martwić czymś innym. Powtarzam sobie codziennie, że jestem w zdrowej ciąży i czuje, że chyba to powtarzanie na mnie działa bo jestem ciutke spokojniesza 🙂
 
A na zgagę polecam rennie, jedyny mozliwy lek dla kobiet w ciazy. Mnie strasznie meczyla zgaga pod koniec ostatniej ciazy. Spalam na siedząco, nie jadlam za późno a i tak bywalo strasznie.
 
reklama
Kurcze właśnie wzięłam nospe, bo cały dzień czuję nagle kłucia w lewym jajniku i już się martwię 😒
 
Do góry